FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
NAPARSTEK "WARSZAWA"
NAPARSTEK "WARSZAWA"

Niepodleglość

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 listopada 2015



Plakat z zaproszeniem na obchody Święta Niepodległości.
Orzeł taki jakiś inny...
Pogrzebałem w sieci i literaturze .... toż to niemiecki orzeł !.
A dokładniej herb miasta Frankfurt nad Menem.
Od polskiego różni się błękitnymi pazurami i językiem...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Frankfurt_nad_Menem#/media/File:Wappen_Frankfurt_am_Main.svg
13 listopada 2015
dobrze że nie wstawili bociana :)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 listopada 2015
a może w TEN dzień powinni gęś wstawić zamiast orła? bo jak czytam w internecie, cytuję:
>>"Gęsina na świętego Marcina", czyli zachęta Polaków do jedzenia gęsi w Święto Niepodległości<< i dalej:
"Nie chodzi o to, aby naśladować Amerykanów, ale żeby powrócić do dawnego zwyczaju z XVII wieku - jadania gęsiny przez Polaków."
nie mam nic do gęsi, ale boli dyletanctwo i już nie głupota lecz doszczętny kretynizm kogoś z Nowego Sącza, władz tego miasta - że taki orzeł pojawił się na plakacie upamiętniającym i nawołującym do obchodów tak ważnego święta dla Polaków i naszej Ojczyzny.
Ja osobiście czynnie uczestniczyłem w obchodach tego święta w moim mieście i zrobiłem z tego fotoreportaż.
13 listopada 2015
Ducha w narodzie nie zabija .
Srebrnikow do grobu nie zabiora .
Narod waleczny , podnosil sie po gorszych upokorzeniach .
13 listopada 2015
Co nas nie zabije to nas wzmocni .
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
17 listopada 2015
Miasto nie ma szczęścia do symboli np.- flagą miasta są ( nijak nie mając się do herbu )- jasnozielono-różowe skosy.
świadczy to o zupełnym braku wiedzy o heraldyce i weksylologii.
Wracając do herbu z plakatu - w Frankfurcie mieści się Europejski Bank Centralny.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.