Indeksacja na forum Funkcje MyViMu.com / MyViMu - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Legnica

Indeksacja

27 kwietnia 2010
Chciałbym się dowiedzieć od moderatorów jak wygląda sprawa indeksacji naszych eksponatów np: w Google. Chodzi mi nie tylko o tekst, ale zwłaszcza o grafikę. W podglądzie źródła ,część odnosząca się do tekstu i słów kluczowych jest niewidoczna.
27 kwietnia 2010
Trzeby by pytać Google :)

W praktyce jest tak, że eksponaty z najciekawszym, unikalnym opisem lub/i komentarzami merytorycznymi są najwyżej, z przeważaniem tych drugich, komentarze są znacznie więcej "warte".

http://www.google.pl/search?q=site:myvimu.com

Morał jeden... trzeba bardzo dobrze opisać przedmioty -> jak możecie się przekonać hegemonię obejmuje tu tyfus. Praca, praca... praca
27 kwietnia 2010
Chodziło mi o o to jak są widziane nasze tagi lub słowa kluczowe i grafika poza murami tego muzeum, a nie oczami administratora.
I jeszcze jedno: co to są osoby uprzywilejowane, realne muzea i to tajemnicze słowo "test"?
27 kwietnia 2010
User pyta administratora jak to jest widziane oczami usera?:)
27 kwietnia 2010
A druga część pytania, też filozoficznie ...??
27 kwietnia 2010
Test to serwer na ktorym sa wersje testowe... nowsze
Osoby uprzywilejowane to takie, ktore maja wiecej przywilejow niz reszta... np wchodzic na test
Filozoficznie bo napisales posta w trakcie gdy ja pisalem swojego, patrz na czasu.
27 kwietnia 2010
Właściwie, to niczego się tu nie dowiedziałem.
27 kwietnia 2010
Nie rozumiem co jest jeszcze niejasne
Profil Profesjonalny Moderator
27 kwietnia 2010
Chciałbym się dowiedzieć od moderatorów jak wygląda sprawa indeksacji naszych eksponatów np: w Google. Chodzi mi nie tylko o tekst, ale zwłaszcza o grafikę. W podglądzie źródła ,część odnosząca się do tekstu i słów kluczowych jest niewidoczna.

Na razie sprawy precyzyjniejszej indeksacji zostawiliśmy na później dbając o podstawy i rozwój serwisu. W przypadku obrazków wykorzystamy również specjalne znaczniki z licencjami CC które google również bierze pod uwagę. Cała część SEO będzie analizowana i rozbudowywana. MyViMu powoli się wspina ale nadal jest to etap obserwacji.

Tak jak wspomniałem staramy się teraz w ramach możliwości czasowych dać jak najwięcej przydatnych funkcjonalności.

Każdą uwagę chętnie czytamy i zapewniam że wszystko jest notowane i brane pod uwagę, niestety nie zawsze wszystko jest uzasadnione.

Jeżeli chodzi o osoby uprzywilejowane to nie ma takich, dostęp do wersji testowej to raczej obciążenie. Faktycznie te osoby mają dostęp no nowych wersji szybciej jednak marudzimy im ciągle prosząc o testy.

Słówko "test" oznacza właśnie wersję testową, mamy oprócz tego wersje develowe, bety i inne podobne programistom wynalazki.

Realne muzea są to dodatkowe profile które niedługo wprowadzimy.
Będzie to normalny profil użytkownika poszerzony o takie elementy jak pola z info o biletach, cenach, profilu historycznym muzeum, mapką z dojazdem oraz uproszczonym panelem do aktualizacji swoich danych.

Pomysł ten powstał gdyż jest wiele małych ciekawych muzeów o których nawet nic nie wiemy, często prowadzą je pasjonaci dla których utworzenie własnego serwisu jest wysiłkiem zarówno technicznym jak i finansowym. Są również duże muzea które za naszą pomocą będą mogły przedstawić nam swoje zbiory i jak najlepiej je zaprezentować aby ściągnąć odwiedzających.
Chcemy dać wszystkim kolekcjonerom i miłośnikom historii narzędzie portal który kompleksowo potraktuje sprawy muzealno kolekcjonerskie.
28 kwietnia 2010
Dziękuję bardzo za rzeczową i wyczerpującą odpowiedź.
Profil Profesjonalny Moderator
29 kwietnia 2010
A ja dziękuję za zwrócenie uwagi na ten problem. Faktycznie występuje i w najbliższym możliwym czasie poprawimy ten mechanizm tak aby indeksacja była prawidłowa.
Sprawa została przekazana programiście.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 czerwca 2010
gwoli przypomnienia tematu
gogle a text
http://www.google.pl/search?q=rubel%20sztabkowy&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl-PL:official&client=firefox-a&um=1&hl=pl&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw
pierwsza pozycja
gogle a grafika
http://www.google.pl/images?q=rubel sztabkowy&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl-PL:official&client=firefox-a&um=1&hl=pl&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=w
brak znalezienia fotki
7 czerwca 2010
Musisz wiedziec ze google to nie lapka wlacz-wylacz-zaindeksuj :)

Zdani jestesmy troche na ich pastwe... a z obrazkami ciagle probujemy cos zrobic, zeby google lepiej indeksowalo.
7 czerwca 2010
tak tylko se marudzę...
7 czerwca 2010
Jasne, wiem, wiem, na tescie sa rzeczy odnosnie SEO i troche innych ;-)

Chcesz pomoc to przeklikaj do boolu, jeszcze raz :)
8 czerwca 2010
wracając do fotek
na stronie z "hasłem" rubel sztabkowy - nie ma fotki - są tylko skrypty?
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.