Muzeum „Bojowe Schrony Proszowice”

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Muzeum grupy „Bojowe Schrony Proszowice” czyli zapaleńców-pasjonatów wszelkiej maści militariów oraz fortyfikacji. Zbieramy i kolekcjonujemy wszystko co wpadnie nam w ręce, a tylko po to by uratować historię od zapomnienia...

Zapraszamy do naszego skansenu!
facebook.com/bojoweschrony

-------
„Historia zamknięta w betonie i stali” - Projekt grupy Bojowe Schrony Proszowice, mający na celu renowację i odnowę bunkrów linii Stellung A2 znajdujących się na obszarze miasta Proszowice oraz jego okolicy. Chcemy upamiętnić ważne dla historii naszego miasta wydarzenia okresu II wojny światowej, w szczególności te z roku 1945 i przywrócić schronom ich oryginalny stan oraz wygląd wraz z całymi kompleksami umocnień przylegających do nich. Nie dopuśćmy do tego by elementy historii pod wszelką postacią, nawet jeżeli nie kojarzą się dobrze, zostały wymazane. Bo historia kształtuje pamięć narodową... nawet jeżeli nie miała ona dobrego zakończenia.

W MyViMu od: 16 czerwca 2017

Liczba eksponatów: 62

Tagi:
bojowe schrony proszowice schrony bunkry grzechynia

Pozycje w rankingach użytkowników:


Dział: MILITARIA


Dział: NUMIZMATYKA


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.