FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Kielce
Kielce
Kielce

Amunicja szkolna.

20 maja 2010
Witam.Wiem o co Ci chodzi ale mam luski napelnione trocinami albo jakimś innym wypelniaczem.Nawet gdzieś czytalem że warsztaty rusznikarskie przy koszarach robily takie naboje szkolne wlasnymi silami z wystezelonej amunicji.Sam wykopalem amunicje z normalnymi czubkami i dziurą wywierconą w lusce.Platzpatrone 33 jak się mi się wydaje zrobiono do strzelań z M.G. i Mauserów bo broń zachowywala się jak po strzale amunicją bojową.Na amerykańskim forum ktoś opisywal urzycie takiej amunicji do wystrzeliwania granatów nasadkowych ,a ty jak myślisz jest to możliwe. Pozdrawiam michu.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
primo
platzpatrone33 zmniejszony ładunek prochowy - różnice objętości wypełniano "czarną sprasowaną bawełną" którą widać na Twojej fotce...
scvndo
naboje do "oddawania suchego strału" i "nauki ładowania" - w większości monoblokowe z wkładką gumową

- jeżeli - niezbita spłonka - platzpatrone33
- jeżeli - zbita spłonka - wydłub czarną watę...
tertio
- zdarzyło się - zużyte łuski + pocisk drewniany od platzpatrone33 - ale wyglądały na doraźną produkcję własną
20 maja 2010
Nie zgadzam się do końca .Kopalem na dużej poniemieckiej strzelnicy i platzpatrone 27 byly calkowcie puste nawet żadnego wypelniacza nie mialy a znajdywalem cale kompletne ludki z nabojami.Nadmieniam że strzelnica byla naprawdę duża .
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
spoko
dyskusja - czy "tarczowe" czy "do nauki ładowania"

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/platzpatrone33g_copy.jpg
wydłub przybitkę
20 maja 2010
Wydlubalem.Sfotografowalem .Zamieścilem. Pewnie że niema o co kotów drzeć ale milo że ktoś coś wie . Ale wymiana poglądów i doświadczeń mila jest.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
Zamieścilem - ?
nie mogę znaleźć...
20 maja 2010
Hej.To jest tutaj http://myvimu.com/4/043 Proch przybitka i cala reszta.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
czyli tarczówka - Platzpatrone33
a z ciekawszych tematów - była na wyposażeniu magazynów organizowanych do ataku na ZSRR...
20 maja 2010
Tarczówka czyli co .Czytalem na forum ,że facet strzelal z tych pocisków i efekty byly bardziej niż mierny.Na 5 metrów nie można bylo wcelować w tarcze, a pocisk się rospadal . Moim zdaniem amunicje tą robiono do M.G. Przy strzelaniu broń zachowywala się jak przy ostrej amunicji czyli nie trzeba bylo za każdym wystrzalem przeladowywać tylko można bylo strzelać seriami. Axis History Forum
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
przysposobienie obsługi broni
etap - na sucho
etap - z monoblokiem
etap - nauki celowania i oswajania z efektem dźwiękowym
platzpatrone33 umożliwiały prowadzenie szkolenia bez użycia strzelnic, również w obiektach zamkniętych - jak i w doraźnie wydzielanych terenach koszar.
celowość - wyrobienie podstawowych nawyków posługiwania się bronią - załadowaną, przyzwyczajenie do huku, obniżenie kosztów szkolenia, skrócenie czasu szkolenia.
_______________
o stosowaniu w/w amunicji w broni o ładowaniu mechanicznym - nie wiem nic
raczej spodziewałbym się samych kłopotów w zw z "uszkodzeniami pocisku" w etapie ładowania naboju do komory
20 maja 2010
Hej. Wiesz większość tych naboi znalazlem potaśmowanej do M.G. A jakiś norweg na forum pisal o nabojach izbowych ale to chyba mala przeginka .
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
cuda Panie. Cuda...

jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia drewniaka przy taśmowaniu?
no ale były w taśmie...
może moje wyobrażenia są nieadekwatne - bo znam tylko obiekty mające po 60 lat - czyli struchlałe...
20 maja 2010
Popatrz na zdjęcia taśmy ,to wszystko drewniaki a mam tego znacznie więcej tylko w takim podlym stanie.Jutro porobie zdjęcia to wrzucę . W Polsce produkowano cztery rodzaje nabojów ślepych. Elaborowano je specjalnym bezdymnym prochem ćwiczebnym, dostarczanym przez Wytwórnię Prochu w Boryszewie. W nabojach ślepych przeznaczonych do karabinów i karabinków, łuska była wypełniona prochem do połowy, przy nabojach przeznaczonych do karabinów maszynowych, łuska była wypełniona prochem w 2/3 objętości. Nad ładunkiem prochu mieściła się przybitka z szarej waty sięgająca do szyjki łuski. Pociski do nabojów ślepych były wykonane przeważnie z drewna olchowego. Były drążone wewnątrz, ścianki pocisków w nabojach przeznaczonych do karabinów i karabinków miały grubość 1,45 do 1,5 mm, w nabojach przeznaczonych do karabinów maszynowych miały grubość od 1,6 do 2 mm.

http://www.weu1918-1939.pl/piechota/amunicja/7_92/departament_piechoty_amunicja_7_92.html

http://www.weu1918-1939.pl/piechota/amunicja/7_92/departament_piechoty_amunicja_7_92.html

Chyba rozwialem twoje wątpliwości.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 maja 2010
jasne - taśmowano...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.