FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Anne Bertho

Na początek...

10 maja 2010
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych wojskowymi odznakami spadochronowymi z całego świata. Temat w Polsce ma wąską grupę fanów; jeśli są to najczęściej zbierają odznaki polskie. Mam cichutką nadzieję, że forum zacznie żyć. Zobaczymy.
W logo umieściłem zdjęcie ostatnich moich nabytków. Jeśli spotkam się z odzewem postaram się regularnie zamieszczać w muzeum zdjęcia z opisem moich kilkuset odznak. Mile widziane pytania. Pozdrawiam.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 maja 2010
te odznaki które już umieściłeś są świetne.
Brakuje mi jednak kilku informacji podstawowych, jak : kraj itd, itp - czyli atrybutów. Przydałby się również krótki opis za co, komu dawano taką odznakę.

-pozdro-
11 maja 2010
Witam! Oczywiście, opisy i inne fotografie będą. Mam mało wolnego czasu a od czegoś trzeba było zacząć. Uznałem, że od fotografii; są najciekawsze. Umieszczenie wszystkich samych fotografii trochę potrwa, a z opisami... nie wiem kiedy to ogarnę. Proszę o cierpliwość. Pozdrawiam.
Profil Profesjonalny Moderator
17 maja 2010
Jak zdobywasz odznaki szczególnie tak egzotyczne jak te z Afryki?
Przecież odznaki spadochronowe to dosyć elitarne odznaczenia.
18 maja 2010
Witam! Odznaki zacząłem kolekcjonować po wyjściu z SORu ( Szkoła Oficerów Rezerwy - roczna służba wojskowa dla absolwentów uczelni obowiązujaca w latach siedemdziesiątych, tzw. praktyki miałem w 6 PDPD), czyli od 1979 roku. Zacząłem oczywiście od polskich i z ówczesnych "demoludów". Praktycznie zdobywałem je wszędzie, od znajomych, na giełdach staroci i kolekcjonerskich, na bazarach (Tunezja). Ostatni rarytas, czyli szwajcarską metalową kupiłem na aukcji w szwajcarskim "ricardo.ch". Jeszcze trudniej o skandynawskie (z wyjątkiem Danii) ponieważ nie ma ich praktycznie na rynku cywilnym; np. norweska jak się pojawi, osiąga "chore" ceny. No i wymiana z innymi kolekcjonerami; zawsze mam pod ręką zbiorek dubletów na wymianę (z Afryki też-Mauretania, Czad, Benin, Egipt, Niger), ale coraz trudniej mnie zaciekawić. Aktualnie szukam Birmy(Myanmar), Nikaragui i autentycznych z Uzbekistanu, Kirgistanu czy ostatnio wprowadzonej przez Gruzję. Pozdrawiam.
Profil Profesjonalny Moderator
18 maja 2010
To tylko potwierdza że kolekcjonować można wszystko i nie jest to niczym ograniczone.
A jak radziłeś sobie ze zdobywaniem eksponatów kiedyś. Teraz wiadomo Internet, e-mail - świat stał się mały.
A jak było kiedyś? Tak pytam bo w 79 dopiero zaczynałem podstawówkę.
18 maja 2010
Np. kolumbijską odznakę spadochronową Gwardii Narodowej kupiłem na krakowskiej giełdzie kolekcjonerskiej, która w latach siedemdziesiątych odbywała się w niedziele w krakowskim Domu Kolejarza. Włoską przywieziono mi koleżeńsko z Włoch. Ale było wtedy trudno o odznaki zza żelaznej kurtyny. No i ceny na te zachodnie były astronomiczne, tak więc zbierałem wtedy przede wszystkim te z Układu Warszawskiego.
20 czerwca 2010
Witam serdecznie. Z ochotą będę obserwował Twoje forum jako były żołnierz 6 PDPD. Pozdrawiam.
20 czerwca 2010
Również witam! Mam cichutką nadzieję, że pojawi się więcej osób, które zainteresowane są tym tematem. Na razie zapraszam do "muzeum"; wkrótce kolejne odznaki. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.