FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
1000 CRUZEIROS - Brazylia (1993)
1000 CRUZEIROS - Brazylia (1993)

Prośba o pomoc w identyfikacji i oszacowaniu wartości ksiąg XVIIIw

11 listopada 2014
Witam,
Szperając na strychu, znalazłam 4 stare książki. Książki prezentują się tak:

Okładki są albo obłożone, albo zastąpione jakimś papierem, tekturą.
.......................................................................................
Książka nr 1:

Figuruje w tym spisie pod numerem 271, (przynajmniej mi się wydaje, że to ta ;))
.......................................................................................
Książka nr 2:

Znalazłam ją
Książka nr 3:

Książka jest
Jestem ciekawa, co to za herb.
Książka nr 4:

Tej nie udało mi się nigdzie znaleźć.

Proszę więc o pomoc w identyfikacji. Jestem ciekawa, czy warto je wyceniać u profesjonalisty, bo jeśli są warte niewiele, to nie będę się tym zajmować - mieszkam w małym mieście.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
12 listopada 2014
Witam Pania,

nie jestem specjalista od antycznych ksiazek jednak moge spobowac je ocenic badz tez opisac.

Ksiazka Nr.1
Tak jak Pani juz poprawnie napisala, ze tutaj chodzi o ta sama ksiazke z podanego linku (spis angielskich ksiazek religijnych do 1750 itp). Tlumaczac na polski: "Prawdziwe i wszechstronne (oblicze) kosciolu lub prawdziwy katolicki kosciol i jego prawdziwa natura i struktura"
Ksiazka napisana przez Baxtera angielskiego teologa purytanskiego. Jak to Baxter ksiazka jest bardzo krytyczna wobec kosciola. Stan jest ok ale szalu nie ma (niestety tylo 3 zdjecia :-)). Mysle ze fakt, ze to jest tlumaczenie cena ksiazki jest mniejsza niz oryginalu. Bedzie tez ja bardzo trudno sprzedac, poniewaz temat jest naprawde specyficzny no i po niemiecku....orginal jest eng.

Ksiazka Nr.2
"Instructions pour les jeunes dames qui entrent dans le monde" Autorki Jeanne-Marie Leprince de Beaumont z roku 1768 jest jednym z 4 tomow poradnika dla mlodych kobiet. Beaumont byla dosyc znana. Miala wlasny magazyn gdzie umiescila bardzo znana i skrocona przez siebie bajke Piękna i Bestia (ale to tylko taka ciekawostka).... jesli chodzi o cene to maksymalnie 150 zl. Tak jak juz pisalem nie jestem specjalista wiec moge sie mylic ale raczej chyba nie :-) Podobne ksiazki widzialem nawet taniej.

Ksiazka Nr.3 a wlasciwie lepsza nazwa bylby podrecznik "Clavis linguae Latinae" z 1697r jest samouczkiem jezyka lacinskiego. Vice Versa jest jezyk niemiecki do porownania :-). Cena dosyc niska max 100 zl. Moge sie mylic jak juz mowilem ale ostatnio takie byly na Ebay po 40 Euro. Moge nawet dac linka jak znajde.Ten herb jest mi niestety nieznany ale to byc moze tylko herb poprzedniego wlasciciela.

Ksiazka Nr.4 mhh no wlasnie autora nie widac. Co jednak ciekawe na drugie stronie czyli w przedmiowie jest omawiany Pan Baxter Autor ksiazki Nr. 1 :-). Autor chwali Baxtera za swoje osiagniecia itp takie tam :-). Nie wiem dlaczego ale 3 zdjecie ksiazki Nr. 4 wogole nie pasuje do przedmowy. Tutaj jest napisane: "to jest moje 29 wydanie moich geograficznych pytan. Co polnocny pokoj zmienil nad mozem baltyckim jest tutaj dokladnie opisane...." Wiec to jest ksiazka opisujaca historie. Nie wiem z ktorego roku ta ksiazka jest. Mam tylko daleko idace przypuszczenie, ze chodzi tutaj o "Traktat kiloński". Niestety za malo zdjec wiec nie wiem. Max 150 zl jesli wogole :_). Szkoda.
Nie jestem specjalista wiec prosze brac moja opinie z dystansem :-). Zbieram Militaria a to jednak cos totalnie innego.

Pozdrawiam
Wojtek
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.