FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
NAPARSTEK "WARSZAWA"
NAPARSTEK "WARSZAWA"

Sugestie, czyli co chłop by chciał żeby miał :))

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Do tomka112.
Jurand to dobrze wyjaśnił. Ja tylko dodam tyle: znalazłeś nowa pocztówkę prawie identyczną z numerem np. 12. Chcesz ją umieścić obok nr 12, aby było łatwo je porównać. Klikasz na pocztówkę numer 12 i "Dodaj podobny". Dodajesz i gdzie ona się znajduje? Na końcu kolekcji jako ostatnia. Teraz musisz ręcznie wepchnąć ją pomiędzy nr 12 i 13.
W Twoim przypadku będzie to dodatkowo kłopotliwe, ponieważ należałoby wszystkie numery od 13 do końca powiększyć o jeden. O wiele prościej byłoby z tej nowej zrobić nr 12A, czy coś takiego. Ale to nie zmienia faktu, że przenosiny odbywają się ręcznie.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 stycznia 2012
Mi chodzi o inną rzecz, dodaję 199 pocztówkę do kolekcji(mówię o kolekcji składającej się z ciągu eksponatów które muszą być po sobie, nie chcę się reklamować ale np: http://myvimu.com/2/901519), otwieram kolekcję, otwieram pierwszy eksponat, klikam dodaj podobny i mam 199 po 198, w proponowanej zamianie prawie 200 razy aby dodać następną muszę otworzyć ostatnią w kolekcji lub przenosić ręcznie z drugiej pozycji, jest to moim zdaniem bardziej uciążliwe niż raz na jakiś czas ręczne przeniesienie jednego lub kilku eksponatów...
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Rozumiem. Ale Twoja kolekcja jest specyficzna, ponieważ jest "zamknięta". Wprowadziłeś wszystkie eksponaty, z góry wiedząc, że będzie ich 200 i nic nowego do tej kolekcji w przyszłości nie przybędzie.
A moje kolekcje, tak jak większości kustoszy są "otwarte". Mam tysiące pocztówek, nie zawsze dokładnie posegregowanych. Tworzę z nich kolekcje tematyczne. Ale nawet w takiej kolekcji nie zawsze jest wszystko jedno, na którym miejscu znajduje się dana pocztówka. Co pewien czas znajdę coś nowego (lub dokupię) i chcę dodać do kolekcji w konkretnym miejscu. Wyszukuję podobną pocztówkę i klikam na "Dodaj podobny" i chciałbym żeby po zatwierdzeniu nowa znalazła się na właściwym miejscu, a nie na końcu kolekcji. Może Admin znajdzie jakieś rozwiązanie, które pogodzi Twoje i moje potrzeby? Tylko, jak Go zainteresować tematem?
A co sadzisz o pozostałych moich propozycjach? Jurand większość poparł, chociaż o zwiększeniu organizacji muzeum do 4-ro stopniowej nie wypowiedział się.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 stycznia 2012
Ja tak z innej beczki, mam sugestię w kontekście Prawa autorskie - prawem własności, czy MYVIMU mogło by dać nam narzędzie do walki z kradzieżami naszych eksponatów w postaci jakiejś opinii prawnej, skondensowanego wyciągu z prawa z powołaniem się na paragrafy i Dzienniki ustaw...? Laikowi ciężko samemu coś wygrzebać... Kilkuset kustoszy było by wdzięcznych...
13 stycznia 2012
Chcesz, masz : http://www.egospodarka.pl/63360,Naruszenie-praw-autorskich-w-Internecie,1,20,2.html
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 stycznia 2012
Czy mamy jakąś awarię?
15 stycznia 2012
witoldo125 chodzi Ci o dodawanie zdjęć do eksponatów ?
Mam ten sam problem - zgłaszałem już to dziś.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 stycznia 2012
Tak. Zdziwiłem, się, że nikt nic nie dodaje od paru godzin.
15 stycznia 2012
Mam nadzieję, że usterka zostanie naprawiona dziś lub jutro :).
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 stycznia 2012
Przed chwilą próbowałem dla sprawdzenia. Dodałem bez problemów, no i zaraz usunąłem... też bez problemów.
15 stycznia 2012
Tak, już wszystko działa.
Profil Profesjonalny Moderator
16 stycznia 2012
Przepraszam za nie planowane przestoje w dodawaniu eksponatów. Uaktualniamy serwer i jak w życiu wyszło parę zaległych błędów.

Odniosę się do propozycji aby eksponat dodawany poprzez opcję "dodaj podobny" ustawiał się automatycznie za tym z którego kliknięto.

Mianowicie poszło już do rozpatrzenia dla programisty, terminu wdrożenia nie podam gdyż cały czas na tapecie tłumaczenia oraz wirtualna waluta serwisu MyCon.
Jedna uwaga, musimy dodać do formularza dodawania jeden mały wybieralny "ptaszek" tak aby świadomie móc dodać go tam gdzie chcemy lub bez zaznaczenia aby dodał się na końcu kolekcji.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 stycznia 2012
Ptaszkiem zadowolisz wilki i owce....
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 lutego 2012
Właśnie - Tomek zrobił coś, co mi chodziło po głowie już jakiś czas ....a więc

oto propozycja do obgadania
w przypadku niektórych przyszłych konkursów

- użytkownicy proponują do udziału w konkursach eksponaty innych użytkowników
- właściciele eksponatów wyrażają zgodę na udział w konkursie (tak jak wyrażają zgodę np.
w przypadku włączenia eksponatu do wirtualnych wystaw)
- tożsamość użytkownika zgłaszającego eksponat nie jest znana właścicielowi zgłaszanego eksponatu
- wybór laureatów na obradach komisji jak to miało miejsce dotąd lub (ewentualnie) na końcu użytkownicy głosują na swojego faworyta/faworytów

Jeden z minusów tej propozycji to dodatkowa praca dla programisty ;(

Proszę o ewentualne wypowiedzi i komentarze do propozycji.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 lutego 2012
Zabawa polega na zgłoszeniu tak swojego opisu, opisu Kolegi jak i propozycji opisu podanej przez innego Kustosza do danego – własnego czy innego eksponatu.

Te słowa spełniają pierwszy postulat koleżanko yuppi...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 lutego 2012
problemy z czytaniem ma koleżanka yuppi do dziś ;) ...najgorzej było na matmie - zadanka się rozwiązywało bez przeczytania, co dokładnie trza wyliczyć.......

P.S.
ale te zgłaszanie i tak można trochę usprawnić i propozycję obgadać......
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
19 lutego 2012
Sugestia wynikła z płodności niektórych koleżanek i kolegów...
Mam w powiadomieniach - kustosz X dodał 31 eksponatów - żeby zobaczyć wszystkie klikam - moje konto(widzę 9 dodanych) - oglądam każdy - i tu bym chciał skasować z powiadomienia te 9 zobaczonych (malutki krzyżyk do kasowania w różku ikonki eksponatu chociażby)ponieważ już teraz aby zobaczyć każdy następny muszę - moje konto... więcej...eksponat...- i tak 22 razy...albo i więcej uwzględniając pomyłki w odliczaniu do 31...
Profil Profesjonalny
19 lutego 2012
Popieram propozycję "tomka112". Mnie też to samo irytuje (i jeszcze trochę innych rzeczy, ale po kolei, nie wszystko na raz).
Mogłoby też być tak, że po kliknięciu na nowy dodany eksponat i obejrzeniu go, jego ikonka w powiadomieniach automatycznie znika (bo już został obejrzany i przestał być nowy).
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
19 lutego 2012
to ja dodam od siebie:
mi przeszkadza w powiadomieniach o nowych eksponatach to, że nie można wszystkich nowych eksponatów dodanych w ramach jednego muzeum obejrzeć w osobnym panelu;

dlaczego?

bo jak klikam na nowo dodany eksponat, otwiera się standardowy panel eksponatu i żeby obejrzeć następny nowo dodany do tego muzeum muszę wrócić do panelu powiadomień; jest to szczególnie przykre, i tu trochę przesadzę, gdy kustosz doda do swojego muzeum np. 20 eksponatów i każdy będzie w innej kolekcji.

Jeżeli kustosz doda np. 5 eksponatów do jednej kolekcji problem nie jest tak dokuczliwy, bo nowe eksponaty mogę obejrzeć klikając na "następny".

moja propozycja, nieco zagmatwana, to stworzyć możliwość oglądania wszystkich nowo dodanych eksponatów w jednym oknie tzn. klikamy na pierwszy nowo dodany eksponat w muzeum kustosza X > otwiera się nowe okno, gdzie oglądamy dany eksponat i możemy za chwilę przejść do kolejnego nowo dodanego eksponatu tegoż kustosza, bez względu na to czy kolejny eksponat należy do innej, czy też tej samej kolekcji. I na koniec niechby obejrzane eksponaty znikały - same lub po zaptaszkowaniu.


Dodatkowo ponawiam propozycję rozbudowania "ulubionych", bo teraz mam tam groch z kapustą.
Profil Profesjonalny
19 lutego 2012
Yuppi też dobrze gada. Jak to wszystko Admin zrealizuje - będzie prawie ideał (mówię "prawie", bo nigdy nie jest tak, że lepiej być nie może).
Profil Profesjonalny
2 marca 2012
I tak cichaczem, Admin nic nie ogłaszając wprowadził postulowaną przeze mnie zmianę (możliwość zapisywania nowego eksponatu tuż za "podobnym"). Super. Bardzo dziękuję.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 września 2012
Tak na gorąco... chciałbym mieć możliwość dodawania komentarzy do blogu. Choćby po to aby podyskutować na bardzo ciekawe i poruszane tam tematy, albo poinformować, że link z artykułami "Od denara do złotówki" nie działa...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
4 września 2012
tomku ... u mnie działa :)

masz wstępniaka pod linkiem http://myvimu.com/blog/od-denara-do-zlotowki-seria-archiwalnych-artykulow/
i pierwszy art po wejściu w link na samym dole wstępu, lub
http://myvimu.com/blog/celtycka-rewelacja-1978-r/

dodam na marginesie, że będzie około setki takich artykułów z różnych epok, więc chyba warto poczytać ... mnie lektura wciągnęła jak dobra powieść :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 września 2012
No właśnie ten link mi nie działa, w ogóle piszę posty na forach dla próby w różnych wątkach i też się nie pokazują...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
4 września 2012
myślę, że tu jest wyjaśnienie ...
http://myvimu.com/thread/678-nowa-wersja-serwisu-0-82#comment_44519026
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.