Domowa Kolekcja Numizmatyczna w MyViMu.com

 Domowa Kolekcja Numizmatyczna

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Monety, banknoty, pocztówki i inne rozmaitości.

Opisy staram się wykonywać rzetelnie, ale zawsze może zdarzyć się jakaś usterka. Jeśli ktokolwiek zauważy błąd, niedoprecyzowanie, brak jakiejś ważnej informacji czy literówkę - bardzo proszę o zgłoszenie. Nie obrażam się ani nie denerwuję - a wręcz będę bardzo wdzięczny.

Żaden z eksponatów tu prezentowanych nie jest na sprzedaż.

W MyViMu od: 9 lutego 2020

Liczba eksponatów: 1615

Tagi:
numizmatyka cukier moneta monety zestaw menniczy unc banknot dolar peso polski zloty usd pln pocztowka

Pozycje w rankingach muzeów:

7  


Dział zawiera kolekcje monet obiegowych, obiegowych-okazjonalnych, próbnych oraz kolekcjonerskich lustrzanek z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w stanie menniczym.
Dział zawiera kolekcje monet obiegowych, próbnych i kolekcjonerskich od roku 1990. Kolekcje są na bieżąco uzupełniane o nowe eksponaty.
Dział z kolekcjami woreczków menniczych, zestawów rocznikowych, falsyfikatów z poprzednich epok oraz innych eksponatów związanych z numizmatyką ale niekoniecznie będących monetami.

Dział: V Banknoty


Kolekcja banknotów polskich i zagranicznych. W zasadzie celowo ich nie zbierałem, ale jak już zacząłem to się zakochałem :). Obecnie zbieram głównie banknoty, którymi wciąż można płacić: euro, funty, dolary amerykańskie, złote, lewy bułgarskie, leje rumuńskie, bośniackie marki zamienne, kubańskie peso wymienialne, dolary bahamskie, dinary serbskie, boliwary wenezuelskie, wony północnokoreańskie itp.
Kolekcji w dziale: 23.

Dział: X CUKIER


Dział z różnymi saszetkami cukru. Pochodzą z różnych źródeł i miejsc. Nigdy ich celowo nie zbierałem, tak po prostu zawsze jak się dało, to zabierałem ze sobą, a czasem znajomi lub rodzina przywieźli. W ten sposób uzbierała się spora kolekcja. Są tu cukry białe, trzcinowe a nawet cynamonowy; mają różne masy, od 4 do 10 gram.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.