FAQ

FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jeśli poniżej nie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas!

 

IDEA SERWISU

 

CZY KORZYSTANIE Z SERWISU JEST PŁATNE?

Wszystkie konta dostępne w serwisie są darmowe a my nie pobieramy opłaty za żadne usługi na stronie. Rozwijaj swoją pasję bez obaw o koszty :)

 

KTO JEST WŁAŚCICIELEM RZECZY PREZENTOWANYCH NA STRONIE?

MyViMu składa się ze zdjęć i opisów wielu eksponatów należących do kilku tysięcy różnych Użytkowników. Sam serwis nie jest właścicielem prezentowanych eksponatów i nie może nimi rozporządzać.

 

CZY MOGĘ KUPIĆ PREZENTOWANE NA STRONIE EKSPONATY?

Nie. W naszym serwisie nie ma modułu pozwalającego na kupno eksponatów jak w serwisach aukcyjnych. Jeśli interesuje Cię kupno jakiegoś przedmiotu, napisz prywatną wiadomość do jego właściciela (po zalogowaniu w serwisie) i spytaj czy jest zainteresowany sprzedażą.

 

CZY MOGĘ UŻYĆ ZDJĘCIA CZYJEGOŚ EKSPONATU DO WŁASNYCH CELÓW?

To zależy. Na stronie eksponatu pod każdym zdjęciem widnieje przypisana do niego licencja.

Po kliknięciu w ikonę licencji przejdziesz do jej treści, która powie Ci czy możesz skorzystać z danej fotografii. Więcej o licencjach przeczytasz tutaj.

Jeśli potrzebujesz konkretnego zdjęcia, np. do pracy naukowej lub artykułu, a licencja nie zezwala na jego wykorzystanie, napisz prywatną wiadomość do jego właściciela (po zalogowaniu w serwisie). Nasi Kolekcjonerzy są pomocni i często udostępniają swoje zdjęcia w słusznym celu.

 

CZY MOŻECIE MI POMÓC W WYCENIE/ IDENTYFIKACJI POSIADANEJ PRZEZE MNIE RZECZY?

Nie. Jako serwis nie zajmujemy się wyceną ani identyfikacją przedmiotów, jednak zawsze możesz poradzić się naszych niezastąpionych Kolekcjonerów, którzy znają się na niejednym temacie. Przywitaj się na forum, opisz swoją prośbę w odpowiednim wątku (koniecznie ze zdjęciem!), a następnie poczekaj na odpowiedź.

 

 

PROWADZENIE MUZEUM W MYVIMU

 

CZY MUSZĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ, ŻEBY KORZYSTAĆ Z MYVIMU?

Bez rejestracji możliwe jest zwiedzanie wszystkich udostępnionych w serwisie muzeów – przeglądanie eksponatów i głosowanie na ciekawy eksponat.

Aby móc komentować eksponaty i dodawać je do ulubionych, wysyłać prywatne wiadomości w serwisie i dyskutować na forum, należy się zarejestrować.

Rejestracja jest też oczywiście konieczna, jeśli chcesz prowadzić swoje własne muzeum i prezentować innym swoje zbiory.

 

KTO MOŻE OGLĄDAĆ MOJE ZBIORY?

Twoje kolekcje będą mogli przeglądać wszyscy zarejestrowani i niezarejestrowani Użytkownicy serwisu. Jeśli wybierzesz opcję ukrycia niektórych lub wszystkich kolekcji, będą one widoczne tylko dla Ciebie. Wtedy MyViMu będzie służyło Ci tylko jako wygodne narzędzie do porządkowania i katalogowania Twoich zbiorów.

 

JAK MOGĘ ŚLEDZIĆ, KTO OGLĄDA MOJE ZBIORY?

W Panelu Użytkownika znajdziesz zakładkę Statystyki. Pozwoli Ci ona prześledzić, ile odwiedzin Twojego muzeum miało miejsce w jakim dniu, z jakich źródeł odwiedzający trafiają do Twojego muzeum i jakie eksponaty cieszą się w nim największą popularnością. Statystyki odwiedzin dla poszczególnych eksponatów znajdziesz też w widoku danego eksponatu.

 

CZYM JEST DZIAŁ I KOLEKCJA? JAK UPORZĄDKOWAĆ SWOJE ZBIORY?

Wszystkie eksponaty w MyViMu porządkowane są w kolekcjach. Wyjściowo jest to jedna Kolekcja Główna. Możesz utworzyć wiele kolekcji, grupując w nich eksponaty posiadające jakąś cechę wspólną: temat, okres lub miejsce pochodzenia itd.

Kiedy Twoje muzeum się rozrośnie, kolekcje możesz uporządkować tworząc z kolei kilka działów. W działach grupujesz kolekcje posiadające jakąś cechę wspólną: temat, okres lub miejsce pochodzenia itd.

 

NIE WIDZĘ KATOGORII, DO KTÓREJ PASUJE MÓJ EKSPONAT. JAK MOGĘ JĄ DODAĆ?

Staraliśmy się zaproponować kategorie zgodne z potrzebami i sugestiami użytkowników. Spektrum ich zainteresowań jest jednak bardzo szerokie i trudno zamknąć je w zamkniętej liście kategorii. Jeśli masz pomysł na nową kategorię, napisz do nas na adres [email protected] i opisz swoją propozycję. Jeśli uznamy, że dana kategoria jest potrzebna, dodamy ją w ciągu kilku dni

 

NIE PAMIĘTAM SWOJEGO LOGINU/ HASŁA. CO MOGĘ ZROBIĆ?

Jeśli nie pamiętasz swojego loginu, możesz również zalogować się do serwisu używając swojego adresu mailowego powiązanego z kontem.

Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij w Nie pamiętasz hasła? na stronie logowania. Wyślemy Ci link do zresetowania hasła na adres mailowy podany przy rejestracji.

 

JAK MOGĘ USUNĄĆ SWOJE KONTO?

W celu usunięcia konta napisz do nas na adres [email protected] i daj znać dlaczego chcesz zrezygnować z korzystania z MyViMu. Ponieważ wciąż się rozwijamy, Twoje uwagi są dla nas bezcenne.

Pamiętaj, że nie ma możliwości odzyskania usuniętego konta, ani zarejestrowania się powtórnie na ten sam login i adres e-mail. Istnieje również opcja ukrycia zbiorów, która sprawia, że tylko Ty widzisz zgromadzone na Twoim koncie eksponaty.

 

CZY MOGĘ OPUBLIKOWAĆ SWÓJ ARTYKUŁ LUB RELACJĘ NA BLOGU?

Jasne! Wystarczy, że napiszesz do nas na adres [email protected] i przedstawisz nam krótko temat, który chcesz opisać. Jeśli będzie on zgodny z tematyką serwisu, to najprawdopodobniej go opublikujemy.

 

 

ZWIEDZANIE MUZEÓW W MYWIMU

 

ZNALAZŁEM BŁĘDNY OPIS EKSPONATU. CO MOGĘ ZROBIĆ?

Na dole strony każdego eksponatu znajdziesz pozycję Pomóż uzupełnić opis. W tym polu możesz wprowadzić proponowany przez Ciebie, poprawiony opis eksponatu. Jego właściciel może, ale nie musi, zgodzić się na wprowadzenie zmian.

 

ZNALAZŁEM BŁĄD W FUNKCJONOWANIU STRONY. CO MOGĘ ZROBIĆ?

W dolnym menu serwisu znajdziesz pozycję Zgłoś uwagi. Opisz zauważony problem, podając jak najwięcej szczegółów – im więcej ich będzie, tym łatwiej i szybciej rozwiążemy problem.

 

PODCZAS OSTATNIEJ WIZYTY SPODOBAŁY MI SIĘ PEWNE EKSPONATY/ MUZEA. W JAKI SPOSÓB NAJPROŚCIEJ DO NICH WRÓCIĆ?

Aby ułatwić sobie korzystanie z ogromnych zbiorów MyViMu możesz wykorzystywać funkcję schowka, w którym zapisujesz eksponaty, do których chciałbyś jeszcze wrócić. Możesz też oznaczać je jako ulubione.

 

CO OZNACZAJĄ ODZNAKI, KTÓRE WIDZĘ NA STRONACH MUZEÓW?

Odznaki przyznawane są za zdobycie różnych stopni zaangażowania w życie serwisu. Pozwalają wyróżnić najbardziej aktywnych użytkowników. Więcej o odznakach przeczytasz tutaj.

 

JAK MOGĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z WŁAŚCICIELEM DANEGO EKSPONATU/ KOLEKCJI?

Do każdego użytkownika możesz napisać w serwisie prywatną wiadomość klikając w ikonę koperty na jego stronie. Aby wysyłać wiadomości musisz być zarejestrowany i zalogowany w serwisie.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.