Muzeum Orłosia

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Prezentacja kolekcji modeli czołgów t-34 różnych typów i wariantów, które posiadały jednostki tzw. Armii Polskiej na Wschodzie, z nastawieniem na wozy, które były użytkowane w 1 Brygadzie Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Większość jest w malowaniu z czasów WW II, ale są i wozy z okresu tuż po niej. Dodałem również modele innych pojazdów, będących na wyposażeniu jednostek polskich w tejże armii.

Druga prezentacja poświęcona jest średniowiecznym zamkom w Państwie Zakonu Krzyżackiego. Przedstawiają moje wizje ich wyglądu. Wszystkie rysunki są mojego autorstwa, część z nich w wyniku nowych odkryć archeologicznych straciła swoją aktualność. Najbliższe wyglądowi z epoki, to wykonane w programie Paint wizualizacje elewacji, przy wykorzystaniu planów Konrada Steinbrechta.

Trzecia prezentacja to kolekcja bagnetów do karabinów, karabinków systemu Mauser 98. Bagnety polskie i niemieckie, jak również kilka innych nacji.

Czwarta prezentacja modele wiatraków, wykonane przeze mnie z drewna. Reminiscencja wędrówek po Żuławach Wiślanych

W MyViMu od: 3 lutego 2021

Liczba eksponatów: 122

Tagi:
muzeum orlosia bron pancerna czolgi t-34 armia polska na wschodzie ww ii zamki krzyzackie sredniowiecze bagnety wiatraki zulawy


Wystawy


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.