Prośba o zdanie i opinie. na forum Ach te BORATYNKI... / Pieniądz - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Magiczna muzyka
Magiczna muzyka

Prośba o zdanie i opinie.

7 lipca 2014
Witam wszystkich serdecznie. Podobnie jak Wy uważam Boratynki za bardzo ciekawe monety. Przyznam jednak, że nie jestem w tej dziedzinie zbytnio doświadczony i nie czuję się pewnie. Stąd prosiłbym o ocenę i ewentualną identyfikację odmiany mojego pierwszego okazu tej niedocenianej monety.
Zdanie bardziej doświadczonych osób jest dla mnie bardzo ważne wiec piszcie proszę co sądzicie o tym egzemplarzu,jaki jest waszym zdaniem stan zachowania i odmiana. Za wszelkie opinie z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich boratynkowiczów :-)
8 lipca 2014
Stan zachowania jest więcej niż marny, bo nie są widoczne żadne szczegóły, łącznie z tym, że praktycznie niemożliwym jest zidentyfikowanie z której mennicy pochodzi.Jest to w każdym razie szeląg litewski z 1666 roku. Prawdopodobnie z mennicy w Ujazdowie (rozpoznaje to po tym, że zgadza się w zarysie rysunek głowy, a na rewersie literka m w napisie otokowym (zaraz po soli widoczny jedynie jej obrys) znajduje się na wysokości ogona i kopyta końskiego, co występowało głównie w tej mennicy. Niepokojąca mnie jest jedynie korona ale to prawdopodobnie efekt wytarcia.
11 lipca 2014
Dziękuję serdecznie Panie Tomku i pozdrawiam.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 lipca 2014
fals
http://myvimu.com/exhibit/7220617-fals-szelag-litewski-18?ref=1023
i awersy też w innych egzemplarzach
jeśli mnie pamięć nie myli Barnaul
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.