Kustosz Muzeum ciufa

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Witam!Dzieło Pomocy Zimowej - niem. Winterhilfswerk, WHW to serie różnych obiektów, jak odznaki, plakietki, figurki itp. Pojawiająca się na nich tematyka była bardzo zróżnicowana, od niewinnej bajkowej czy przyrodniczej do propagandy militaryzmu i treści faszystowskich. Dzieci je zbierały, wymieniały się nimi, co doskonale znają w dzisiejszych czasach wszyscy rodzice mający małe pociechy, zachęcane do tego samego przez reklamy TV.

Były wydawane w wielotysięcznym nakładzie, często z trwałych materiałów - jak porcelana, plastik czy szkło. I wiele z nich zachowało się do dzisiaj. Po latach pobytu w ziemi wydobywa je na światło dzienne łopata koparki czy odkrywcy. Czasem trafiają się w zakamarkach starych strychów. Te małe przedmioty zna każdy poszukiwacz staroci. Wielu - tak jak my - trzyma je w swoich kolekcjach. Żeby każdy mógł tutaj szybko zidentyfikować swoje znaleziska, czy też zorientować się, czego mu jeszcze brakuje do skompletowania jakieś serii - utworzyłem to muzeum.

W tym wątku chciałbym udostępnić użytkownikom nieco moich zbiorów z tej wdzięcznej tematyki.Mam nadzieję ,że również inni posiadacze wpinek WHW i zbliżonych do WHW zademonstrują swoje eksponaty.Dzielą się one na dwa działy:te z lat 1933-39,to była Pomoc Zimowa(Winterhilfswerk) oraz Wojenna Pomoc Zimowa 1939-45 (Kriegswinterhilfswerk) .Cały zbiór zawarty w tym muzeum stanowi moją własność i nie jest muzeum wirtualnym.
Obiekty tutaj prezentowane mają charakter czysto kolekcjonerski.Nie propaguję ideii nazistowskich,faszystowskich,komunistycznych ani jakich kolwiek innych.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych pozytywnie... !

W MyViMu od: 29 stycznia 2016

Liczba eksponatów: 1285

Tagi:
whw plakietki przypinki zbiorka spoleczna kwhw figurki iii rzesza odznaki odznaki okolicznosciowe


Wystawy


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.