Medale okolicznościowe ... oczywiście strażackie - Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

Tylko i wyłącznie straż pożarna. : Medale okolicznościowe ... oczywiście strażackie

Informacje o dziale muzeum


Muzeum Tylko i wyłącznie straż pożarna.

Muzeum:
Tylko i wyłącznie straż pożarna.
Kustosz:
dorian_2010 Wyślij wiadomość
Opis działu:
W tej części muzeum chciałbym przedstawić niewielką część pięknej historii pożarnictwa związaną z jubileuszami jednostek, zawodów sportowo - pożarniczych, nadaniem sztandarów. Są to medale stanowiące stosunkowo niewielki ilościowo, najczęściej okrągły lub owalny, płaski wytwór metalowy (odmiana wieloboczna jest zwana plakietką), wykonany zazwyczaj techniką odlewu lub bicia. Jest zwykle bo mowa o medalu ozdobiony po jednej lub obu stronach reliefem.Nazwa medal pochodzi od łacińskiego odpowiednika medallum, który w języku włoskim został przekształcony w nazwę medaglia rozpowszechnioną w XVIII wieku. „ Świadczą o swojej epoce tak jak inne dzieła sztuki, dowodem jest istnienie w ich formie aktualnych prądów artystycznych, upodobań i sposobów myślenia społeczeństwa".
W Polsce najczęściej stosowane są dwie techniki wykonywania medali - odlew i stemplowanie. Trybowanie stosowane jest rzadko, ze względu na mozolną pracę, której wymaga. Najrzadziej medale są wykonane w technice niello. Proszę spojrzeć ... może jakiś się spodoba. A jeśli tak to jak to mówi mówią moje kochane dzieci ,, lajkuj ".

Kolekcje w tym dziale


Medale okolicznościowe
Medale okolicznościowe
Eksponaty: 309

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.