Capricornus 14

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Capricornus 14
Drogi użytkowniku, zwiedzasz właśnie prywatne i osobiste zbiory z kolekcji użytkownika Capricornus 14. Są to zbiory historyka-amatora lubujacego się w szczególności w latach 1939-45, miłośnika i pasjonata okresu IIWW, oraz kolekcjonera militariów jak i zbieracza innych przedmiotów z dziedziny wojskowości z tamtego, szczególnego okresu w historii ludzkości. Oprócz wyżej wymienionych, kustosz tego muzeum jest również fanem historii, jako nauki samej w sobie, zapalonym eksploratorem, detektorystą i poszukiwaczem przedmiotów i rzeczy martwych, jako czynnych i biernych uczestników historii, oraz niemych świadków wydarzeń tamtego minionego, wyjątkowego, specyficznego na swój sposób, samego w sobie, jedynego w swoim rodzaju, minionego czasu. Kustosz tego muzeum jest również oddanym regionistą i miłośnikiem dystryktu Niederschlesien, gdzie przyszło mu urodzić się, mieszkać i żyć do dnia dzisiejszego, oraz wielu innych płaszczyzn jak min. muzyka, gitara, grafika, sztuka, itp itd.
Przedmioty znajdujące się w kolekcji i prezentowane na stronie myvimu.com, są to przedmioty w większości znalezione samemu podczas eksploatacji, wycieczek, wypraw poszukiwawczych i tym podobnych, również są to przedmioty zdobyte drogą wymiany, oraz przedmioty zdobyte poprzez drogę kupna (najrzadziej). Prezentowane przedmioty nie są detalami na sprzedaż lub wymianę, ponieważ są przez właściciela traktowane w większości przypadków bardzo osobiście i sentymentalnie. Z wieloma z nich wiążą się konkretne historie i wydarzenia, bardzo często mające miejsce w dystrykcie Niederschlesien. Cześć z nich natomiast po prostu "tylko jest", ponieważ praktycznie tak jak zostały znalezione (oczywiście po powierzchownym bądź szczegółowym oczyszczaniu i konserwacji aby nie zżerał ich dalej czas i przemianie), tak właśnie zostały sfotografowane i opublikowane na stronach myvimu.com. Chociażby z tej racji, że nie było możliwości powiązać ich z czymkolwiek, z żadnymi faktami, osobami, czy wydarzeniami, można powiedzieć, że zamilkły raz na zawsze wiele, wiele lat temu, pozostawiając tylko niedosyt informacji na swój temat, oraz niezaspokojone pragnienie potwierdzenia pewnych faktów i głód wiedzy historycznej.

Życzę miłego oglądania i zwiedzania mojego wirtualnego muzeum.

Z wyrazami szacunku i poważania
Herr Capricornus

W MyViMu od: 21 kwietnia 2018

Liczba eksponatów: 9

Tagi:
c14


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.