Muzeum użytkownika sombor

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Witam wszystkich forumowiczów.
Generalnie zaczęło się od bagnetu do francuskiego karabinu Chassepot. Założyłem sobie, że będę kolekcjonował głównie bagnety z głownią jataganową ale jak to w życiu bywa rozszerzyłem wkrótce swoje zainteresowania. Kolekcjonuję broń białą: bagnety, szable i pałasze oraz moje ulubione połszable. Ramy czasowe do II wś. włącznie, choć z tego okresu mam najmniej bagnetów. Interesują mnie głównie rzadkie wersje popularnych typów. Staram się kolekcjonować "zgodne" egzemplarze w dobrych lub bardzo dobrych stanach. Specjalną grupę tworzą bagnety i szable wyprodukowane w Hiszpanii (Toledo) oraz Japonii. Ile tego jest dokładnie? Nie mam pojęcia ale ponad 100 bagnetów i ponad 20 szabli/półszabli/pałaszy. W kręgu moich zainteresowań pozostają jeszcze hełmy. Głównie wersje powojenne. Posiadam tez kilka wojennych, razem około 100 sztuk (dokładnie też nie wiem ile). Warto by też wspomnieć o kuflach do piwa z grubego szkła ale to traktuje w zasadzie sentymentalnie i użytkowo a nie w kategoriach typowo kolekcjonerskich.
Na razie nie mam za dużo czasu żeby zamieścić dobre zdjęcia ale w miarę możliwości, będę rozbudowywał moje wirtualne muzeum.

Specjalne podziękowania dla mojej długoletniej koleżanki SYLWII, która cierpliwie odbiera moje zakupy na terenie Niemiec. Bez Niej moja kolekcja byłaby bardziej uboga a już na pewno pochłonęłaby więcej środków.

Liczba eksponatów: 384


Dział zawiera główne kolekcje użytkownika.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.