FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Muszkiet
Muszkiet
Muszkiet
Muszkiet
Muszkiet

Kusza drewniana- ręczna robota- Jakieś informacje ?

16 kwietnia 2014
Serdecznie się kłaniam.Serdecznie się kłaniam.

W moje ręce wpadła nieznanego mi pochodzenia kusza.
Nie mam pojęcia czy może być coś warta gdyż jestem laikiem jeżeli chodzi o broń białą. Proszę o jakiekolwiek informacje jeśli ktokolwiek z Państwa coś wie na ten temat.

Pozdrawiam


16 kwietnia 2014
Kusza nie jest bronią białą
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 kwietnia 2014
Moim zdaniem to współczesny model kuszy o czym świadczą nieudolne zdobienia i ogólnie budowa.Ale nawet biorąc to pod uwagę,lepiej nie chwalić się nią publicznie aby nie narazić się na zainteresowanie smutnych panów,bo w myśl polskiego prawa (Dz. U. z 1999 roku Nr 53, poz. 549)[3],w odróżnieniu od łuku i innej broni tego typu, posiadanie kuszy wymaga zezwolenia a w praktyce,wnioski o pozwolenia spotykają się niemal zawsze z odmową ze względu na treść Rozporządzenia MSWiA z dnia 20 marca 2000 r. w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji oraz rodzajów broni odpowiadającej celom w którym może być wydane pozwolenie na broń.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.