Antykwariat - Dzieje Polski - MUSEUM TOMATORUM - Skład staroci w MyViMu.com

MUSEUM TOMATORUM - Skład staroci : Antykwariat - Dzieje Polski

Informacje o dziale muzeum


Muzeum MUSEUM TOMATORUM - Skład staroci

Muzeum:
Profil Profesjonalny MUSEUM TOMATORUM - Skład staroci
Kustosz:
tomator Wyślij wiadomość
Opis działu:
Kolekcja w całości poświęcona ilustracjom z zeszytów historycznych pt. "Dzieje Polski Ilustrowane" autorstwa historyka, profesora Uniwersytetu Jagielońskiego Augusta Sokołowskiego (1846-1921), wydawanych na przełomie XIX i XX wieku przez warszawskie wydawnictwo "Wiek".
Na rynku znajdują się współczesne reprinty tego fundamentalnego opracowania, ja jednak prezentuję skany ilustracji z ponad stuletnich oryginałów.
Uważam, że są to bardzo ciekawe ilustracje, ponieważ pokazują m.in. zabytki, budowle, pałace, dwory czy obiekty sakralne, które w wielu wypadkach już nie istnieją, albo są niedostępne ponieważ znalazły się za wschodnią granicą lub zostały przebudowane. Zobaczymy też portrety wielu osób znanych i szerzej nieznanych związanych z historią Polski. Pojawią się też na pewno dzieła artystyczne (obrazy, rzeźby itp.) znanych twórców, ale mniej eksponowane we współczesnych czasach. Nie wykluczone, że wiele z nich po zawieruchach wojennych w ogóle już nie istnieje.
Wystawianie ilustracji będzie trwało wiele miesięcy, więc zainteresowanych zapraszam do systematycznego odwiedzania muzeum.

Kolekcje w tym dziale


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.