FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
11 pałacowe
11 pałacowe

michu69... pomóż?????

29 maja 2010
Nie mogę zidentyfikować tej łuski , nie posiadam zbyt dużej wiedzy na ten temat.
29 maja 2010
Już.
30 maja 2010
Czy możesz powiedziec coś więcej o tym karabinku o którym pisałeś ,ten grecki? ja znalazłem informacje O Mannlicher Schonauer tyle że bez bębenka. A ta łuska ma te same wymiary co do kar98k. I do tego ta litera D ??? Jakby produkcja pochodziła z Niemiec??
11 kwietnia 2012
piszecie o samej amunicji na tym forum a nie piszecie o czymś innym np. o samych dziejach 2 wojny
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 kwietnia 2012
Konkretnie to chyba nie wiadomo kto był producentem.
Opcja 1 - litera D może oznaczać 2 producentów :
- Królewska Fabryka Amunicji w Dreźnie - Niemcy
- Fabryka Gustaw Genschow & Co. w Durlach - Niemcy

Opcja 2 dotycząca podobnej łuski, ale inny kaliber - Mannlicher-Schönauer 6.5m/m
D :
- Hirtenberger Patronen Zundhütchen und Metallwarenfabrik, de Hirtenberg, Austria
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.