Kolekcja budzików kasiaMF w MyViMu.com

 Kolekcja budzików kasiaMF

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Moje zbiory to budziki z okresu przed 1939 r.
Przygodę z zegarami zaczęłam, w 2010 roku, kiedy jako prezent gwiazdkowy trafił do mnie stary wiszący zegar. Został nazwany Alfred (od zegarmistrza, który go firmował Alfreda Kesslera). No i od tego zaczęło moje zegaromaniactwo
Niebawem pojawił się pierwszy budzik i głód wiedzy zegarowej oraz historycznej.
Tak trafiłam do Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków i Uhren Hanse, pojawiły się książki zegarowe, wymiana korespondencji, pierwsze renowacje. Poznałam zarówno wirtualnie, jaki osobiście wielu pasjonatów, kolekcjonerów, fachowców zegarowych – sympatycznie zakręconych ludzi, skłonnych dzielić się swoją wiedzą, pomagać i wspólnie uczestniczyć w szerzeniu się zegarowej pasji.
Moja kolekcja przeszła wiele zmian. Początkowo zbierałam budziki z lat 50-60. Jednak z biegiem czasu moje zainteresowania zaczęły skupiać się na tych znacznie starszych, i tak już pozostanie. Największą frajdę sprawia mi renowacja i jej efekty.
Zapraszam.

W MyViMu od: 11 grudnia 2013

Liczba eksponatów: 20

Tagi:
budzik zegar


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.