Moja Straż Pożarna w MyViMu.com

Kustosz Moja Straż Pożarna

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Straż pożarna, dawniej straż ogniowa to zorganizowana formacja zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami.

Pierwotnie strażą pożarną (ogniową) nazywano oddział specjalizujący się głównie w walce z pożarami. Wraz z rozwojem tej formacji następowało rozszerzenie jej obowiązków o zmaganie się z innymi klęskami żywiołowymi.

Pierwsze wzmianki o zorganizowanym ratownictwie ogniowym, na ziemiach Polskich, pochodzą z okresu średniowiecza.

Straż pożarna jako służba mundurowa, cieszy się największym zaufaniem i szacunkiem społeczeństwa.

Poprzez to wirtualne muzeum, chciałbym wszystkim dla których straż pożarna jest czymś ważnym i tym którzy interesują się pożarnictwem przedstawić swoje skromne zbiory odznaczeń, medali, dokumentów i innych pamiątek strażackich, jak również takich, które są ze strażą pożarną związane.

Chciałbym też podziękować wszystkim tym, dzięki którym moja kolekcja się powiększa, koleżankom i kolegom którzy przekazali mi swoje odznaczenia i inne pamiątki.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrowieniem Andrzej

W MyViMu od: 22 lipca 2017

Liczba eksponatów: 661

Tagi:
straz pozarnictwo medale strazackie odznaczenia strazackie odznaki strazackie orzelki strazackie dokumenty strazackie pamiatki strazackie ksiazki i czasopisma strazackie

Pozycje w rankingach użytkowników:


MEDALE - ODZNACZENIA - ODZNAKI - ORZEŁKI - DOKUMENTY i INNE PAMIĄTKI STRAŻACKIE

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.