FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Guzik niemiecki "groszek"
Guzik niemiecki "groszek"

Proszę o pomoc co to za szabla

29 października 2015
Proszę o pomoc co to za szabla dostałem w spadku, a nie mam pojęcia o tym. Ewentualnie ile może być warta. Wiem tylko tyle, że na pewno ma więcej jak 80 lat, gdyż tyle należy do rodziny. Długość ostrza 79 cm, długość całkowita 93cm.
31 października 2015
Szabla francuska szeregowych lekkiej kawalerii wz.1822
Popularna w czasach II RP
3 listopada 2015
W mojej opini nie jest to francuska wz 1822 . Sorki . Tylko w sprawie rekojesci za duzo rozbierznosci .Inaczej zakonczony jest jelec . Oprawa rekojesci jest za mocno wygieta . Wz 1822 nie mal tak duzego wygiecia , nie mial tez trzonu od kapturka dochodzacego do jelca ......... temat rzeka
Szabla z taka rekojescia / kosz / mogla byc uzywana w Wojsku Polskim tylko do 1928 roku pozniej musial byc obciety kosz . Rozkaz L. dz 8073 /Bron / R.M z dnia 2 /III 1927 roku w sprawie skasowania kosza w rekojesci szabli francuskiej wz 1822 .

ku
8 listopada 2015
WITAM SERDECZNIE,CHCIALABYM UZYSKAC INFORMACJE DOTYCZACA AUTORA GUSTAVA SCHRODTERA I OBRAZU ANGEL -NIE MOGE NIGDZIE DOSZUKAC SIE CZEGOS KONKRETNEGO -ARTYSTA Z GORY DZIKUJE ZA INFORMACJE POZDRAWIAM
9 sierpnia 2016
rosyjska szabla oficera kawalerii wz 1909.więcej info pod nr:604983544
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.