Konto Komercyjne Muzeum Techniki Lotniczej i Kosmicznej

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
"Każdy system (...), który pozwoli ludziom kolektywnie wybierać sobie przyszłość, skończy się wyborem bezpieczeństwa i przeciętności, wykluczających zdobycie gwiazd."

Korzystając z serwisu myvimu.com chciałbym podzielić się moją największą pasją - zainteresowaniem techniką lotniczą i kosmiczną, a w szczególności załogowymi lotami kosmicznymi - odkrywaniem nowych światów. Na stronie chciałbym pokazać urządzenia zabezpieczające loty wysokościowe człowieka oraz ubiory specjalne WP, ZSRR oraz Federacji Rosyjskiej głównie z lat 1945-2000, literaturę lotniczą i kosmiczną oraz modele redukcyjne rakiet i statków kosmicznych oraz konstrukcji doświadczalnych.

Część moich eksponatów oraz pamiątki osobiste weteranów oraz sympatyków 34 PLM można obejrzeć w Klubie 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, w Gdyni na Babich Dołach. Wystawa została zorganizowana w związku z obchodami 70 lecia utworzenia (1952 r.) 34. pułku lotnictwa myśliwskiego, który od utworzenia do rozformowania (31.12.1994 r.) bazował na lotnisku Oksywie i nosił imię "Bohaterów Kępy Oksywskiej". Wystawa jest dostępna do zwiedzania do odwołania, od poniedziałku od piątku między 8:30 a 14:30. Na czas mojej nieobecności w Trójmieście opiekuje się nią kol. Dariusz Dębski.

Bardzo dziękuję Panom Łukaszowi Jaczunowi oraz Radosławowi Szukale za wskazówki merytoryczne oraz pomoc w pozyskaniu dużej części zbiorów a modelarzom Rafałowi Strzałce, Krystianowi Sędzie, Henrykowi Głodkowi, Januszowi Bartosiewiczowi, Arturowi Balowi, Piotrowi Danielewiczowi, Krzysztofowi Opiłce i Mateuszowi Dziwiszowi za ogrom czasu poświęconemu na składaniu modeli.

Powierzchowne opisy eksponatów bądź ich brak to działanie zamierzone.

*Wgląd do tematu ubiorów specjalnych lotnictwa i urządzeń wysokościowych udostępniam na życzenie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Rafał Duch,
tel.: 730 019 609
Gdańsk, Styczeń 2022

Ofiarom republiki okrągłego stołu mój projekt poświęcam.

Miasto / Miejscowość
Gdańsk

Klasyfikacja
Brak

Pozycja na mapie

W MyViMu od: 8 stycznia 2022

Liczba eksponatów: 225

Tagi:
lotnictwo kosmonautyka technika lotnicza technika kosmiczna rakiety statki kosmiczne satelity lotnicze urzadzenia wysokosciowe modelarstwo modelarstwo kartonowe modele rakiet modele statkow kosmicznych


Wystawy


Dział: Wystawy


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.