FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Manes - On i Ona
Manes - On i Ona

Nowa szata MyViMu

Strony: 1 2
18 listopada 2014
Serdecznie zapraszamy do dzielenia się opiniami i uwagami dotyczącymi owocu kilkumiesięcznej pracy naszego zespołu, czyli nowego wyglądu serwisu :)
Nadal będziemy się rozwijać, dlatego Wasze zdanie jest dla nas bardzo istotne, a każda uwaga będzie dla nas cenna.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
19 listopada 2014
przycisk zobacz więcej w rankingach minimalnie za "duży, agresywny"
np http://myvimu.com/rankings/museum/
mógłby być dokładnie taki - jak na stronie głównej...
dałoby to większą spójność graficzną

ogląd - wrażenie - jest dobrze
Profil Profesjonalny
19 listopada 2014
Proponuję przyczernić kolor czcionki. Obecny szary jest słabo widoczny.
19 listopada 2014
Potwierdzam- czcionka kolor czcionki troszkę męczący
19 listopada 2014
Mi sie podoba ,, dobre rozwiązanie - Pozdrawiam
20 listopada 2014
Bardzo dziękujemy za wszystkie opinie, każda z nich została wzięta pod uwagę, aktualizacje wprowadzimy w przyszłym tygodniu. Oczywiście nadal zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami w tym temacie.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 listopada 2014
Ogólnie ok. Taki drobiazg - jeżeli klikniemy w jakąś swoją kolekcję, to widzimy pierwsze zdjęcie każdego eksponatu w niej umieszczonego, te dodane po zmianie są fragmentem tego zdjęcia...
Profil Profesjonalny
29 listopada 2014
Potwierdzam, że część zdjęć stanowiących logo eksponatów jest widoczna m.więcej połowicznie. Mnie to bardzo przeszkadaza, ponieważ widząc na obrazku pocztówki np. tylko niebo, trudno odgadnąć co jest poniżej, czy to ten eksponat którego właśnie szukam, czy tylko coś podobnego?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 listopada 2014
Najgorzej to wygląda gdy na zdjęciu jest przedmiot o jednolitej barwie,wtedy widać np.szary kwadrat zamiast hełmu.Ogólnie takie zbliżenie powierzchni eksponatu bez tła,jak dla mnie jest nie do przyjęcia.
1 grudnia 2014
Dziękujemy za uwagi. Jak widać większość eksponatów jest dobrze widoczna przy wyświetlaniu, chodzi tu o proporcje zdjęcia. Pomocniczo załączamy grafikę z wyjaśnieniem działania tego systemu. W poprzedniej wersji miniaturki miały białe boki, co przy nietypowych wymiarach zdjęcia zmniejszało jego czytelność i często zabierało nawet 50 % powierzchni miniatury. Teraz w zależności od proporcji można np. wyeksponować cały przedmiot lub jego detale jak np. napis na nim. Oba systemy mają swoje wady i zalety, gdyż ciężko pokazywać jednakowo zdjęcia o bardzo różnych proporcjach.

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 grudnia 2014
Tu nie idzie o urwane boki... pierwszy i ostatni eksponat - nie wiadomo nawet co to jest, środkowe w poprzedniej wersji widoczne znakomicie... urywa z każdej strony...

Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 grudnia 2014
Dokładnie.Chciałem załączyć kilka screenów dla porównania jak eksponaty wyglądały na miniaturach zdjęć przed wprowadzeniem zmian i po nich ale ciągle wyskakuje mi błąd połączenia.Może uda się później.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 grudnia 2014
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 grudnia 2014
A tak widać miniatury zdjęć w rankingach:
- na pierwszym przykładzie naparstki niczym portrety,
- na drugim przykładzie porównanie wcześniejszych miniatur (przed wprowadzeniem zmian) i najnowszych (po wprowadzonych zmianach),
- na trzecim porównanie miniztury zdjęcia hełmu na pozycji 6 (ciemna,nijaka plama) i na pozycji 8 (hełm w całej okazałości)
Profil Profesjonalny
3 grudnia 2014
Wyjaśnienia MyViMu przeczytałem, zrozumiałem, ale nie podzielam przeświadczenia autorów, że obecne rozwiązanie jest dobre. Swoje zdanie uzasadnię tak:
Miniatura (jak sama nazwa wskazuje) ma za zadanie pokazać eksponat w zmniejszeniu, tak aby na małym obrazku pokazać w ogólnym zarysie cały przedmiot, aby było wiadomo co to jest - czy to naparstek, moździerz, czy samochód. Szczegóły oglądamy w powiększeniu dopiero po kliknięciu na miniaturę. Obecne rozwiązanie w niektórych wypadkach zamiast całego przedmiotu pokazuje nam jego wycinek w dużym powiększeniu, na ogół zupełnie nieczytelny. Jest to sprzeczne z funkcją, jaką miniatura ma spełniać.
To, że dzięki nowemu rozwiązaniu usunięto białe pasy po bokach miniatury nie jest dobrym argumentem. Wole widzieć te pasy plus cały przedmiot, niż widzieć tylko jakąś niezidentyfikowaną plamę (patrz przykłady przesłane przez innych niezadowolonych).
Dlatego postuluję przywrócić poprzedni sposób prezentowania miniatur.
Profil Profesjonalny
3 grudnia 2014
Jeszcze raz. Właśnie robiłem przemeblowanie (zmiana kolejności eksponatów w kolekcji). Tragedia. Na tych nowych miniaturkach nic nie widać. Tzn. widać jakieś fragmenty całości, ale rozpoznać co to jest, która to pocztówka bardzo trudno. Musiałem parę razy powtarzać każdą zamianę, bo albo nie tę pocztówkę przeniosłem, albo nie w to miejsce gdzie chciałem. STARE WRÓĆ!!! Proszę.
3 grudnia 2014
Rozumiemy, że użyteczność w tym przypadku ma kluczowe znaczenie, temat został poruszony i będziemy działać w stronę rozwiązania sytuacji. Prosimy jedynie o cierpliwość, ponieważ zmiany tego typu w dodatku przy takiej skali są dość pracochłonne. Ze swojej strony możemy obiecać, że sytuacja zmieni się na pewno na lepsze. Pewne rzeczy wychodzą dopiero w praktyce, dlatego też powstał ten wątek. Krócej ujmując - będzie lepiej :)
Profil Profesjonalny
3 grudnia 2014
Dzięki za szybką reakcję i odpowiedź. Wnioskuję z niej, że Admin uznał potrzebę naprawienia tego problemu, który ujawnił się dopiero "w praktyce". Dlatego myślę, że powinniśmy twórcom portalu dać trochę "oddechu" i nie drążyć w kółko tego tematu. Ja w każdym razie powiedziałem co chciałem i na razie więcej nie będę w tej sprawie zabierał głosu. Tylko proszę od czasu do czasu o jakieś informacje "jak sprawy stoją", aby nie było wrażenia, że nic się nie dzieje.
Natomiast korzystając, że jestem przy głosie poruszę inny temat dot. zmian i ulepszenia portalu. Kiedyś ktoś zaproponował, aby podczas redagowania opisu eksponatu była możliwość zmiany wyglądu czcionki (bold, kursywa, podkreślenie, akapit itp.) tak jak np. podczas pisania tego postu. Admin obiecał pomyśleć nad taką możliwością, ale chyba już rok minął i nic się nie zmieniło, brak również informacji czy w ogóle to rozwiązanie jest brane pod uwagę, czy ktoś nad tym pracuje. Podejrzewam, że sprawa przyschła, więc ją przypominam.
4 grudnia 2014
Ja bym prosił o udostępnienie wrzucania zdjęć pod komentarzami do eksponatów. Czasem wynika jakiś błąd w opisie przedmiotu, który najłatwiej rozwiązać zdjęciem z epoki. Niestety takie zdjęcie można sobie wysyłać tylko w prywatnej wiadomości i w efekcie tylko nadawca i odbiorca wiedzą o co chodzi, a cała reszta obserwatorów musi kombinować i się domyślać.
8 grudnia 2014
Faktycznie, okazało się, że problem z miniaturkami wynikał z błędu podczas zmian i teraz widoki zostały naprawione. Czy taka forma zdjęć jest do przyjęcia? Mamy nieco problem ze stroną główną, ponieważ każda modyfikacja wyświetlania najnowszych eksponatów psuje cały wygląd, jednak na innych podstronach można zastanowić się nad zmianą, jeśli będzie potrzebna.

Co do edytora tekstu w opisach, to mamy go cały czas na uwadze, ale ostatnie kilka miesięcy nasz niewielki zespół poświecił na zmiany w szacie i inne tematy zostały odsunięte. Myślimy o puli funkcjonalności, którą dałoby się zamknąć w niewielkie konto PRO, dlatego ta kwestia się tak przeciąga. Przed nowym rokiem raczej nie da rady.

Zdjęcia pod komentarzami eksponatów postaramy się do końca grudnia "załatwić", jeśli moce przerobowe na to pozwolą. Na pewno nie damy kwestii zginąć.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
8 grudnia 2014
Cóż,nie jest to powrót do tego co było przed zmianami ale jest lepiej niż tuż po zmianach.Z tym że nie do końca...Dobrze prezentują się np.monety,guziki,plomby i tym podobne małe przedmioty zajmujące środek zdjęcia.Są widoczne w powiększeniu ale całe i z tłem.Gorzej wyglądają przedmioty duże które ucinanane są z lewej i z prawej strony.Ale jak dla mnie taki widok miniatur jest do zaakceptowania.
Profil Profesjonalny
10 grudnia 2014
O jej! O tym, że coś poprawiono dowiedziałem się z postu Admina na tym forum, bo sam tych zmian nie zauważyłem. Po bliższym zbadaniu sprawy stwierdzam, że faktycznie, pewne zmiany są. Nie pokazują się już plamy nic nie mówiące o przedmiocie (jakiś mały wycinek przedmiotu w dużym powiększeniu), ale nadal "to nie to". Np. miniaturka zdjęcia stojącego człowieka wygląda tak: korpus bez głowy i nóg poniżej kolan. Właściwie wszystkie obrazki pionowe są pozbawione części góry i dołu.
To co aktualnie stało się z miniaturkami jest doskonałą ilustracją powiedzenia: "Lepsze jest największym wrogiem dobrego".
Doceniam próby doskonalenia szaty i funkcjonalności serwisu. My, użytkownicy sami o to często prosimy, ale jak coś się nie uda, to po co przy tym trwać? Co było złego w miniaturkach pokazujących cały przedmiot taki jaki jest?
10 grudnia 2014
Kluczowe pytanie - w których miejscach miniatury najbardziej przeszkadzają? Nawiązując do poprzedniego postu, strona główna nawet na makiecie połączona ze strarym widokiem totalnie psuje całą koncepcję, więc jej nie ruszymy, bo trzeba byłoby ją od nowa przemodelować. Teraz można porozmawiać o miejscach, w których inny widok miniatur ułatwiłby korzystanie z serwisu.
Profil Profesjonalny
10 grudnia 2014
Parę przykładów miejsc, w których okrojone miniatury najbardziej przeszkadzają:
Miniaturka (logo) muzeum Selene (kobieta bez głowy).


A to przykłady z mojego muzeum (głównie pocztówki, ale nie tylko):
(ludzie i pomniki bez głów, korkociągi bez zasadniczego, ozdobnego elementu jakim jest uchwyt, butelki bez "szyjek".
Profil Profesjonalny
12 grudnia 2014
Cześć. W uzupełnieniu do poprzedniego postu uprzejmie proszę o wyjaśnienie mi na podstawie przykładowych miniaturek eksponatów z zakładki "Moje konto", co nowego kustosze wstawili do swoich muzeów? Konia z rzędem temu, kto odgadnie?

Może to wygląda tak, że ja się czepiam, ale wierzcie mi, chciałem pokazać swoje zbiory osobie zupełnie "zielonej" w informatyce, komputerach itp. Oglądając nową szatę naszego muzeum, osoba ta była zdegustowana i więcej uwagi poświeciła tym nieczytelnym miniaturkom krytykując je i wydziwiając, niż samym eksponatom. W końcu stwierdziła, że jeśli Internet ma tak wyglądać, to ona nie zamierza nawet próbować zaznajomić się z nim, bo po co? A ja co miałem powiedzieć? Że wszystko jest w porządku i inaczej być nie może? Przecież może, bo było.
Strony: 1 2

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.