Muzeum Krisa : Modele Lledo

Informacje o dziale muzeum


Muzeum Muzeum Krisa

Muzeum:
Muzeum Krisa
Kustosz:
KrisW Wyślij wiadomość
Opis działu:
W dziale drugim zaprezentuję modele angielskiej firmy Lledo.

http://lledomodels.com/

Lledo to angielska firma produkująca odlewane z metalu modele samochodów utworzona w 1982 roku przez Jacka Odella i Burta Russella.Znajdowała się w Enfield w Essex w Anglii,gdzie modele były produkowane od 1983 do 1999 roku.Nazwa firmy pochodzi od odwróconego nazwiska Jacka Odella.
Pierwsze modele Lledo pojawiły się na rynku w kwietniu 1983 roku w serii Days Gone.Było ich 6 - tramwaj konny,konny wóz do transporu mleka,konny wóz dostawczy,omnibus,konnu wóz strażacki i Ford T 1920.
Ford T stał się podstawą do produkcji limitowanych serii promocyjnych,liczących od 500 do 2000 sztuk modeli danego wzoru.Model ten został wyprodukowany w ponad 170 wersjach malowań.W 1996 roku rozpoczęto produkcję modeli z serii Vanguards w której powstało kilkadziesiąt pojazdów,replik klasycznych brytyjskich i europejskich samochodów produkowanych w skali 1:43.
Lledo wypuściło też serię modeli samochodów sportowych które ustanowiły rekordy prędkości.Wydane były w skalach od 1:80 do 1:100.
Firma wyprodukowała również co najmniej 115 wersji autobusu londyńskiego.Aby odróżnić poszczególne serie pakowano je w zróżnicowane opakowania z nazwą serii oraz certyfikatem autentyczności z kolejnym numerem modelu.
Lledo zbankrutowała w 1999 roku a prawa do nazwy i wszystkich modeli zakupiła firma Corgi produkując je w Chinach do 2005 roku.

Kolekcje w tym dziale


Kolekcja modeli samochodów Lled...
Kolekcja modeli samochodów Lled...
Eksponaty: 2
Kolekcja modeli samochodów Lled...
Kolekcja modeli samochodów Lled...
Eksponaty: 9

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.