FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Emblemat na czapkę 4
Emblemat na czapkę 4

Sugestie, czyli co chłop by chciał żeby miał :))

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Starszy kustosz
10 lutego 2010
Witam,

Żeby trochę uporządkować, założę wątek na sugestie, czyli nasze chciejstwa mniejsze i większe. Tutaj nie narzekamy, nie krytykujemy tylko prosimy :))

Mam taką, trochę futurystyczną, wizję, prośbę, czy potrzebę. Nie jest to sprawa do natychmiastowego rozwiązania, ale wydaje mi się, że warto ją już teraz zgłosić, żeby planując pewne działania, strukturę baz danych i inne tam mieć to już na uwadze.

Podejrzewam, że główny admin techniczny tego portalu robi cyklicznie (według ściśle ustalonego harmonogramu) tzw. zrzuty bazy danych, czyli pośrednie archiwizacje bazy. Ale przy okazji tych archiwizacji pomyślałem sobie, żeby dać kustoszom możliwość wykonywania częściowych zrzutów bazy na własny komputer - chodzi tylko o zrzut dotyczący własnego muzeum. Do czego taki zrzut mógłby się przydać? Otóż po pierwsze primo ;), dla bezpieczeństwa własnej części bazy danych. A teraz drugie, dużo ważniejsze, primo ;). W przyszłości można będzie napisać coś w rodzaju prostej przeglądarki (i tylko przeglądarki, bez możliwości edytowania czegokolwiek) żeby można było off-line przeglądać co mamy w naszym muzeum, jakie są opisy, jakie zdjęcia itd. itd. Co to daje użytkownikowi? Możliwość obejrzenia stanu swojego muzeum na konkretną datę oraz przygotowanie aktualizacji i/lub poprawek w opisach bez konieczności podłączania się do Internetu. Co to daje portalowi MyViMu.com? Po pierwsze, w pewnych sytuacjach odciąży to serwer. Po drugie może poprawić atrakcyjność serwisu - możliwość kompleksowego zapisu własnego muzeum na płycie CD lub DVD. Do takiego zapisu będzie można wykorzystać wspomniane zrzut z bazy danych i prostą przeglądarkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu będę mógł nagrać swoje muzeum i zdeponować we własnym domowym archiwum lub podarować płytę koledze.

Proponowane rozwiązanie jest rozwiązaniem przyszłościowym, ale już dziś trzeba mieć to na uwadze przy dalszym projektowaniu i modyfikowaniu bazy danych i samego kodu strony.

futurysta rwb
10 lutego 2010
a czy karty katalogowe nie dają takiej funkcjonalności? :)
10 lutego 2010
Bocian chyba potwierdzi, że te "futurystyczne" pomysły nie są aż takie futurystyczne i się po części pokrywają z naszymi wizjami. Co nas cieszy, bo skoro jeszcze ktoś wpadł na podobny pomysł, to może coś w tym być.

Czekamy na dalsze mniej lub bardziej futurystyczne pomysły. Wszystko spisujemy, porównujemy z naszymi planami i zobaczymy co się da z tym zrobić... :)
Profil Profesjonalny Moderator
10 lutego 2010
Bocianowi zabronili pisać co będzie to nie mogę napisać :)

Ale będzie fajnie :) o tyle napiszę.
Starszy kustosz
10 lutego 2010
Mam nadzieję, że na tyle jasno się wyraziłem, że zrozumieliście o co mi chodziło. Taka możliwość tworzenia zamkniętych prezentacji of-line mogłaby być bardzo atrakcyjna.

Trochę się bałem, że rozeźlony Bocian łyknie mnie jak żabę na łące i tyle będzie z tego mojego rumakowania :))

już mnie nie ma
11 lutego 2010
Jasno i wyraźnie :) O czymś podobnym myśleliśmy i, tak jak napisał Bocian, który nie może pisać, będzie fajnie ;)

Pozwolę sobie jeszcze tylko dodać, że wszystkich Testerów zapraszamy stale na wersję testową, gdzie można na bieżąco śledzić zmiany i sugerować nawet jeszcze bardziej futurystyczne funkcje ;)
Starszy kustosz
11 lutego 2010
I ja skorzystam z tego wątku. Czy jest możliwe żeby trochę zwiększyć limit znaków, który jest przewidziany dla opisu muzeum? Chcielibyśmy jeszcze coś dopisać w tym opisie, a zostało nam tylko skromne 4 znaki.
Profil Profesjonalny Moderator
14 lutego 2010
Limit znaków zostanie zwiększony, co do zrzutu danych do różnych formatów to będzie stopniowo wprowadzane API, jednak trochę to jeszcze potrwa. A Bocian nie jest taki zły.
Starszy kustosz
23 lutego 2010
1. Czy dodanie winietek z nazwą eksponatu, które będą się pojawiały po najechaniu na zdjęcie eksponatu w panelach: Losowe eksponaty, Najlepsze, Najnowsze na stronie głównej portalu jest jakimś dużym problemem? Wydaje mi się, że może to ułatwić korzystanie z MyViMu.

2. Na stronie: Informacje o muzeum są podane ilości eksponatów przy poszczególnych kolekcjach, czy można dodać jeszcze informację o zbiorczej ilości eksponatów w muzeum?

3. Piszemy instrukcję korzystania z MyViMu dla naszych starszych kolegów, którzy będą nas wspierać swoją wiedzą, chodzi głównie o uzupełnianiu opisów, identyfikację miejsc, osób itd. Teraz pytanie, a raczej prośba. Korzystając z lewego panela Kategorie kolejno przechodzimy: Inne > Wszystkie pozostałe > Służba Topo-Geograficzna WP i otrzymujemy całą listę kategorii w naszym muzeum Sala 216, ale nie widać samego muzeum. Co prawda można wejść do którejś kolekcji i stamtąd wrócić do strony głównej muzeum (Informacje o muzeum) poprzez Kolekcja należy do muzeum: Sala 216. Czy nie można nad listą kolekcji umieścić listy muzeów, albo uzupełnić każdy opis kolekcji o dopisek, że dana kolekcja należy do muzeum takiego i takiego. Generalnie chodzi o to, że nie ma prostej drogi (pomijam czasową reklamę na stronie głównej) do strony głównej danego muzeum (Informacje o muzeum).

z góry dziękujemy za przychylne spojrzenie na nasze sugestie
23 lutego 2010
1. Jasna sprawa, do zrobienia.

2. Jest już na wersji testowej i czeka w kolejce na przegranie na myvimu.com

3. W tej chwili jest to trochę problematyczne. Do poszczególnych kategorii można przypisać kolekcje, nie muzea. W tym momencie w tej kategorii są tylko Wasze eksponaty, ale może się zdarzyć, że wkrótce trafi się więcej osób zainteresowanych tymi służbami.

Ale pracujemy powoli nad zmianami na stronie eksponatu i kolekcji, postaramy się bardziej wyeksponować muzea. Podobnie pracujemy nad stronami samych muzeów.
23 lutego 2010
Witam.

Nie wiem czy nie tworzę OT ale taka myśl mnie naszła. Tak jak dodajemy eksponat i jest funkcja "zapisz i dodaj podobny" w kolekcji już utworzonej przydałby się przy edycji pojedynczego eksponatu przycisk "zapisz i edytuj następny". Tak mnie naszło wczoraj jak musialem z własnej winy oczywiście klikać niemiłosiernie edytując wszystkie eksponaty z jednej kolekcji bo się w tytułach czy opisach walnąłem :)

Pozdrawiam - Piotr.
23 lutego 2010
Ta opcja jest juz prawie gotowa, zeby bylo zabawniej brzmi 1:1 z tym co myslales ;-)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 lutego 2010
jaaaaaaki szok ! dodaję kolejny eksponat, a tu komunikat : "Osiągnięto maksymalną liczbę eksponatów w kolekcji (100). Załóż nową kolekcję [link] lub usuń inny eksponat z danej kolekcji"

hmmmm, szkoda - no nic będzie vol. II :))
23 lutego 2010
niestety ograniczenia techniczne kaza nam dzielic, wyobraz sobie system do ustawiania kolejnosci 1000 eksponatow :)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 lutego 2010
spoko :) zdziwiłem się tylko troszkę :)
część druga - już w opracowaniu ;)

-pozdro-
Starszy kustosz
21 marca 2010
Czytając niektóre posty na forum informujące o zmianach w poszczególnych kolekcjach - chodzi głównie o uzupełnienia opisów wcześniej zamieszczonych eksponatów, bo nowe przedmioty każdy widzi - nasunął mi się pewien pomysł.

W opisie kolekcji dodałbym jeszcze jedno pole tekstowe, gdzie kustosz mógłby poinformować zwiedzających o ostatnich zmianach w kolekcji.

Chociaż dobrym rozwiązaniem jest założenie oddzielnego tematu na własnym forum, gdzie będzie można umieszczać tego typu informacje. Ma to jednak jedną malutką wadę (admin na pewno coś zaradzi). Jak się napisze swój post i po kilku dniach (po jakimś czasie) chce się coś dopisać pod tym swoim postem, to nie ma takiej możliwości. W takiej sytuacji można tylko edytować swój ostatni post, może lepiej byłoby gdyby umożliwiać pisanie kilku swoich postów jeden pod drugim bez konieczności ciągłego edytowania tego ostatniego. Dzięki możliwości dopisywania kilku swoich postów jeden pod drugim można będzie stworzyć cośw rodzaju Metryki zmian w muzeum - to też może być ciekawe.

Dobrymi przykładami są:
temat o zmianach w Sali 216:
http://myvimu.com/thread/18-zmiany-w-muzeum-sala

temat o zmianach w muzeum Frozzera:
http://myvimu.com/thread/46-umundurowanieuzupeln
21 marca 2010
Wśród planów jest pewien zautomatyzowany system informujący o zmianach w muzeum, podobny trochę do powiadomień. Każda zmiana zostanie odnotowana stronie muzeum. Będziemy informować na bieżąco.
Profil Profesjonalny
23 marca 2010
Czyli będę mógł wybrać sobie muzea, które mnie szczególnie zainteresowały i będę widział wszystkie zmiany? Rewelacja!
Starszy kustosz
4 kwietnia 2010
Mamy jeden pomysł. Może warto by dać możliwość tworzenia kont dla odwiedzających. Z takiego konta można by tylko pisać komentarze, oceniać eksponaty oraz prowadzić korespondencję. Podejrzewam, że część użytkowników będzie chciała z tego skorzystać i nie koniecznie wszyscy będą chcieli tworzyć własne muzea.
pzdr
4 kwietnia 2010
No i tak też jest :) Wystarczy "ominąć" kreator i przejść od razu do panelu, jest już bardzo dużo takich użytkowników :)
Starszy kustosz
4 kwietnia 2010
Dobrze wiedzieć, że jest też miejsce dla kibiców :))

Ale ja w innej sprawie. Nie jest to super ważna sprawa, ale zauważyłem, że eksponaty w kolekcji same się przestawiają. Chodzi o to, że zmieniają swoją kolejność. Nie jest to coś poważnego, ale co jakiś czas trzeba wchodzić i ponownie je porządkować.
4 kwietnia 2010
Możemy prosić o sprecyzowanie "same się przestawiają"? Czy do danej kolekcji jest coś dodawane lub usuwane, są zmiany w opisie?
4 kwietnia 2010
Możliwe, że ok 2 tyg temu, po wprowadzeniu kolejności, ich poprzednia kolejność uległa zmianie, lub jeśli w którejś z Waszych kolekcji jest problem, my czasem zmuszeni wyzerować kolejność. Te ostatni zdarza się niezmiernie rzadko, nie ma czym się martwić ;-)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 kwietnia 2010
mamy do dyspozycji nowa funkcję - ustalanie kolejności eksponatów w danym dziale muzeum.
czy można by pomyśleć o tej samej funkcji jeżeli chodzi o kolekcje, które już mam założone ?
np. monety polskie mam w dwóch częściach - jedna jest na górze mojej listy, druga na dole - a tak, kliken machen, podmianka, coby nie przewijać listy a mieć jedno za drugim :)

w przypadku 3..4 części tego samego tytułu będzie jeszcze gorzej z szukaniem...

-pozdro-
6 kwietnia 2010
.........
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.