Wypowiedz się o kartach katalogowych na forum Funkcje MyViMu.com / MyViMu - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Życzenia noworoczne
Życzenia noworoczne

Wypowiedz się o kartach katalogowych

7 czerwca 2010
Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie odnośnie wehikułu, który zwie się. Ten wątek ma zapoczątkować serię dyskusji.

[color=red"]"Generator Kart Katalogowych"[/color]

dostępny pod http://myvimu.com/panel2/additions/cards

"Jest super, generuję sobie karty, dla moich gości, ale brakuje mi..."

Co Wam się w nim podoba, co nie podoba, może macie jakieś refleksje odnośnie rozwoju tej części MyViMu.

Aby przyszłym pokoleniom nie marnować czasu w czytaniu mało konstruktywne posty będą usuwane.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 czerwca 2010
brakuje mi większej ilości zdjęć - bo z automatu złączają się dwa pierwsze.
7 czerwca 2010
nie likwidujcie opcji tworzenia kart, to ze malo osob z nich korzysta, to wcale nie znaczy ze sa niepotrzebne , to dlatego ze jest dostepne caly czas,

mnie w kurza ze musze kazdy exponat recznie opisywac, przydalaby sie forma legendy do opisania [utworzonej przez uzytkownika dla danej kolekcji],obecnie musze recznie kazdy exponat opisywac.
no i brak kolorowania czy tez mozliwosci notatki w ramce ale ze byla widoczna po wydrukowaniu na drukarce.
forma .pdf jest ok

np. http://static.myvimu.com/collection-pdf/6baac1dfe2a2ad6e9189fad08278928b.pdf

mam wrazenie ze na kazdej stronie wygenerowanego katalogu pozostaje puste miejsce,
przydalaby sie mozliwosc wyboru np przedmiot x1 na strone lub przedmiot x2 sztuki na stronie.
przy duzych opisach mozliwosc zmiany czcionki.
jak cos palnalem to mnie poprawcie.
7 czerwca 2010
Nie chcemy likwidowac, wrecz przeciwnie ;-)

Rozbudowujemy, kwestia tylko w ktora strone. Pomysl jest pelnej personalizacji...

czcionki, na poczatek kwestia CO-GDZIE... potem JAK

Najpierw opracujemy mozliwosc ustawiania wszystkiego "recznie" a potem dopracujemy, chcemy uslyszec Wasze zdanie, szczegolnie wazna jest tu opinia tych, ktorym na prawde sie moga przydac.
9 czerwca 2010
Super rzecz, dobrze by było, gdyby można było generować 2 karty na jednej stronie, pozdrawiam
9 czerwca 2010
Słuszna uwaga... dopisujemy do koncepcji ;-)

Między innymi planowe jest:

-możliwość podglądu i edycji każdej wartości dla poczególnych eksponatów przed wygenerowaniem (ale nie w muzeum)

-wizualny edytor rozmieszczenia elementów

-wizualny edytor wyglądu elementów (czcionki, odstępy, kolory, ramki)

-dodatkowe logo umieszczane na kartach

-różne rozmiary wydruku, wydruk dwustronny[color=red] (dzięki koledzie "Numizmatyk00")[/color]

-mozliwość edycji szablonu kolekcji dla całej kolekcji i dla posczególnych eksponatów

- Edytory typ "przeciągnij i upuść"

... i kilka innych niespodzianek.

Całośc planowana jest na około 3 miesiące pracy, więc mniej-wiecej po wakacjach spodziewamy sie całości.

Jeśli o czymś zapomnieliśmy śmiało proponujcie :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 czerwca 2010
zgłaszałem kiedyś - obce języki w tagach
14 czerwca 2010
ale przeciez mozna tagowac po angielsku?
30 kwietnia 2011
można by użyć czcionki Code2000 - wyświetla wszystkie znaki, a ta obecna nie pokazuje np. gwiazdek, tu to widać http://static.myvimu.com/collection-pdf/2c04c4d73c5639b39613914b324513f1.pdf
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
12 lipca 2011
użytkownik powinien miec do wyboru opcję pozwalającą na ograniczenie dostępu osób 3-cich (spoza serwisu) do wygenerowanych kart katalogowych. W pewnym sensie są to informacje prywatne i niektórzy mogą miec ochotę zachowac wyniki swojej pracy dla siebie :

http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=bloomsbury+books+dietrich+postcards

Czekam z wielką niecierpliwością na rozwój tego narzędzia;)

Oczywiście sprawa przyszłościowa ;) z drugiej strony cieszy mnie fakt, że niechcący się natykam na swoje eksponaty i to na samym gOOglowym topie ;)...
Profil Profesjonalny Moderator
14 lipca 2011
To może ja się wypowiem, nie ma możliwości aby google "chwyciło" kogoś karty katalogowe tak samo z siebie. Po to generujemy unikalny link w tym przypadku to f009218d7deb71b34a9c675645d22803. Trudno go odgadnąć natomiast gdzieś publicznie ten link musiał zostać zamieszczony i stąd gugiel zna jego adres.
Działa to identycznie z usługami google picasa gdzie system generuje unikalny link i nikt kto nie zna linka nie zobaczy naszych zdjęć.
18 lipca 2011
a jak mogę skasować wygenerowane karty bez generowania kolejnych ?
18 lipca 2011
nie da się :-(
19 lipca 2011
to szkoda ...;( buuu
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.