Optyka z dawnych lat - Muzeum Jereczka w MyViMu.com

Muzeum Jereczka : Optyka z dawnych lat

Informacje o dziale muzeum


Muzeum Muzeum Jereczka

Muzeum:
Muzeum Jereczka
Kustosz:
Wiesiek1889 Wyślij wiadomość
Opis działu:
W dziale tym można spotkać w większości optykę do roku 1945. Zbiór stanowią głównie lornetki choć można spotkać również celowniki i inne, mniej znane, urządzenia optyczne. Motywem przewodnim tego działu jest wojsko lecz aby rzucić nieco światła na historię optyki można spotkać niejednokrotnie eksponaty cywilne.
Wiele opisów i informacji powstało na podstawie kolekcji Frank'a Lagorio, konsultacji z Panem Hansem T. Seeger'em, firmami takimi jak Swarovski czy Zeiss, strony internetowej 'Fernglasmuseum.at' prowadzonej przez Johann'a Leichtfried'a oraz strony internetowej 'binoculars-cinecollectors.com' prowadzonej przez Annę i Terry'iego Vacani. Sporo informacji na temat polskich lornetek uzyskano z artykułów 'Historia PZO - czyli 'Polacy nie gęsi...'' Krzysztofa Mularczyka. Pozostałe informacje były pozyskiwane na stronach producentów optyki, z artykułów, forów, literatury. Najciekawsze pozycje książkowe zwykle są niedostępne, a ze względu na małe nakłady kosztują spore pieniądze, niemniej jednak, z mniejszym lub większym trudem, można jakieś informacje uzyskać w zakamarkach internetu lub innych źródłach.
Jeśli któryś opis jest błędny lub posiadasz informacje, których nie ma w opisach, śmiało proszę umieszczać komentarze lub pisać wiadomości do mnie. Najlepiej podając również źródło informacji.
Miłego przeglądania.

Kolekcje w tym dziale


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.