Światowe Archiwum Uśmiechów

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Projekt "Uśmiechnij się" jest sztandarową inicjatywą Biura Promocji i Kultury kierowanego przez Marka Wysoczyńskiego. Nikt by się nie spodziewał, że od pierwszego autografu zdobytego w 1980 roku uda się zebrać ponad 10 tysięcy śladów ludzkiego istnienia. Zbieranie autografów stanowi podzielenie się własną radością obcowania z ulotną pamiątką kontaktu z osobowościami.
Pierwsza wystawa projektu "Uśmiechnij się" odbyła się z okazji tysiąclecia miasta Gdańska, a od tamtej pory odwiedziła wiele miejsc na świecie, przede wszystkim docierając do dzieci i zarażając je pozytywną energią. W Muzeum znajdą się uśmiechy m.in. Matki Teresy, Królowej Jordańskiej czy Lizy Minelli.

Niech temu muzeum przyświeca wiersz:
Uśmiech - Kryształ Szczęścia
"Kiedy uśmiecha się do nas dziecko, uśmiechamy się, każdy z nas, każdy!
Uśmiech dziecka to świętość, dar życia
Niezniszczone złem szczęście
Dając chorym dzieciom własne uśmiechy
Dajemy im na nowo ich uśm

Klasyfikacja
Brak

Pozycja na mapie

Liczba eksponatów: 392

Tagi:
autografy usmiech


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.