Moja Straż Pożarna + Wojsko - Milicja i inne ciekawe w MyViMu.com

Kustosz Moja Straż Pożarna + Wojsko - Milicja i inne ciekawe

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Straż pożarna, dawniej straż ogniowa to zorganizowana formacja zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami.

Pierwotnie strażą pożarną (ogniową) nazywano oddział specjalizujący się głównie w walce z pożarami. Wraz z rozwojem tej formacji następowało rozszerzenie jej obowiązków o zmaganie się z innymi klęskami żywiołowymi.

Pierwsze wzmianki o zorganizowanym ratownictwie ogniowym, na ziemiach Polskich, pochodzą z okresu średniowiecza.

Straż pożarna jako służba mundurowa, cieszy się największym zaufaniem i szacunkiem społeczeństwa.

W TYM WIRTUALNYM MUZEUM, CHCIAŁBYM WSZYSTKIM DLA KTÓRYCH STRAŻ POŻARNA JEST CZYMŚ WAŻNYM I TYM, KTÓRZY INTERESUJĄ SIĘ POŻARNICTWEM, PRZEDSTAWIĆ SWOJE SKROMNE ZBIORY.

MUZEUM, PODZIELONE JEST NA KILKA DZIAŁÓW ZWIĄZANYCH Z POŻARNICTWEM I NIE TYLKO. NA PIERWSZYM MIEJSCU ZAWSZE JEST MOJA STRAŻ POŻARNA - POLSKA I ZAGRANICZNA - ODZNACZENIA - ODZNAKI - MEDALE - DOKUMENTY I INNE PAMIĄTKI.

DALEJ PREZENTUJE MEDALE - ODZNACZENIA - ODZNAKI I DOKUMENTY INNYCH SŁUŻB, TAKICH JAK WOJSKO - MILICJA - POLICJA - RÓŻNE PAŃSTWOWE I RESORTOWE, SĄ TEŻ CIEKAWE FOTOGRAFIE I DOKUMENTY WIĘKSZOŚĆ PAMIĄTKI RODZINNE.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, dzięki którym moja kolekcja się powiększa, koleżankom i kolegom którzy przekazali mi swoje odznaczenia i inne pamiątki.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrowieniem Andrzej

W MyViMu od: 22 lipca 2017

Liczba eksponatów: 771

Tagi:
straz pozarnictwo medale strazackie odznaczenia strazackie odznaki strazackie orzelki strazackie dokumenty strazackie pamiatki strazackie ksiazki i czasopisma strazackie


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.