Czechosłowackie fortyfikacje - Kolekcja Figurek i Pluszaków w MyViMu.com

Kolekcja Figurek i Pluszaków : Czechosłowackie fortyfikacje

Informacje o dziale muzeum


Muzeum Kolekcja Figurek i Pluszaków

Muzeum:
Kolekcja Figurek i Pluszaków
Kustosz:
Zeberkowiec Wyślij wiadomość
Opis działu:
Czechosłowackie fortyfikacje (cz./sł. Československé opevnění) – nazwa czechosłowackich umocnień wybudowanych w latach 1935-1938.
Wybudowano do 1938 r ponad 10 tysięcy schronów, w tym ok. 250 schronów ciężkich (dla porównania Linia Maginota składała się z ok. 5800 obiektów).Do końca 1939 roku planowano wybudować łącznie ponad 16 000 schronów (głównie lekkich). Do tego czasu ukończono jedynie 5 grup warownych, natomiast kolejne 4 były na ukończeniu.
Obiekty wchodzące w skład grup warownych były budowane w najwyższej IV klasie odporności. Grubość stropu i ścian od strony nieprzyjaciela wynosiła 350 cm. Grubość kopuł pancernych - 30cm.
W 1945 roku fortyfikacje w rejonie Ostravy zostało obsadzone przez wojska niemieckie, które broniły się tam przez kilka tygodni przed Armią Czerwoną zadając jej duże straty.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czechos%C5%82owackie_fortyfikacje

Kolekcje w tym dziale


Obszar Umocnień Czechosłowacki...
Obszar Umocnień Czechosłowacki...
Eksponaty: 8

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.