Nowości na myvimu - 10.05.2010 r. na forum Funkcje MyViMu.com / MyViMu - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Pompeje

Nowości na myvimu - 10.05.2010 r.

11 maja 2010
Witam wszystkich,

Jestem nowym pracownikiem zespołu i postaram się wprowadzić powiew świeżości do MyViMu.com :)

Wciąż pracujemy nad tym, żeby nasz serwis był przyjazny użytkownikom, staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Oto kilka zmian, jakie ostatnio wprowadziliśmy:

1) System, dzięki któremu możecie sobie wzajemnie pomagać w opisywaniu eksponatów. Kliknij "Pomóż uzupełnić opis" i wprowadź swoje propozycje.

- Jeśli zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat konkretnego eksponatu - zaproponuj właścicielowi swój opis. Użytkownik, który zaakceptuje uwagi, będzie mógł wprowadzić je w opisie swojego muzeum, a Wy otrzymacie w zamian punkty oraz odnośnik do Waszego muzeum pod zmienionym opisem należącym do osoby, której pomogliście.

Aby w pracy nad poprawą opisów nie przeszkadzały osobiste intencje, login osoby proponującej opis, jest ukryty, do momentu jego akceptacji przez właściciela muzeum.

2) Bezpieczne logowanie SSL daje wszystkim 100% pewności, że przy przesyłaniu Waszego hasła i loginu przez Internet.

SSL sukcesywnie wprowadzany będzie w kolejne wrażliwe miejsca.

3) Menu Waszego muzeum przeszło lekkie przeobrażenie.

W naszej opinii ułatwi to działania, zwłaszcza muzeom z dużą liczbą kolekcji. Wbudowana wyszukiwarka pomoże błyskawicznie odszukać kolekcje. Jest to etap przygotowujący muzea do wprowadzenia działów.

4) Żeby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, wprowadziliśmy znaki wodne "Myvimu". Dzięki temu możesz mieć pewność, że nikt niepowołany nie wykorzysta zdjęcia Twojego eksponatu bez zgody.

5) Postaraliśmy się, aby nowe rankingi pełniej oddawały Wasze zasługi. Możecie konkurować ze sobą na różnych płaszczyznach. Służą do tego:

1. Rankingi użytkowników

2. Rankingi eksponatów

3. Rankingi muzeów

6) Każda fotografia, która posiada pinezki/obszary jest teraz oznaczona ikonką, w ten sposób można bez problemu rozpoznać, na której fotografii oznaczyliście wybrane elementy jako coś ciekawego.

Ponadto można zrobić link do zaznaczonego przez Ciebie obszaru. Oto przykład:

7) Rozszerzone profile dla muzeów, posiadające rozszerzone informacje o danym fizycznym muzeum. Pierwszym prawdziwym muzeum u nas jest Zancus.

8) Wielu z Was potrafi robić naprawdę świetne fotki swoich eksponatów, aby pomoc innym powtórzyć Twój sukces, na powiększeniu fotki, zamieściliśmy informacje EXIF danej fotki, ze wszystkimi parametrami.

Oprócz tego oczywiście masę drobnostek zmieniliśmy, poprawiliśmy (popsuliśmy ;-).

Jak zawsze mamy nadzieje, ze jesteście zadowoleni z MyViMu i będziecie przekonywać do nas swoich znajomych.

Wszelkie problemy związane z tymi i poprzednimi zmianami prosimy zgłaszać, z jak największą ilością szczegółów.

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą.

Kamila Czarnowska,
koordynator ds. marketingu
zespół MyViMu.com
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 maja 2010
Kam sangbo dugay Kamila...

Niezasadnie - obsługa okien rankingów różni się od okien muzeum

czyli w rankingach brak wyjścia na stronę główną (lewy górny róg okna)

warto ujednolicić...
11 maja 2010
A racja racja, zabraklo breadcrumba, niebawem sie pojawi :) Podziekowal
11 maja 2010
usunięcie statystyk z "moje konto" celowe?
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 maja 2010
hmmm.....statystyki są w "moje muzeum"..... kosmetyczne przesunięcie ?
11 maja 2010
To sa statystyki muzeum :)
12 maja 2010
pomoc w opisie
dałem kilka propozycji
zwrotnie na PW nstp komunikat:
Dostałeś 10 punktów za propozycję zmiany opisu w eksponacie: Kadra Wojskowego Instytutu Geograficznego - zd.017. 23:13

może i dałem 10 propozycji dla różnych eksponatów

ale wpis o pomocy wylądował tylko w zd.017
czy aby tak to ma działać ?
info w PW za pierwszy eksponat i suma ogółem?
przyznanie punktu nie generuje automatycznie wpisu "pomógł"?
12 maja 2010
Nie za bardzo rozumiem o co pytasz, sprecyzuj to troche.
12 maja 2010
treść PW
Dostałeś 10 punktów za propozycję zmiany opisu w eksponacie: Kadra Wojskowego Instytutu Geograficznego - zd.017. 23:13

jedna "pomoc" - jeden punkt?
jeżeli tak to spodziewałbym się 10 PW z nazwami konkretnych eksponatów
a nie 10 x w Kadra Wojskowego Instytutu Geograficznego - zd.017

pytanie drugie
jaka jest zależność - przyznania punktu - z adnotacją o wsparciu opisu obiektu przez "gieorgijewskiego"

jedna pomoc przy opisie - 10 pkt

zaleznosc jest taka, ze jesli ktos ci przyzna punkt, to powinienes widniec w "pomogli", jesli odrzuci propozycje to nic sie nie dzieje, ale tobie spada skutecznosc
12 maja 2010
jasne ...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
12 maja 2010
no ja już się przekonałem co do skuteczności ....widać niektórym nie zależy na opisach eksponatów.....zdecydowana większość jest jednak za - tą drogą, dziękuję za miłe słowa na PW od tych kusztoszy, którzy skorzystali z mojej pomocy :)
12 maja 2010
Na pewno postaramy sie tak wszystko dostric, zeby jednak bardziej oplacalo sie pomagac niz olewac pomocna dlon
Profil Profesjonalny Moderator
12 maja 2010
Przetłumaczę Pejota:

"olewać pomocną dłoń" - tutaj znaczy "Nie skorzystać z pomocy w uzupełnieniu opisu"

W każdym bądź razie jest to bardzo przyjemna funkcjonalność również dla osób nie posiadających własnych kolekcji za to posiadających wiedzę lub czas aby pomagać innym.

Również jeżeli już dodacie do swoich kolekcji wszystko co mieliście w domu łącznie z teściową i jej kotem to pozwoli na dalszą aktywność w serwisie.
12 maja 2010
dobra mam 10 pkt.
chwałę w podpisie...
jak to serwis użyje?
czyli co z tego wyniknie...
12 maja 2010
Tajemnica :)

czyli niespodzianka :)

Dobrze ze zauwazyliscie, skutecznosc byla oczywiscie zle lczona, zamiast przyjac

ilosc przyjetych / ilosc odrzuconych bylo
ilosc wyslanych / ilosc odrzuconych

Za kazdym razem jak wysylalisciem spadala skutecznosc :)
Starszy kustosz
13 maja 2010
Wystarczy, że raz mnie wyślą poza MSD (Miejsce Stałej Dyslokacji) a tutaj takie dyskusje na nasz temat.

Potwierdzam, że dostaliśmy aż 17 podpowiedzi od kolegi (kustosza) gieorgijewskiego, ale niestety z różnych powodów (inne zadania miały wyższy priorytet) skorzystaliśmy dotychczas tylko z jednej podpowiedzi. Pozostałe grzecznie czekają na "lepsze czasy". Prawdopodobnie dopiero w weekend, kiedy wojsko zjedzie z koszar do domów, będziemy w stanie zająć się tymi pozostałymi podpowiedziami.

Przy okazji, gieorgijewski dzięki za te podpowiedzi.
13 maja 2010
No to ze to na Wasz tema to nie wiedzialem ;-) Po to jest X iksik zeby mozna bylo co gorsze kasowac ;-) Za jakis czas, bedzie to wyswietlane, gdzie, jeszczesze sie okaze. Ranking pomocnej dloni na pewno tez sie znajdzie:)
13 maja 2010
temat - wywołałem - z powodu "wrodzonej dociekliwości"
a cały problem wynikł z mojego przeświadczenia
że - "jedna pomoc - jeden punkt" - co zresztą widać w treści wątku
a przeświadczenie - wynikło ze skorzystania z pomocy - kiedy akceptując "pomoc" kolegi - zaobserwowałem komunikat że proponujący otrzymał punkt - a jak się okazało to stawka jest "10" a nie jeden...
co zostało wyjaśnione - ku mojemu zadowoleniu...

wszystko jest okiej...
testujemy dalej...
13 maja 2010
Oby wiecej na tescie, a mniej tu :)

Lista testerow jest konsekwentnie ucinana, popowiem tylko ,ze jak wejdzie wyzszy pozim wtejemniczenia muzealnego, testerzy beda mieli wieksze prawa :)
22 maja 2010
no brawo za powiadomienie - od ulubionych...
Starszy kustosz
24 maja 2010
Zajrzałem do Rankingu eksponatów, do części: Najwyżej oceniane eksponaty.

Patrzę i co widzę, wszystkie eksponaty w rankingu mają po 10,00 punktów - same "debeściaki", niczym "Wąski" :))
24 maja 2010
Truw, wypada podniesc nieco warunki wejscia do rankingu:)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.