Browary Austriackie - "PIWO-MANIA" - Etykiety piwne w MyViMu.com

"PIWO-MANIA" - Etykiety piwne : Browary Austriackie

Informacje o dziale muzeum


Muzeum  "PIWO-MANIA" - Etykiety piwne

Muzeum:
"PIWO-MANIA" - Etykiety piwne
Kustosz:
stan46 Wyślij wiadomość
Opis działu:
Tradycja piwowarska w Austrii sięga XII wieku. Istnieją dowody na to, że już wtedy uprawiano na tych terenach chmiel. Oczywiście ówczesne trunki w niewielkim stopniu przypominały obecne piwo. Były one raczej zbliżone do dzisiejszego kwasu chlebowego. Jego wytwarzaniem zajmowali się głównie zakonnicy, którzy na przestrzeni wieków eksperymentowali i udoskonalali receptury oraz sposób produkcji tego napoju. Obserwując rozwój sztuki piwowarskiej nie sposób nie dostrzec jej związku z rewolucją przemysłową. Wiele wskazuje na to, że najpopularniejszy gatunek austriackiego piwa (Märzen) powstał w wyniku wyprawy na Wyspy dwóch młodych piwowarów. Anton Dreher i Gabriel Sedlmar w 1830 roku dwukrotnie odwiedzili Anglię, w której sposoby wytwarzania jasnych, orzeźwiających piw były wówczas bardziej zaawansowane. Po powrocie wykorzystali nabytą wiedzę i stworzyli własny gatunek piwa.
W tym kraju jest obecnie około 70 browarów, a ich liczba z roku na rok rośnie.
Regionem, w którym działa ich najwięcej jest Górna Austria. Swe siedziby ma tam jedna trzecia wszystkich austriackich producentów piwa.
To właśnie tu warzy się takie piwa jak: Zipfer, Wurmhoeringer, Kapsreiter, Freistadt, Eggenberger, Baumgartner, BrŠu am Berg.

Kolekcje w tym dziale


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.