ZEGARY DO CZARNEJ ROBOTY : Budziki - ZEGARY DO CZARNEJ ROBOTY

Informacje o dziale muzeum


Muzeum ZEGARY DO CZARNEJ ROBOTY

Muzeum:
ZEGARY DO CZARNEJ ROBOTY
Kustosz:
henrykgolka Wyślij wiadomość
Opis działu:
Tutaj prezentuję moją kolekcję budzików, których mam jak narazie ponad 600 sztuk z lat 1870 do 2010 oraz moją kolekcję książek ma tematy związane z mom hobby. Budziki posegregowałem cyklach 10-cio letnich według prawdopodobnych okresów wyprodukowania. Jest tego jednak sporo, więc będę je sukcesywnie dopisywał, a od czasu do czasu zrobię jakąś tematyczną wystawę. Niektóre eksponaty, tak budzików jak i książek są podwójne i chętnie je wymienię, w najgorszym wypadku ewentualnie sprzedam. Mam nadzieję, że wystawa spodoba się i zwiększy uznanie dla tego dyktatora naszego czasu, dla BUDZIKA - zwykłego "ZEGARA DO CZARNEJ ROBOTY", który już od blisko 200 lat jest naszym codziennym "niezbędnikiem".
Przez te prawie dwieście lat rozwoju mechaniczny budzik przeszedł wiele przeobrażeń, przyjmując przeróżne zewnętrzne (i wewnętrzne) kształty. Zasadnicza funkcja jest niezmienna - ma nas wyrwać z objęć MORFEUSZA,
wyrwać z łóżka i popchnąć w wir naszej codzienności.

Kolekcje w tym dziale


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.