Kolekcja Figurek i Pluszaków

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Kolekcja Figurek i Pluszaków.
Moja kolekcja jest rezultatem moich pasji, jedna z nich to zbieranie figurek sakralnych porcelanowych i biskwitowych pochodzących z obszarów: Śląska, Moraw i Czech. Druga to kolekcjonowanie maskotek przedstawiających Zebry. Moje "zbieractwo" obejmuje także przedmioty różne, ale ciekawe o walorach dekoracyjnych lub użytkowych. Zapraszam do obejrzenia moich wystaw!

W MyViMu od: 1 lutego 2014

Liczba eksponatów: 630


Dział: Porcelana


Czechosłowackie fortyfikacje (cz./sł. Československé opevnění) – nazwa czechosłowackich umocnień wybudowanych w latach 1935-1938. Wybudowano do 1938 r ponad 10 tysięcy schronów, w tym ok. 250 schronów ciężkich (dla porównania Linia Maginota składała się z ok. 5800 obiektów).Do końca 1939 roku planowano wybudować łącznie ponad 16 000 schronów (głównie lekkich). Do tego czasu ukończono jedynie 5 grup warownych, natomiast kolejne 4 były na ukończeniu. Obiekty wchodzące w skład grup warownych były budowane w najwyższej IV klasie odporności. Grubość stropu i ścian od strony nieprzyjaciela wynosiła 350 cm. Grubość kopuł pancernych - 30cm. W 1945 roku fortyfikacje w rejonie Ostravy zostało obsadzone przez wojska niemieckie, które broniły się tam przez kilka tygodni przed Armią Czerwoną zadając jej duże straty. http://pl.wikipedia.org/wiki/Czechos%C5%82owackie_fortyfikacje

Dział: Dewocjonalia


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.