Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie w MyViMu.com

 Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Muzeum Chleba powstało w 2000 r. z szacunku do historii oraz z potrzeby serca jego założyciela Piotra Mankiewicza, który przez wiele lat gromadził wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku do chleba zaświadcza. W muzeum zgromadzone zostały m.in. stare, zabytkowe narzędzia pracy piekarzy i cukierników. Można się tu zapoznać z historią i tradycjami związanymi z chlebem, z szacunkiem dla niego, jak i z maszynami i urządzeniami do jego produkcji. Zbiory obejmują kilka tysięcy eksponatów w postaci maszyn i urządzeń, pocztówek, zdjęć, obrazów, grafik, publikacji czy książek. Zgromadzono tu również sporo eksponatów (ciekawostek) związanych z dawnym życiem codziennym oraz zrekonstruowano klasę szkolną ze starymi ławkami, tabliczkami, rysikami, elementarzami, tornistrami, czy mundurkami itp. Oprócz lekcji szacunku do chleba i tradycji, muzeum stara się uczyć również kultury osobistej oraz poszanowania dla historii. W programie zwiedzania zorganizowanego jest projekcja filmu pt."Chleb", przygotowanie i własnoręczny wypiek bułeczek, prelekcja o historii, kulturze i tradycjach związanych z chlebem oraz lekcja w dawnej klasie szkolnej.

Muzeum
Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie

Godziny otwarcia
W sezonie (01.10-23.06) muzeum czynne: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 (ostatnie wejście o godz. 14:30). Uwaga: od 24.06-30.09 osoby indywidualne zapraszamy do zwiedzania op poniedziałku do piątku - wejścia o godz. 11:00 i 13:00 (zwiedzanie z wypiekiem realizowane przy min. 15 osobach zwiedzających). Zwiedzanie dla grup zorganizowanych (również w inne dni i godziny) - po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym tel. 32/ 387 17 60.

Informacje o biletach
20 zł/os.

Telefon
32/ 387 17 60

Miasto / Miejscowość
Radzionków

Kod pocztowy
41-922

Adres
ul. Z. Nałkowskiej 5

Strona WWW
http://www.muzeum-chleba.pl/ https://www.facebook.com/MuzeumChleba/

Dostępność dla niepełnosprawnych
Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Informacje o parkingu
Duży parking dla samochodów oraz autokarów dostępny BEZPŁATNIE na terenie muzeum

Możliwości dojazdu
Muzeum znajduje się naprzeciwko marketu DINO. Dojazd do Muzeum Chleba liniami autobusowymi: - nr 94, 173, 608, 708 z dworca w Bytomia (ewentualnie linią nr 17 - od przystanku Radzionków-Rojca Nieznanego Żołnierza dojście do muzeum ok. 10 minut pieszo) - nr 94 z dworca w Tarnowskich Górach - nr 73 z dworca w Piekarach Śląskich

Klasyfikacja
Techniki

Pozycja na mapie

W MyViMu od: 17 lipca

Liczba eksponatów: 2

Tagi:
chleb szkola ciekawostki co to ciekawe przedmioty piekarnictwo cukiernictwo warsztaty zwiedzanie wycieczki


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.