Tradycyjne Golenie - Prawdziwy Męski Czas

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Tradycyjne Golenie - Prawdziwy Męski Czas
Zbiór ten jest konsekwencją pasji jaką jest ksyrofilistyka (termin pochodzący od greckiego słowa ξυράφι - (xyrafi) oznaczającego brzytwę) , czyli kolekcjonerstwo rzeczy do tradycyjnego golenia.
Zapoczątkowany w 2013 roku ,rozszerzany za pomocą szperania po pchlich targach , aukcjach zagranicznych i krajowych , pytania znajomych i nieznajomych o artefakty związane z goleniem, a także za pomocą darów dobrego serca przedmiotów rodzinnych nierzadko obleczonych w historię ludzką .
Jest to bardzo obszerny temat , zawierający nie tylko narzędzia do usuwania zarostu jakim niewątpliwie są brzytwy czy wprowadzone na przełomie XIX i XX w. maszynki na wymienne ostrza , ale o wiele więcej.
Pasy do wecowania , kamienie do ostrzenia , ostrzałki , pasty ,kosmetyki , pędzle , kubki , żyletki i ostrza, literatura , gadżety , prospekty reklamowe , bilbordy ,artykuły i reklamy z gazet i można by tak wyliczać .....
Wszystko to i wiele więcej można będzie zobaczyć tutaj.Poukładane ,sklasyfikowane i opisane.Część zbioru była wyeksponowana na wystawie w czasie Mistrzostw Polski w Goleniu na Mokro w 2019 roku w Poznaniu . Kolejna wystawa już w kwietniu 2021 jako Europejska Wystawa Sprzętu do Golenia.
Zapraszam do przeglądania : Przemysław Markowicz

W MyViMu od: 25 października 2020

Liczba eksponatów: 12


Dział: BRZYTWY


Zbiór brzytw dawnych oraz już nie produkowanych jak również współczesnych Przekrój eksponatów to XVII- XXI w.
Maszynki do golenia na różnego rodzaju ostrza począwszy od 1904 roku skończywszy na maszynkach współczesnych.
Ostrza i żylerki różnego rodzaju począwszy od ostrzy typu wedge poprzez standard Wilkinson ,Gillette ,Schick , Enders skończywszy na ostrzach typu FAC.
Wszystko co wiąże się z Tradycyjnym Goleniem tematycznie.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.