Kolekcje Morowego

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Kolekcje monet, starych przedmiotów i zdjęć, materiałów związanych z browarnictwem...

W MyViMu od: 16 października 2018

Liczba eksponatów: 304

Tagi:
monety fotografie zdjecia antyki piwo wafle podstawki


Wystawy


Dział: Numizmatyka


Monety okolicznościowe, pamiątkowe, turystyczne nie będące środkiem płatniczym.
Dawno temu, pod koniec XX wieku od znajomego Niemca dostałem w prezencie skrzynię z waflami (podstawkami) pod pokale z alkoholem, głównie piwem. Do tego zestawu dołożyłem kilka polskich wafli i zamknąłem je w kartonie na 16 lat, a karton trafił na boczny tor. Teraz dzięki tej witrynie przypomniałem sobie o podstawkach i postanowiłem się nimi pochwalić. Tak na dobrą sprawę nie wiele wiem o ich kolekcjonowaniu i wartości, podczas ich przeglądania trafiłem na podstawki z datami z połowy XX wieku. Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o tej pasji, to bardzo proszę o wstawianie komentarze w postaci informacji. Szczerze mówiąc nie wiem ile ich jest w tym pudle, niektórych w ogóle nie widziałem. Za to wiem, że trafiają się jakieś serie np. z ptakami, itp. W miarę możliwości czasowych kolekcję będę uzupełniał. Pozdrawiam zapaleńców, kolekcjonerów i pasjonatów tematyki piwnej...
Kolekcja eksponatów związanych z historią Bytomskiego Bractwa oraz ludzi, którzy tworzyli i nadal tworzą jego historię. Kolekcja swoimi zbiorami obejmuje: - zestaw odznaczeń, krzyży i orderów wojskowych, państwowych i kościelnych, - zestaw odznaczeń brackich, - zestaw okolicznościowych odznaczeń brackich jubileuszowych, - inne przedmioty związane z działalnością Bytomskiego Bractwa.

Dział: Fotografia


Zbiory zdjęć z przeszłości przedstawiające różne wydarzenia - nie koniecznie rodzinne

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.