Domowa Kolekcja Numizmatyczna w MyViMu.com

Kustosz Domowa Kolekcja Numizmatyczna

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
W muzeum znajdują się monety przede wszystkim z Polski, ale też ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Węgier, Czech, Słowacji, Czechosłowacji, ZSRR, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Portugalii, Niemiec, Omanu, Korei Północnej, Monako, Andory, Luksemburga, Filipin, Norwegii, Watykanu i Meksyku.
Przeważnie są to monety obiegowe w stanie menniczym, ale też są monety kolekcjonerskie i próbne. Najstarsze sięgają połowy XIX wieku, najnowsze roku bieżącego. Zbiór jest stale uzupełniany i poszerzany.

Dane techniczne oraz różne ciekawostki na temat poszczególnych monet pochodzą z katalogów papierowych oraz internetowych. Wymienić tu trzeba przede wszystkim takie osoby jak: Jerzy Chałupski i Janusz Parchimowicz, a z internetowych coinz.eu i colnect.com.
Opisy staram się wykonywać rzetelnie, ale zawsze może zdarzyć się jakaś usterka. Jeśli ktokolwiek zauważy błąd, niedoprecyzowanie, brak jakiejś ważnej informacji czy literówkę - bardzo proszę o zgłoszenie. Nie obrażam się ani nie denerwuję - a wręcz będę bardzo wdzięczny.

Żaden z eksponatów tu prezentowanych nie jest na sprzedaż.

W MyViMu od: 9 lutego

Liczba eksponatów: 695

Tagi:
numizmatyka cukier moneta monety zestaw menniczy

Pozycje w rankingach muzeów:

7  


Dział zawiera kolekcje monet obiegowych, obiegowych-okazjonalnych, próbnych oraz kolekcjonerskich lustrzanek z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w stanie menniczym.
Dział zawiera kolekcje monet obiegowych, próbnych i kolekcjonerskich od roku 1990. Kolekcje są na bieżąco uzupełniane o nowe eksponaty.
Dział z kolekcjami woreczków menniczych, zestawów rocznikowych, falsyfikatów z poprzednich epok oraz innych eksponatów związanych z numizmatyką ale niekoniecznie będących monetami.

Dział: V Banknoty


Skromna kolekcja banknotów polskich i zagranicznych. W zasadzie celowo ich nie zbieram, słabo też na nich się znam, ale ponieważ uzbierało się tego trochę to postanowiłem je sobie skatalogować. Na razie wszystko będzie w jednej kolekcji, później zobaczymy.

Dział: X CUKIER


Dział z różnymi saszetkami cukru. Pochodzą z różnych źródeł i miejsc. Nigdy ich celowo nie zbierałem, tak po prostu zawsze jak się dało, to zabierałem ze sobą, a czasem znajomi lub rodzina przywieźli. W ten sposób uzbierała się spora kolekcja. Są tu cukry białe, trzcinowe a nawet cynamonowy; mają różne masy, od 4 do 10 gram.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.