Muzeum Borysa Sośnickiego

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Prywatne zbiory Borysa Sośnickiego. Większość eksponatów wciąż czeka na dodanie.
Eksponaty pochodzą z nieistniejących już Zakładów przemysłu spirytusowego "Polmos" Sieradz i są to pamiątki oraz dawne wyroby.
Był to zakład o ponad stuletniej historii - założony w 1907 przez Józefa Modelskiego (wtedy jeszcze jako Gorzelnia i Rektyfikacja J. Modelskiego). Zakład uległ zniszczeniu w trakcie II Wojny Światowej - produkcja została wznowiona dopiero w roku 1976, a sam zakład do roku 1990 działał jako filia Polmosu Łódź.
Ostatecznie produkcji zaprzestano w roku 2010, a od roku 2012 zaczęto wyburzać infrastrukturę. Obecnie ostały się tylko dwa małe budynki (są w rękach prywatnych), a na miejscu dawnego zakładu stoi market budowlany.
Ciekawostką jest wciąż istniejąca strona internetowa - http://www.polmossieradz.pl/

W MyViMu od: 8 lipca 2020

Liczba eksponatów: 45

Tagi:
polmos sieradz alkohol butelki wodka unikat ratafia nord kartonik tuba szklanka szklanki kieliszek kieliszki


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.