FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Kazimierz III Wielki
Kazimierz III Wielki

Sugestie, czyli co chłop by chciał żeby miał :))

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 listopada 2011
A może by tak wprowadzić w pryw. wiadomościach możliwość dodawania zdjęć?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
14 listopada 2011
popieram pomysł ;) ..wrzucanie linków do zewnętrznych hostingów jest strasznie wyczerpujące takiego leniucha, jak ja...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 listopada 2011
Ja z tego samego powodu...;)
Profil Profesjonalny Moderator
15 listopada 2011
No to ja odpiszę żeby nie było że opinie nie docierają do Olimpu :)

Tomator:

1. To rozwiąże program dla kolekcjonerów który będzie współpracował z serwisem. Będzie można trzymać całą swoją kolekcję z MyViMu na komputerze i odwrotnie.

2. Taki system ocen był rozważany lecz pojawiały się głosy sprzeciwu że oprócz samych plusów powinno być narzędzie do zwrócenia uwagi na eksponaty które znaleźć się w kolekcjach nie powinny. Natomiast cały czas bardzo wysoki poziom wszystkich kolekcji pokazuje że jest to narzędzie zbędne a było w paru przypadkach wykorzystane do manipulacji rankingami. Stąd do końca roku zmienimy system ocen na sam plusik.

Jurand - nic nie zniknie, wszystkie pliki na serwerach są zabezpieczane codziennie w dodatkowych 2 miejscach, są to dodatkowe dla nas koszty ale Wasza praca jest bezcenna i chcemy ją chronić.

Tomek112 i Yuppi - pomysł w sumie bardzo ciekawy i nie jest to technicznie problem, natomiast wykorzystamy do tego nasz lekko zapomniany schowek który został pomyślany jako prosty mechanizm do obsługi wszelkich zdjęć z kolekcji.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 listopada 2011
Bocian - słychać było u Was ten huk? To kamień spadł mi z serca :) Dzięki za dobre wiadomości...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 listopada 2011
a mła ?
Profil Profesjonalny Moderator
15 listopada 2011
nie wiem czy temat był poruszany - jeżeli tak to najwyżej odświeżę :)

na Forum mamy u góry opcje tekstu : pogrubienie, kursywa, podkreślenie itd
czy takie opcje można by wprowadzić do opisu eksponatu ? Nie musi być to aż tak "wypasiony" - wystarczy najprostszy HTML na zasadzie b (wyraz) /b - ze znaczkami i mamy pogrubiony tekst.

często pewnie kustosz w opisie chciałby coś zaakcentować, podkreślić, wyróżnić, zwrócić uwagę zwiedzającego na jakieś ważne informacje itp.

myślę, że narzędzie takie byłoby dość przydatne ...


Jest to możliwe natomiast trochę się boję że będzie nadużywane przez nowych użytkowników.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 listopada 2011
rozumiem - kolejne pytanie

czerwona, zielona kropka - info, że dany kustosz jest on-line lub nie ?
Taka pierdołka ... przydatna jak priv z myvimu wysyłamy lub chcemy wysłać.
Profil Profesjonalny Moderator
15 listopada 2011
rozumiem - kolejne pytanie

czerwona, zielona kropka - info, że dany kustosz jest on-line lub nie ?
Taka pierdołka ... przydatna jak priv z myvimu wysyłamy lub chcemy wysłać.



No to już inwigilacja, nie wszyscy sobie życzą aż takiej kontroli. :)
Natomiast widać w PW czy ktoś przeczytał naszą wiadomość czy nie.
Kolejny problem to dla większej wydajności mocno "keszujemy" serwis. Taka mała kropeczka to kolejne zapytanie oraz wyjątek od tego mechanizmu. Technicznie nie jest to problem natomiast taka mała kropeczka używana okazjonalnie może nam zwiększyć koszty miesięczne utrzymania serwisu o kolejne "set" złotych.
Tutaj muszę zawsze wybrać "mniejsze zło"
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 listopada 2011
i wszystko jasne :)
Starszy kustosz
16 listopada 2011
Jak dla mnie to taka kropka kolorowa, nie jest potrzebna, ale to tylko moje zdanie. Zawsze można wejść na profil osoby jeśli się chce wiedzieć czy jest ON-line czy nie. To nie takie trudne i dużo czasu nie zabiera......
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 grudnia 2011
coś działaliście na serwerze myvimu ?

kolekcje w działach mam pomieszane - znaczy w danym dziale zrobiła się wirówka z kolekcjami ... hmmm
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 grudnia 2011
kombinowałem kilka razy

Opcje działu ---> Zmień kolejność kolekcji w dziale ...

brak reakcji systemu - jest tak jak było.
8 grudnia 2011
Proszę zgłaszać takie sprawy poprzez zgłoś błąd.
Jest to najbardziej pożądana forma zgłaszania. Razem z takim zgłoszeniem zapisuje się nazwa i wersja przeglądarki oraz adres poprzedniej strony, który zawiera bardzo ważne informacje - w tym przypadku w której kolekcji coś nie działa. Dane te bardzo pomagają i przyspieszają rozwiązanie problemu.

Natomiast ten temat, jest w celu wprowadzania i omawiania nowych funkcjonalności.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
10 grudnia 2011
czy jest opcja filtrowania/wyszukiwania eksponatów wg typu udzielonej licencji CC ? Jeżeli nie, to może by się przydało jeszcze komuś oprócz mnie ;) ....
Profil Profesjonalny Moderator
14 grudnia 2011
Weźmiemy to pod uwagę gdyż wyszukiwarka będzie kompleksowo przebudowana ale w planie to dopiero początek lutego.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 grudnia 2011
Jeszcze taki pomysł... żeby można było pw pisać jednocześnie do iluś tam użytkowników wybieranych z listy, choćby alfabetycznego spisu kustoszy... są takie, choć rzadko sytuacje...
Profil Profesjonalny Moderator
14 grudnia 2011
Tomek taka funkcja jest blokowana specjalnie aby zmniejszyć ryzyko rozsyłania spamu.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 grudnia 2011
Szkoda.. choć rzadko szkoda.
Profil Profesjonalny
14 grudnia 2011
A ja mam propozycję, aby eksponat dodany na zasadzie "Dodaj podobny" był automatycznie umieszczany w kolekcji za eksponatem na bazie którego został utworzony, a nie na końcu kolekcji.
Przy obecnym systemie, jeśli chce się układać eksponaty podobne obok siebie, trzeba je po dodaniu przenosić "ręcznie", co przy dużej kolekcji jest niewygodne (szukanie w mini-miniaturkach tej, po której chcemy wstawić ten nowy).
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Witam Koleżanki i Kolegów oraz Administratora (Bociana tudzież Zbieracza).
Wszystkim życzę Pomyślnego Nowego Roku 2012, Kolekcjonerom pomnażania zbiorów, a Administratorom dobrych pomysłów do poprawiania funkcjonalności naszych muzeów.

A. Niestety widzę, że mój pomysł (poprzedni wpis) dotyczący automatycznego umieszczania nowych eksponatów podobnych do poprzednich bezpośrednio za nimi, a nie na końcu kolekcji, nie wzbudził niczyjego zainteresowania. Nikt z innych użytkowników portalu go nie poparł, nie ustosunkowali się do niego Administratorzy. Mnie osobiście brak takiej zasady bardzo przeszkadza, ponieważ często dodaję pojedyncze eksponaty do istniejącej już kolekcji, uformowanej jako logiczny ciąg i za każdym razem muszę "ręcznie" umieszczać dany eksponat na właściwym miejscu. Dlatego ponawiam swoją propozycję.

B. Mam też drugą: aby była możliwość oceniania nie tylko pojedynczych eksponatów, ale także całych kolekcji. Prawdziwy kolekcjoner tworzy kolekcje z byle cz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 stycznia 2012
To ja się ustosunkuję... nie popierając. Kolekcje typu mojej - karty pocztowe SKK, numerowane, gdzie każda następna jest kontynuacją poprzednich.... musiał bym 200 sztuk ręcznie ustawiać, a tak bez kombinacji otwieram pierwszą, klikam dodaj podobny eksponat i wskakują same na swoje miejsce...
Wybacz tomatorze...
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Jeszcze raz, bo coś "pokiełbasiłem".
Witam Koleżanki i Kolegów oraz Administratora (Bociana tudzież Zbieracza).
Wszystkim życzę Pomyślnego Nowego Roku 2012, Kolekcjonerom pomnażania zbiorów, a Administratorom dobrych pomysłów do poprawiania funkcjonalności naszych muzeów.

A. Niestety widzę, że mój pomysł (poprzedni wpis) dotyczący automatycznego umieszczania nowych eksponatów podobnych do poprzednich bezpośrednio za nimi, a nie na końcu kolekcji, nie wzbudził niczyjego zainteresowania. Nikt z innych użytkowników portalu go nie poparł, nie ustosunkowali się do niego Administratorzy. Mnie osobiście brak takiej zasady bardzo przeszkadza, ponieważ często dodaję pojedyncze eksponaty do istniejącej już kolekcji, uformowanej jako logiczny ciąg i za każdym razem muszę "ręcznie" umieszczać dany eksponat na właściwym miejscu. Dlatego ponawiam swoją propozycję.

B. Mam też drugą: aby była możliwość oceniania nie tylko pojedynczych eksponatów, ale także całych kolekcji. Prawdziwy kolekcjoner tworzy kolekcje z byle czego (taka natura). Oglądając "obce" kolekcje mam często opory w ocenianiu np. papierka od cukierka, chociaż całą kolekcje i jej autora doceniam. Dodanie takiej kolekcji do ulubionych, to nie to samo, co oddanie na nią głosu, który zsumowany z innymi świadczyłby o atrakcyjności kolekcji. Tylko błagam, sumowanie od "początku świata", a nie w ciągu ostatnich 7 dni. Ciekawa kolekcja jest zawsze ciekawa, niezależnie od chwilowej mody, promocji czy znalezienia się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu.

C. Trzecia propozycja: Obecnie organizacja muzeum jest 3 stopniowa (Dział, Kolekcja, Eksponat). Brakuje mi czwartego stopnia pomiędzy Działem, a Kolekcją. Mogłaby to być np. Sala. Dla zbioru monet wyglądałoby to tak:
1. Dział - Monety
2. Sala - Monet polskich, rosyjskich, francuskich, japońskich, ... itd.
3. Kolekcja (w ramach np. Sali monet polskich) - Monety przedrozbiorowe, z okresu zaborów, z okresu II Rzeczpospolitej, PRL itp.
4. Eksponat - konkretna moneta w danej Kolekcji.

Taki podział byłby przydatny do wszystkich zbiorów charakteryzujących się dużą różnorodnością. Ja np., mam już 5 działów poświęconych pocztówkom, a powinien to być tylko jeden dział, po prostu - "Pocztówki".

D. Na zakończenie pytanie: jak zmienić kolejność działów (analogicznie do zmiany kolejności kolekcji w dziale, albo eksponatu w kolekcji)? Nie mogę znaleźć takiej opcji, a jej obecność wydaje się logiczna i potrzebna. Obecnie działy są ułożone w kolejności ich utworzenia. Z czasem powstają nowe działy i czasami chciałoby się nowo utworzony dział wywindować z ostatniego miejsca na początek, aby był wizytówka muzeum.

Uff..., ale się rozpisałem i do tego jeszcze ta wpadka na początku, która zmusiła mnie do powtórki.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
2 stycznia 2012
tomek112 - nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ... jeżeli otworzę swój eksponat, na przykład 25 Bani, Rumunia - kliknę dodaj podobny, dodaję kolejną monetę, czyli kolejne 25 Bani, Rumunia z innego rocznika - to te dwie monety będą obok siebie, tak ?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 stycznia 2012
No właśnie,będą po sobie tylko wtedy gdy będą dodawane w kolejności i gdy kolejna np.35 zostanie dodana do 34.Ale jeśli tak jak u mnie w kartach telefonicznych uzupełniam po jakimś czasie brakujące do tej pory karty to uzupełniane nie wskoczą na właściwe miejsce tylko na koniec a stamtąd trzeba je ręcznie ustawić na właściwym miejscu.Nie jest to wielki problem ale zawsze.Natomiast rzeczywiście brakuje mi funkcji przestawiania działów.Popieram też by ocenianie działało od zawsze a nie przez ostatni tydzień.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.