Międzyrzecze - krys pszczyński (Kreis Pless) w MyViMu.com

 Międzyrzecze - krys pszczyński (Kreis Pless)

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Każdy z eksponatów pochodzi z miejscowości Międzyrzecze w powiecie bieruńsko-lędzińskim lub jest bezpośrednio związany z tą miejscowością. Muzeum ma na celu propagowanie lokalnej historii, a także upublicznienie informacji zawartych w dokumentach, które udało się ocalić dzięki prospołecznej postawie rodzin, do których te należały.
Stan dokumentów często jest bardzo słaby, a są one o tyle wartościowe, że często zapisywane były ręcznie tylko na pojedynczym egzemplarzu. Aby zapobiec ich dalszej destrukcji, wszystkie zostały poddane fumigacji w komorze fumigacyjnej, a następnie, w razie konieczności, zabezpieczono je przed dalszym rozpadem specjalistyczną bibułą konserwatorską z termoaktywnym klejem.
Międzyrzecze (Mezerzitz) to wieś leżąca dawniej w granicach powiatu pszczyńskiego (Kreis Pless).
Strona powiązana: http://www.facebook.com/JanuszMis1989/

W MyViMu od: 9 sierpnia 2018

Liczba eksponatów: 21

Tagi:
mezerzitz pless powiat pszczynski bojszowy powiat bierunsko-ledzinski


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.