Konto Komercyjne Muzeum Odkrywca_GEMO

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Jesteśmy na rynku wydawniczym blisko 18 lat. W tym czasie wydaliśmy ponad 200 numerów miesięcznika poświęconego poszukiwaniom, tajemnicom historii, kolekcjonerstwu i fortyfikacjom. Artykuły przygotowywane są przez największych znawców z zakresu podejmowanej tematyki. Wydawcą „Odkrywcy” jest Instytut Badań Historycznych i Krajoznawczych Sp. z o.o.. Redakcja znajduje się we Wrocławiu przy ul. Kaszubskiej 4. „Odkrywca” dystrybuowany jest na terenie całego kraju i dostępny w wiekszości punktów kolporterskich prasy na terenie Polski. Dodatkowo sprzedawany jest również w licznych księgarniach i kilkudziesięciu obiektach turystycznych. Dla czytelników, którzy cenią sobie wygodę, prowadzimy prenumeratę redakcyjną.
Rokrocznie, od ponad 10 lat, organizujemy tematyczne konferencje popularnonaukowe, w różnych miejscach Polski. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród miłośników historii i szerokopojętych militariów. Ich stałym punktem są piątkowe prelekcje oraz sobotnio-niedzielne wyprawy do miejsc, które często na codzień nie są udostępniane do zwiedzania. W każdej z nich bierze udział ponad 200 osób z całego kraju.
Dysponujemy własnym działem badań terenowych i archiwalnych (GEMO), posiadającym wieloletnie doswiadczenie i zaplecze techniczne. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia w postaci prac eksploracyjnych i archeologicznych prowadzonych w oparciu o multidyscyplinarne zespoły współpracowników. Wiele z nich zaowocowało przełomowymi odkryciami reliktów przeszłości. Wyniki podejmowanych działań każdorazowo publikowane są na łamach miesięcznika.

Klasyfikacja
Brak

Pozycja na mapie

W MyViMu od: 10 grudnia 2015

Liczba eksponatów: 20


Wystawy


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.