FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
harnaś mocny
harnaś mocny
harnaś mocny

Sugestie, czyli co chłop by chciał żeby miał :))

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
6 kwietnia 2010
I trzeba było użyć moderacji i pokazać kto tu rządzi :)

@Tyfus: Przerzucam pomysł dalej, faktycznie taka funkcja może się przydać.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 kwietnia 2010
a kto rządzi ? ja zwykły muzealnik-użyszkodnik jestem ;)

funkcja bardzo by się przydała....dzięki :))
Starszy kustosz
20 kwietnia 2010
1. Czy istnieje możliwość utworzenia podobnej podstrony jak: "Najlepsze eksponaty" tylko w wydaniu mikro? "Mikro", czyli tylko dla własnego muzeum - takie "Moje najlepsze eksponaty". Chodzi o to żebym mógł zobaczyć który z moich eksponatów ma najwyższą lokatę i które eksponaty podobają się innym.

2. Może warto dodać na stronie "Najlepsze eksponaty" informację o ilości ocen dla poszczególnych przedmiotów. Można to zrobić "łamiąc" ocenę przez liczbę ocen, na przykład "9,00/11". Dzięki takiemu zapisowi od razu widać, że aż jedenastu internautów wyraziło swoją ocenę, a średnia ocena wynosi "9,00".
22 kwietnia 2010
Przepraszam ale w trakcie przeglądania eksponatów czegoś mi brakuje, może uznacie że to zły pomysł, ale brakuje mi takiej opcji jak wyszukiwanie po lokalizacji w kraju, tzn: oglądając jakieś zbiory czasami by chciało się wiedzieć z jakiej części naszego kraju to pochodzi, więc czy nie warto by się zastanowić i używać chociaż w przybliżeniu lokalizacja - polska np: pomorze, albo województwo lub graficznie na kontur mapy nanosić kropeczkę
Profil Profesjonalny Moderator
22 kwietnia 2010
Niestety dla prywatnych kolekcjonerów kustoszy MyViMu opcja zamieszczania informacji o lokalizacji ich kolekcji nigdy nie będzie możliwa z różnych względów.

Mapka będzie tylko dla profili "fizycznie" istniejących muzeów, w tym przypadku będzie można przeglądać muzea według lokalizacji i od razu zerknąć co w danym muzeum jest do oglądania.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 kwietnia 2010
Jest wiele małych muzeów z prawdziwymi perełkami ale się nie przebiją i nie mają szans. Do największych, najlepszych itd. MyViMu na stronie głównej promuje ciągle kilka tych samych muzeów w zmienianych 4 okienkach, może by tak dać tu sznsę wszystkim?
23 kwietnia 2010
Jak to nie promujemy mniejszych muzeów? Przecież dopiero co rozesłaliśmy powiadomienie z reklamą kart pocztowych wydanych przez Siedlecki Klub Kolekcjonera... Prawdziwa rewelacja, widziałeś może? :)

A tak serio - wyszukujemy w serwisie różnych ciekawe zbiory i staramy się ciągle wyławiać jakieś perełki i je promować.
23 kwietnia 2010
Pamiętajcie, średnia ocena ma to do siebie... że duże muzeum musi zdobyć tych głosów dużo, a małe... mało :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 kwietnia 2010
Super, tylko... moje muzeum jest mniejsze???
A tak serio - nie o to mi chodziło. Jest naprawdę sporo muzeów do których żeby dotrzeć trzeba trochę posiedzieć, marzy mi się, że są prezentowane wszystkie po kolei.
23 kwietnia 2010
Spokojnie :)
Odpowiednie mechanizmy rankingowe są już w drodze
Poza tym można przeglądać kategoriami.
Starszy kustosz
1 maja 2010
Czy istnieje możliwość aby w opisie muzeum i opisach kolekcji stosować proste formatowanie - chociażby stosowanie akapitów?

W przypadku eksponatu, można wydzielić jakieś części opisu, oddzielić je linijką przerwy, ponadawać im nazwy. Niestety w przypadku muzeum i kolekcji system "scala" cały opis, przez co jest mniej czytelny.
1 maja 2010
To nei bug.. to ficzer ;-) Naprawi sie, thx za uwage
-> next tajm "zglos blad" bedzie szybciej :)
Starszy kustosz
4 maja 2010
Propozycja
Przy edytowaniu eksponatów powinny być dwa przyciski na dole:
"Zapisz zmiany"
oraz
"Zapisz zmiany kosmetyczne".

Ten drugi nie powodowałby wysyłania powiadomień do kustoszy, którzy lubią dane muzeum.

Najmocniej przepraszamy, ale po różnych dyskusjach postanowiliśmy zrobić duże porządki w naszym muzeum i stąd tyle powiadomień o zmianach.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 maja 2010
odnośnie wyszukiwarki na myvimu - czy można zawęzić wyszukiwanie do wybranej kategorii ?

np. wchodząc w kategorię "Pieniądz" wyszukuję po słowie kluczowym "rosja" i pokazuje mi numizmaty wiążące się z Rosją.

w tej chwili jest tak, że przeszukuje całe myvimu i pokazuje wszystko, co jest ze słowem kluczowym związane - potem tylko ze 40 stron do przeszukania, w celu znalezienia interesującego eksponatu.

a tak ..... :)

-pozdro-
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 maja 2010
hm ...
jako chłop
chcący

zaawansowana wyszukiwarka z ewidentnym "oprócz"
i wydzieleniem obszarów poszukiwań...
11 maja 2010
Pomysl przedni, w swoim czasie sie doczeka:)
Z ciekawostek to mozna przechodzi miedzy ekspoantami home/end i zdjeciami strzlaki w lewo/prawo ;-)
Starszy kustosz
13 maja 2010
Uzupełniając opis do eksponatu
http://myvimu.com/5/571
wpadł mi pewien pomysł do głowy.
Zróbmy (czytaj: zróbcie :)) coś w rodzaju encyklopedii kolekcjonera. Dostałem propozycje poprawy opisu, a tam takie wyrazy jak: muszkieter, pikinier, kirasjer, lansjer, karabinier, trębacz i dragon. No dobrze, kto to jest trębacz to ja jeszcze wiem, ale lansjer?
13 maja 2010
Witam wszystkich, przeczytałem kilka pomysłów i są naprawdę ciekawe ale najpierw zróbcie coś ze znikającymi eksponatami , kolekcjami i dodawaniem opisów oraz zdjęć! Jak zauważyłem ten problem występuje coraz częściej a dziś dotknął również mnie osobiście.
Był już taki wątek na forum i jak widać sprawa nie została rozwiązana,czyli są poważne błędy w funkcjonowaniu i może to spotkać każdego użytkownika .Na nic wtedy zdadzą się encyklopedie i przechodzenie miedzy zdjęciami za pomocą strzałek jeżeli nikt nie będzie mógł przeglądać eksponatów.!
Starszy kustosz
13 maja 2010
Przeleciałem się szybko po swoim muzeum i zauważyłem, że mi też brakuje kilku eksponatów - to musi być robota jakiejś sroki (może bociana :)). Na przykład w mojej kolekcji pod tytułem Dublety powinno być 25 eksponatów, a ja widzę tylko jeden:
http://myvimu.com/collection/15

To jest małe piwko. Postanowiłem szybciutko "Zgłosić uwagę". Napisałem co mnie boli (nie dotykać, następny proszę :)), a tutaj po chwili wyskoczył mi obrazek z tekstem: "Za tą linką niczego nie ma...". Teraz nie wiem, czy moje narzekania doszły do Admina, czy też nie.
13 maja 2010
No mnie też coś takiego wyskoczyło i figa z makiem w jednej z moich kolekcji pokazuje 13 przedmiotów ale po otwarciu pojawia się tylko jeden. Uważam że to naprawde poważna sprawa i jeśli czegoś admin z tym nie zrobi pojawiające się błędy będą zakłucać funkcjonowanie MYVIMU.
13 maja 2010
Problem znany, rozwiazanie wkrotce, wyslijcie mi na PW wszystkie takei zdarzenia to w miare mozliwosci zalatam chwilowo dane kolekcje.
Starszy kustosz
13 maja 2010
Pejot,

Współczuję, bo dla Ciebie "Noc muzeów" to pewnie nie pierwszyzna :)) i nie jedną już noc "biegałeś " po wirtualnych muzeach :)).

Jak się uda to poszukaj i moich dubletów, nie musisz się bardzo spieszyć bo nie są mi chwilowo potrzebne (dublety).
pozdrawiam :))
13 maja 2010
No tu problem, ze znalezienie jest dosc skomplikowane i musi byc wykonan "recznie" na ok 900 kolekcji noc jest stanowczo za krotka :/
15 maja 2010
Że się wtrącę,moim skromnym zdaniem,mam parę eksponatów ale zrobię inaczej ,fotki i opisy umieszczę w mojej galerii w Google przy pomocy programu Picasa3,a na MyViMu.com umieszczę link do mojego muzeum w Googlach,będzie ładniej i prościej serwerek MyViMu.com się nie obciąży,i nie będę zawracał głowy szanownym administratorom .
15 maja 2010
Niestety nie mozna zrobic eksponatu bez fotki, do tego komu sie bedzie chcialo za kazdym razem linka odpalac?
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.