Muzeum kobiet w U.S. Army

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Zbiory Muzeum kobiet w U.S. Army pochodzą z okresu II wojny światowej z różnych teatrów działań wojennych. Należy do nich umundurowanie, wyposażenie oraz przedmioty codziennego użytku, które należały do kobiet służących w armii amerykańskiej. Muzeum skupia się na kobietach z Armijnego Korpusu Pielęgniarek - ANC (Army Nurse Corps), ale w zbiorach można znaleźć również przedmioty należące do innych formacji pomocniczych służb kobiet jak np. Kobieca Rezerwa Korpusu Piechoty Morskiej - USMCWR (United Stated Marine Corps Women's Reserve). Wszystkie prezentowane w muzeum zbiory są oryginalne.

Tagi:
ww2 druga wojna swiatowa pielegniarka anc usa us army ameryka kobieta pacyfik mundur wyposazenie nurse rekonstrukcja re-enacement army nurse corps


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.