FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
myśliwska 8,15xx46mm

2) Dienieżka 1856

10 października 2015
Dienieżka z 1856 roku wydaje się być ciężkim pacjentem. Na awersie widać odpryski patyny i w tym miejscu może ona bardzo łatwo odchodzić podczas czyszczenia mechanicznego. Dodatkowo cała moneta pokryta jest grubą warstwą brudu więc zapowiada się dobra zabawa.
10 października 2015
I monetka po kąpieli zmiękczającej osady i wstępnym czyszczeniu mechanicznym za pomocą wykałaczki i wazeliny technicznej. Udało się bardziej nie uszkodzić patyny choć jest ona raczej w opłakanym stanie a nagromadzony osad bardzo mocno przywiera do powierzchni monety. Sam jestem ciekawy co uda się z niej wycisnąć.
11 października 2015
Po 24h moczeniu dienieżki w 3% perhydrolu (roztwór był raz zmieniany) i dwukrotnym mechanicznym czyszczeniu pędzelkiem z syntetycznym włosiem moneta wygląda następująco. Sporo brudu ustąpiło ale niestety ubytek patyny na awersie nieco się powiększył. Moneta ma bardzo szorstką, nierówną powierzchnię. Miejscami sądzę, że można usunąć jeszcze nieco osadów ale wiele więcej dla tej monetki już zrobić nie można.
11 października 2015
I moneta po 4h kąpieli w 30% perhydrolu i szczotkowaniu syntetycznym pędzelkiem. Dienieżka została następnie pokryta paraloidem B-44 i cosmoloidem H-80. Efekt uważam za całkiem zadowalający zwłaszcza, że na żywo monetka wygląda znacznie lepiej:)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.