FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Bagnet wz.22
Bagnet wz.22
Bagnet wz.22
Bagnet wz.22
Bagnet wz.22
Bagnet wz.22

Sugestie, czyli co chłop by chciał żeby miał :))

Starszy kustosz
10 lutego 2010
Witam,

Żeby trochę uporządkować, założę wątek na sugestie, czyli nasze chciejstwa mniejsze i większe. Tutaj nie narzekamy, nie krytykujemy tylko prosimy :))

Mam taką, trochę futurystyczną, wizję, prośbę, czy potrzebę. Nie jest to sprawa do natychmiastowego rozwiązania, ale wydaje mi się, że warto ją już teraz zgłosić, żeby planując pewne działania, strukturę baz danych i inne tam mieć to już na uwadze.

Podejrzewam, że główny admin techniczny tego portalu robi cyklicznie (według ściśle ustalonego harmonogramu) tzw. zrzuty bazy danych, czyli pośrednie archiwizacje bazy. Ale przy okazji tych archiwizacji pomyślałem sobie, żeby dać kustoszom możliwość wykonywania częściowych zrzutów bazy na własny komputer - chodzi tylko o zrzut dotyczący własnego muzeum. Do czego taki zrzut mógłby się przydać? Otóż po pierwsze primo ;), dla bezpieczeństwa własnej części bazy danych. A teraz drugie, dużo ważniejsze, primo ;). W przyszłości można będzie napisać coś w rodzaju prostej przeglądarki (i tylko przeglądarki, bez możliwości edytowania czegokolwiek) żeby można było off-line przeglądać co mamy w naszym muzeum, jakie są opisy, jakie zdjęcia itd. itd. Co to daje użytkownikowi? Możliwość obejrzenia stanu swojego muzeum na konkretną datę oraz przygotowanie aktualizacji i/lub poprawek w opisach bez konieczności podłączania się do Internetu. Co to daje portalowi MyViMu.com? Po pierwsze, w pewnych sytuacjach odciąży to serwer. Po drugie może poprawić atrakcyjność serwisu - możliwość kompleksowego zapisu własnego muzeum na płycie CD lub DVD. Do takiego zapisu będzie można wykorzystać wspomniane zrzut z bazy danych i prostą przeglądarkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu będę mógł nagrać swoje muzeum i zdeponować we własnym domowym archiwum lub podarować płytę koledze.

Proponowane rozwiązanie jest rozwiązaniem przyszłościowym, ale już dziś trzeba mieć to na uwadze przy dalszym projektowaniu i modyfikowaniu bazy danych i samego kodu strony.

futurysta rwb
10 lutego 2010
a czy karty katalogowe nie dają takiej funkcjonalności? :)
10 lutego 2010
Bocian chyba potwierdzi, że te "futurystyczne" pomysły nie są aż takie futurystyczne i się po części pokrywają z naszymi wizjami. Co nas cieszy, bo skoro jeszcze ktoś wpadł na podobny pomysł, to może coś w tym być.

Czekamy na dalsze mniej lub bardziej futurystyczne pomysły. Wszystko spisujemy, porównujemy z naszymi planami i zobaczymy co się da z tym zrobić... :)
Profil Profesjonalny Moderator
10 lutego 2010
Bocianowi zabronili pisać co będzie to nie mogę napisać :)

Ale będzie fajnie :) o tyle napiszę.
Starszy kustosz
10 lutego 2010
Mam nadzieję, że na tyle jasno się wyraziłem, że zrozumieliście o co mi chodziło. Taka możliwość tworzenia zamkniętych prezentacji of-line mogłaby być bardzo atrakcyjna.

Trochę się bałem, że rozeźlony Bocian łyknie mnie jak żabę na łące i tyle będzie z tego mojego rumakowania :))

już mnie nie ma
11 lutego 2010
Jasno i wyraźnie :) O czymś podobnym myśleliśmy i, tak jak napisał Bocian, który nie może pisać, będzie fajnie ;)

Pozwolę sobie jeszcze tylko dodać, że wszystkich Testerów zapraszamy stale na wersję testową, gdzie można na bieżąco śledzić zmiany i sugerować nawet jeszcze bardziej futurystyczne funkcje ;)
Starszy kustosz
11 lutego 2010
I ja skorzystam z tego wątku. Czy jest możliwe żeby trochę zwiększyć limit znaków, który jest przewidziany dla opisu muzeum? Chcielibyśmy jeszcze coś dopisać w tym opisie, a zostało nam tylko skromne 4 znaki.
Profil Profesjonalny Moderator
14 lutego 2010
Limit znaków zostanie zwiększony, co do zrzutu danych do różnych formatów to będzie stopniowo wprowadzane API, jednak trochę to jeszcze potrwa. A Bocian nie jest taki zły.
Starszy kustosz
23 lutego 2010
1. Czy dodanie winietek z nazwą eksponatu, które będą się pojawiały po najechaniu na zdjęcie eksponatu w panelach: Losowe eksponaty, Najlepsze, Najnowsze na stronie głównej portalu jest jakimś dużym problemem? Wydaje mi się, że może to ułatwić korzystanie z MyViMu.

2. Na stronie: Informacje o muzeum są podane ilości eksponatów przy poszczególnych kolekcjach, czy można dodać jeszcze informację o zbiorczej ilości eksponatów w muzeum?

3. Piszemy instrukcję korzystania z MyViMu dla naszych starszych kolegów, którzy będą nas wspierać swoją wiedzą, chodzi głównie o uzupełnianiu opisów, identyfikację miejsc, osób itd. Teraz pytanie, a raczej prośba. Korzystając z lewego panela Kategorie kolejno przechodzimy: Inne > Wszystkie pozostałe > Służba Topo-Geograficzna WP i otrzymujemy całą listę kategorii w naszym muzeum Sala 216, ale nie widać samego muzeum. Co prawda można wejść do którejś kolekcji i stamtąd wrócić do strony głównej muzeum (Informacje o muzeum) poprzez Kolekcja należy do muzeum: Sala 216. Czy nie można nad listą kolekcji umieścić listy muzeów, albo uzupełnić każdy opis kolekcji o dopisek, że dana kolekcja należy do muzeum takiego i takiego. Generalnie chodzi o to, że nie ma prostej drogi (pomijam czasową reklamę na stronie głównej) do strony głównej danego muzeum (Informacje o muzeum).

z góry dziękujemy za przychylne spojrzenie na nasze sugestie
23 lutego 2010
1. Jasna sprawa, do zrobienia.

2. Jest już na wersji testowej i czeka w kolejce na przegranie na myvimu.com

3. W tej chwili jest to trochę problematyczne. Do poszczególnych kategorii można przypisać kolekcje, nie muzea. W tym momencie w tej kategorii są tylko Wasze eksponaty, ale może się zdarzyć, że wkrótce trafi się więcej osób zainteresowanych tymi służbami.

Ale pracujemy powoli nad zmianami na stronie eksponatu i kolekcji, postaramy się bardziej wyeksponować muzea. Podobnie pracujemy nad stronami samych muzeów.
23 lutego 2010
Witam.

Nie wiem czy nie tworzę OT ale taka myśl mnie naszła. Tak jak dodajemy eksponat i jest funkcja "zapisz i dodaj podobny" w kolekcji już utworzonej przydałby się przy edycji pojedynczego eksponatu przycisk "zapisz i edytuj następny". Tak mnie naszło wczoraj jak musialem z własnej winy oczywiście klikać niemiłosiernie edytując wszystkie eksponaty z jednej kolekcji bo się w tytułach czy opisach walnąłem :)

Pozdrawiam - Piotr.
23 lutego 2010
Ta opcja jest juz prawie gotowa, zeby bylo zabawniej brzmi 1:1 z tym co myslales ;-)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 lutego 2010
jaaaaaaki szok ! dodaję kolejny eksponat, a tu komunikat : "Osiągnięto maksymalną liczbę eksponatów w kolekcji (100). Załóż nową kolekcję [link] lub usuń inny eksponat z danej kolekcji"

hmmmm, szkoda - no nic będzie vol. II :))
23 lutego 2010
niestety ograniczenia techniczne kaza nam dzielic, wyobraz sobie system do ustawiania kolejnosci 1000 eksponatow :)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 lutego 2010
spoko :) zdziwiłem się tylko troszkę :)
część druga - już w opracowaniu ;)

-pozdro-
Starszy kustosz
21 marca 2010
Czytając niektóre posty na forum informujące o zmianach w poszczególnych kolekcjach - chodzi głównie o uzupełnienia opisów wcześniej zamieszczonych eksponatów, bo nowe przedmioty każdy widzi - nasunął mi się pewien pomysł.

W opisie kolekcji dodałbym jeszcze jedno pole tekstowe, gdzie kustosz mógłby poinformować zwiedzających o ostatnich zmianach w kolekcji.

Chociaż dobrym rozwiązaniem jest założenie oddzielnego tematu na własnym forum, gdzie będzie można umieszczać tego typu informacje. Ma to jednak jedną malutką wadę (admin na pewno coś zaradzi). Jak się napisze swój post i po kilku dniach (po jakimś czasie) chce się coś dopisać pod tym swoim postem, to nie ma takiej możliwości. W takiej sytuacji można tylko edytować swój ostatni post, może lepiej byłoby gdyby umożliwiać pisanie kilku swoich postów jeden pod drugim bez konieczności ciągłego edytowania tego ostatniego. Dzięki możliwości dopisywania kilku swoich postów jeden pod drugim można będzie stworzyć cośw rodzaju Metryki zmian w muzeum - to też może być ciekawe.

Dobrymi przykładami są:
temat o zmianach w Sali 216:
http://myvimu.com/thread/18-zmiany-w-muzeum-sala

temat o zmianach w muzeum Frozzera:
http://myvimu.com/thread/46-umundurowanieuzupeln
21 marca 2010
Wśród planów jest pewien zautomatyzowany system informujący o zmianach w muzeum, podobny trochę do powiadomień. Każda zmiana zostanie odnotowana stronie muzeum. Będziemy informować na bieżąco.
Profil Profesjonalny
23 marca 2010
Czyli będę mógł wybrać sobie muzea, które mnie szczególnie zainteresowały i będę widział wszystkie zmiany? Rewelacja!
Starszy kustosz
4 kwietnia 2010
Mamy jeden pomysł. Może warto by dać możliwość tworzenia kont dla odwiedzających. Z takiego konta można by tylko pisać komentarze, oceniać eksponaty oraz prowadzić korespondencję. Podejrzewam, że część użytkowników będzie chciała z tego skorzystać i nie koniecznie wszyscy będą chcieli tworzyć własne muzea.
pzdr
4 kwietnia 2010
No i tak też jest :) Wystarczy "ominąć" kreator i przejść od razu do panelu, jest już bardzo dużo takich użytkowników :)
Starszy kustosz
4 kwietnia 2010
Dobrze wiedzieć, że jest też miejsce dla kibiców :))

Ale ja w innej sprawie. Nie jest to super ważna sprawa, ale zauważyłem, że eksponaty w kolekcji same się przestawiają. Chodzi o to, że zmieniają swoją kolejność. Nie jest to coś poważnego, ale co jakiś czas trzeba wchodzić i ponownie je porządkować.
4 kwietnia 2010
Możemy prosić o sprecyzowanie "same się przestawiają"? Czy do danej kolekcji jest coś dodawane lub usuwane, są zmiany w opisie?
4 kwietnia 2010
Możliwe, że ok 2 tyg temu, po wprowadzeniu kolejności, ich poprzednia kolejność uległa zmianie, lub jeśli w którejś z Waszych kolekcji jest problem, my czasem zmuszeni wyzerować kolejność. Te ostatni zdarza się niezmiernie rzadko, nie ma czym się martwić ;-)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 kwietnia 2010
mamy do dyspozycji nowa funkcję - ustalanie kolejności eksponatów w danym dziale muzeum.
czy można by pomyśleć o tej samej funkcji jeżeli chodzi o kolekcje, które już mam założone ?
np. monety polskie mam w dwóch częściach - jedna jest na górze mojej listy, druga na dole - a tak, kliken machen, podmianka, coby nie przewijać listy a mieć jedno za drugim :)

w przypadku 3..4 części tego samego tytułu będzie jeszcze gorzej z szukaniem...

-pozdro-
6 kwietnia 2010
.........
6 kwietnia 2010
I trzeba było użyć moderacji i pokazać kto tu rządzi :)

@Tyfus: Przerzucam pomysł dalej, faktycznie taka funkcja może się przydać.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 kwietnia 2010
a kto rządzi ? ja zwykły muzealnik-użyszkodnik jestem ;)

funkcja bardzo by się przydała....dzięki :))
Starszy kustosz
20 kwietnia 2010
1. Czy istnieje możliwość utworzenia podobnej podstrony jak: "Najlepsze eksponaty" tylko w wydaniu mikro? "Mikro", czyli tylko dla własnego muzeum - takie "Moje najlepsze eksponaty". Chodzi o to żebym mógł zobaczyć który z moich eksponatów ma najwyższą lokatę i które eksponaty podobają się innym.

2. Może warto dodać na stronie "Najlepsze eksponaty" informację o ilości ocen dla poszczególnych przedmiotów. Można to zrobić "łamiąc" ocenę przez liczbę ocen, na przykład "9,00/11". Dzięki takiemu zapisowi od razu widać, że aż jedenastu internautów wyraziło swoją ocenę, a średnia ocena wynosi "9,00".
22 kwietnia 2010
Przepraszam ale w trakcie przeglądania eksponatów czegoś mi brakuje, może uznacie że to zły pomysł, ale brakuje mi takiej opcji jak wyszukiwanie po lokalizacji w kraju, tzn: oglądając jakieś zbiory czasami by chciało się wiedzieć z jakiej części naszego kraju to pochodzi, więc czy nie warto by się zastanowić i używać chociaż w przybliżeniu lokalizacja - polska np: pomorze, albo województwo lub graficznie na kontur mapy nanosić kropeczkę
Profil Profesjonalny Moderator
22 kwietnia 2010
Niestety dla prywatnych kolekcjonerów kustoszy MyViMu opcja zamieszczania informacji o lokalizacji ich kolekcji nigdy nie będzie możliwa z różnych względów.

Mapka będzie tylko dla profili "fizycznie" istniejących muzeów, w tym przypadku będzie można przeglądać muzea według lokalizacji i od razu zerknąć co w danym muzeum jest do oglądania.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 kwietnia 2010
Jest wiele małych muzeów z prawdziwymi perełkami ale się nie przebiją i nie mają szans. Do największych, najlepszych itd. MyViMu na stronie głównej promuje ciągle kilka tych samych muzeów w zmienianych 4 okienkach, może by tak dać tu sznsę wszystkim?
23 kwietnia 2010
Jak to nie promujemy mniejszych muzeów? Przecież dopiero co rozesłaliśmy powiadomienie z reklamą kart pocztowych wydanych przez Siedlecki Klub Kolekcjonera... Prawdziwa rewelacja, widziałeś może? :)

A tak serio - wyszukujemy w serwisie różnych ciekawe zbiory i staramy się ciągle wyławiać jakieś perełki i je promować.
23 kwietnia 2010
Pamiętajcie, średnia ocena ma to do siebie... że duże muzeum musi zdobyć tych głosów dużo, a małe... mało :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 kwietnia 2010
Super, tylko... moje muzeum jest mniejsze???
A tak serio - nie o to mi chodziło. Jest naprawdę sporo muzeów do których żeby dotrzeć trzeba trochę posiedzieć, marzy mi się, że są prezentowane wszystkie po kolei.
23 kwietnia 2010
Spokojnie :)
Odpowiednie mechanizmy rankingowe są już w drodze
Poza tym można przeglądać kategoriami.
Starszy kustosz
1 maja 2010
Czy istnieje możliwość aby w opisie muzeum i opisach kolekcji stosować proste formatowanie - chociażby stosowanie akapitów?

W przypadku eksponatu, można wydzielić jakieś części opisu, oddzielić je linijką przerwy, ponadawać im nazwy. Niestety w przypadku muzeum i kolekcji system "scala" cały opis, przez co jest mniej czytelny.
1 maja 2010
To nei bug.. to ficzer ;-) Naprawi sie, thx za uwage
-> next tajm "zglos blad" bedzie szybciej :)
Starszy kustosz
4 maja 2010
Propozycja
Przy edytowaniu eksponatów powinny być dwa przyciski na dole:
"Zapisz zmiany"
oraz
"Zapisz zmiany kosmetyczne".

Ten drugi nie powodowałby wysyłania powiadomień do kustoszy, którzy lubią dane muzeum.

Najmocniej przepraszamy, ale po różnych dyskusjach postanowiliśmy zrobić duże porządki w naszym muzeum i stąd tyle powiadomień o zmianach.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 maja 2010
odnośnie wyszukiwarki na myvimu - czy można zawęzić wyszukiwanie do wybranej kategorii ?

np. wchodząc w kategorię "Pieniądz" wyszukuję po słowie kluczowym "rosja" i pokazuje mi numizmaty wiążące się z Rosją.

w tej chwili jest tak, że przeszukuje całe myvimu i pokazuje wszystko, co jest ze słowem kluczowym związane - potem tylko ze 40 stron do przeszukania, w celu znalezienia interesującego eksponatu.

a tak ..... :)

-pozdro-
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 maja 2010
hm ...
jako chłop
chcący

zaawansowana wyszukiwarka z ewidentnym "oprócz"
i wydzieleniem obszarów poszukiwań...
11 maja 2010
Pomysl przedni, w swoim czasie sie doczeka:)
Z ciekawostek to mozna przechodzi miedzy ekspoantami home/end i zdjeciami strzlaki w lewo/prawo ;-)
Starszy kustosz
13 maja 2010
Uzupełniając opis do eksponatu
http://myvimu.com/5/571
wpadł mi pewien pomysł do głowy.
Zróbmy (czytaj: zróbcie :)) coś w rodzaju encyklopedii kolekcjonera. Dostałem propozycje poprawy opisu, a tam takie wyrazy jak: muszkieter, pikinier, kirasjer, lansjer, karabinier, trębacz i dragon. No dobrze, kto to jest trębacz to ja jeszcze wiem, ale lansjer?
13 maja 2010
Witam wszystkich, przeczytałem kilka pomysłów i są naprawdę ciekawe ale najpierw zróbcie coś ze znikającymi eksponatami , kolekcjami i dodawaniem opisów oraz zdjęć! Jak zauważyłem ten problem występuje coraz częściej a dziś dotknął również mnie osobiście.
Był już taki wątek na forum i jak widać sprawa nie została rozwiązana,czyli są poważne błędy w funkcjonowaniu i może to spotkać każdego użytkownika .Na nic wtedy zdadzą się encyklopedie i przechodzenie miedzy zdjęciami za pomocą strzałek jeżeli nikt nie będzie mógł przeglądać eksponatów.!
Starszy kustosz
13 maja 2010
Przeleciałem się szybko po swoim muzeum i zauważyłem, że mi też brakuje kilku eksponatów - to musi być robota jakiejś sroki (może bociana :)). Na przykład w mojej kolekcji pod tytułem Dublety powinno być 25 eksponatów, a ja widzę tylko jeden:
http://myvimu.com/collection/15

To jest małe piwko. Postanowiłem szybciutko "Zgłosić uwagę". Napisałem co mnie boli (nie dotykać, następny proszę :)), a tutaj po chwili wyskoczył mi obrazek z tekstem: "Za tą linką niczego nie ma...". Teraz nie wiem, czy moje narzekania doszły do Admina, czy też nie.
13 maja 2010
No mnie też coś takiego wyskoczyło i figa z makiem w jednej z moich kolekcji pokazuje 13 przedmiotów ale po otwarciu pojawia się tylko jeden. Uważam że to naprawde poważna sprawa i jeśli czegoś admin z tym nie zrobi pojawiające się błędy będą zakłucać funkcjonowanie MYVIMU.
13 maja 2010
Problem znany, rozwiazanie wkrotce, wyslijcie mi na PW wszystkie takei zdarzenia to w miare mozliwosci zalatam chwilowo dane kolekcje.
Starszy kustosz
13 maja 2010
Pejot,

Współczuję, bo dla Ciebie "Noc muzeów" to pewnie nie pierwszyzna :)) i nie jedną już noc "biegałeś " po wirtualnych muzeach :)).

Jak się uda to poszukaj i moich dubletów, nie musisz się bardzo spieszyć bo nie są mi chwilowo potrzebne (dublety).
pozdrawiam :))
13 maja 2010
No tu problem, ze znalezienie jest dosc skomplikowane i musi byc wykonan "recznie" na ok 900 kolekcji noc jest stanowczo za krotka :/
15 maja 2010
Że się wtrącę,moim skromnym zdaniem,mam parę eksponatów ale zrobię inaczej ,fotki i opisy umieszczę w mojej galerii w Google przy pomocy programu Picasa3,a na MyViMu.com umieszczę link do mojego muzeum w Googlach,będzie ładniej i prościej serwerek MyViMu.com się nie obciąży,i nie będę zawracał głowy szanownym administratorom .
15 maja 2010
Niestety nie mozna zrobic eksponatu bez fotki, do tego komu sie bedzie chcialo za kazdym razem linka odpalac?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
A może by tak w widocznym miejscu licznik korzystających w danej chwili ze strony? Ciekawi mnie jaką muzeum ma popularność.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 maja 2010
ja to bym czata dał
marudzenie po wątkach - takie hm... jest
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
25 maja 2010
czat by się może przydał.....:)

wrócę jeszcze do wyszukiwarki - poprzedni mój pomysł aktualny, czyli kategorie
ale......no właśnie - czy wyszukiwarka szuka słowa-klucz tylko w tytułach eksponatów ?

np. wpisuje "hindenburg" mając na myśli monetę - wyskakują tylko znaczki pocztowe, które w tytule mają to słowo. Przydałoby się przeszukiwanie opisów - więcej wyników, ale bardziej konkretnych.
25 maja 2010
Jak ze wszystkim... raczki mam tylko dwie :)

Zdradze ze pracuje wlasnie nad tym, zeby wasze muzea mialy dzialy, kolekcje mozna bylo ustawiac w dowolnej kolejnosci, tak jak i dzialy :)

Wyszukiwara zaawansowana jest w planach, pamietaj ze byla tworzona dla 100 eksponatow, teraz stawiane sa przed nia inne wymagania.

Damy rade, cierpliwosc to cnota :)

Pozdrawiam
don pejot de la myvimu :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 maja 2010
propozycje "lepszego opisu"
1.
proponuję "lepszy opis dla obiektu X z muzeum AAA"
proponuję "lepszy opis dla obiektu Y z muzeum BBB"
proponuję "lepszy opis dla obiektu Z z muzeum CCC"
proponuję "lepszy opis dla obiektu XX z muzeum DDD"

2.
przyjęty "lepszy opis dla obiektu X z muzeum AAA"
nieobsłużony "lepszy opis dla obiektu Y z muzeum BBB"
nieobsłużony "lepszy opis dla obiektu Z z muzeum CCC"
nieobsłużony "lepszy opis dla obiektu XX z muzeum DDD"

3.
po czasie brak mi zestawienia co proponowałem i jaki jest stan "propozycji"
czyli sam fakt dokonania "propozycji" winien być ewidencjonowany w zestawieniu
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 czerwca 2010
tak mi teraz przyszło do głowy - może by dorzucić funkcję wstawiania "znaku wodnego" do zdjęć eksponatów?

:)
20 czerwca 2010
No przeciez od ponad miesiaca zdjecia maja znaki wodne :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 czerwca 2010
tak, ale chciałbym umieścić własny
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
30 sierpnia 2010
ja to bym czata dał...

Popieram propozycję która już tu padła, niech sobie co niektórzy poszaleją .
Druga moja wielka prośba żeby usuwać wszystkie komentarze nie związane z eksponatem i rzeczową dyskusją na jego temat.
2 września 2010
Ja w kwestii wyszukiwania,chodzi mi o to że wchodząc w np militaria-guziki wyświetlają się kolejne kolekcje na kilku stronach.I jest np 3 kolekcje z eksponatami 3 kolekcje bez,przechodzę na 2 stronę znowu 3 kolekcje z eksponatami 3 bez, na 3 stronie podobnie,ale do strony 7 już nie idę bo sobie myślę "pewnie tam jest podobnie".
Czy można by zrobić tak żeby system ustawiał muzea lub kolekcje zaczynając od największej ilości eksponatów do najmniejszej?Zauważyłem że jest sporo kolekcji z zerową ilością eksponatów.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 września 2010
jeden z chłopów małorolnych w myvimu - czyli ja :) - chciałby, aby można było wyodrębnić więcej działów tematycznych kolekcji.

W tej chwili u mnie sytuacja wygląda następująco :

1. Dział główny
2. NUMIZMATYKA
3. GUZIKOMANIA

W dziale Głównym mam totalny sajgon - biżuteria, religia, trochę wojskowości.
Kolejny dział (wojskowy) aż się prosi o swoją zakładkę....

POSTULUJĘ : dajcie mi możliwość, a ja ją wykorzystam :)

-pozdro-
Moderator
9 września 2010
Tak, dobry pomysł. Zmienia to trochę logiczny układ elementów ale przedyskutujemy do u nas.
Profil Profesjonalny Moderator
9 września 2010
A ja trochę nie rozumiem :)

Aktualnie możesz tworzyć dowolną ilość działów, do tego dowolną ilość kolekcji.

Na samym początku każdy miał tylko jeden dział muzeum, teraz może być ich dowolnie dużo.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 września 2010
Boćku, chodzi o to, że ja jako prosty chłop - nie widzę narzędzia : DODAJ DZIAŁ w mojej istniejącej kolekcji - nie w samym drzewie muzeum.

Mam opcje :
- opcje działu
- zobacz w myvimu
- edytuj dział
- zmień kolejność
- przenieś kolekcję
- usuń dział

i nie widzę : Dodaj nowy dział.

Wychodzi na to, że maksymalnie można mieć w swoim muzeum tylko trzy działy tematyczne.
9 września 2010
Póki co ten problem mnie nie dotyczy, bo jakoś starcza mi tych działów dla wszystkich moich eksponatów, ale kto wie jak będzie w przyszłości - popieram tyfusa (mam nadzieję, że kolega nie ma zbyt dużych problemów zdrowotnych - tyfus:))
Profil Profesjonalny Moderator
9 września 2010
Dobra chyba zrozumiałem, mi się udało dodać 5 działów :)
Ale zaraz porozmawiam z Arturem i to sprawdzimy.

Porozmawiałem i od poniedziałku będzie 10 działów dla każdego muzeum.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 września 2010
dzięki :)

idę orać dalej, jesień na karku. trzeba przygotować pole pod nowe zbiory ;)
Starszy kustosz
9 września 2010
Sprawdziłem i ja też nie mogę zrobić więcej jak trzy działy :(
9 września 2010
W configu :P mozna zmienic w sekunde ;-)
10 września 2010
Mam pytanko do P.T. Adminów
Czy dałoby radę zrobić Chata na stronie, czasami coś bym skrobnął. Od czasu kiedy Gieorgijewski (pozdrawiam Mistrza:) - mówię poważnie) zamknął mi mój ulubiony temat, to czuje się jakoś nieswojo, czegoś mi brakuje :)). Gdybyście uruchomili chata, to by było co innego :))

Ładnie proszę :)

hołk R..s
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 września 2010
proponuję sprawdzić jedną opcję...
Rumcajs zakłada własne forum - ale niepubliczne
najprawdopodobniej będzie mógł zapraszać konkretnych userów do dyskusji
czyli wyjdzie namiastka czata z krytą treścią
niestety ja tego nie zrobię, bo założyłem forum publiczne...

wydaje mi się, że taka użyteczność istnieje...
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
niestety "wybór" odnosi się tylko do pisania
treść będzie widoczna publicznie...
13 września 2010
Gieorgijewski
ale ja jestem otwarty na wszystkich i na wszystkie ich pochwały (żeby choć jedna była) oraz wszelkiego rodzaju krytyki. Chciałbym mieć kontakt zwrotny ze wszystkimi i mogę nawet podać swój adres mailowy: [email protected]

Jeszcze raz uniżenie proszę o chata.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
17 lutego 2011
ja jeszcze poproszę o dodanie nowych atrybutów, pod tytułem :

1. Krause (nr katalogowy)
2. Ilość sztuk

przy numizmatach - przydatne

zgłaszałem sugestię, ale może w natłoku umknęła ... przypomniałem się :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

i jeszcze jedno pytanko : czy dobre otagowanie eksponatu działa tylko w obrębie myvimu, czy widziane jest poza serwisem ?

jak czasem się googluję, to widzę, że częściej wyszukuje po opisie eksponatu - nie po tagach.

WNIOSEK : im więcej danych w opisie, tym lepszy wynik wyszukiwania. Co za tym idzie idea tagów wiąże się tylko z muzeum.
Aby mieć większe szanse na zaistnienie na zewnątrz (np. google) trzeba by tagi "wkleić" do opisu eksponatu ...
20 lutego 2011
Os czasu ktora wyglada jakby css nie miala, moglaby byc wymieniona na cos choc trcohe atrakcyjnego wizualnie:

http://www.dipity.com/krasuspl66/Historia_Gogle/

Maja zdaje sie API.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 marca 2011
Czy i jak można przenieść wybraną kolekcję z jednego działu muzeum do drugiego działu ?
Chodzi mi o prostą metodę, bez konieczności tworzenia nowej kolekcji w nowym dziale i przenoszenia tam eksponatów pojedynczo poprzez zmiany w ustawieniach.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 marca 2011
Też się nad tym zastanawiałem i wychodzi na to że nie ma takiej możliwości a szkoda...
Moderator
6 marca 2011
Taka możliwość jest już chyba pół roku :)
Trzeba wejść w http://myvimu.com/panel2/collections, z menu "Opcje działu" wybrać "Przenieś kolekcje pomiędzy działami", zaznaczyć kolekcje i wybrać Zapisz.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 marca 2011
orzeszku ;) - a szukałam.....
Proponuję dodac taką opcję w takim widoku :
http://myvimu.com/1/725

obok "usuń kolekcję" oraz /lub w "edytuj kolekcję" ;)

dzięki

I JESZCZE JEDNO : już nie będę szukac tylko zapytam : jak zmienic kolejnośc działów (żeby np. mój nowo utworzony dział był na samej górze w takim widoku :
http://myvimu.com/panel2/collections
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 marca 2011
ja jeszcze poproszę o dodanie nowych atrybutów, pod tytułem :

1. Krause (nr katalogowy)
2. Ilość sztuk

przy numizmatach - przydatne

http://myvimu.com/thread/14-sugestie-czyli-co-chlop-by-chcial-zeby-mial/3
7 marca 2011
Usuncie łącze z Facebookiem i cofnijcie ilosc kolumn z lubiącymi bo to bardzo denerwuje.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 marca 2011
a propos "Generator kart katalogowych", baba by była szczęśliwa gdyby ......

docelowo umożliwić kustoszom generowanie kart katalogowych jako katalogu złożonego z wybranych przez siebie kolekcji; w ten sposób poprzez zaznaczenie ptaszkami wybranych kolekcji w tym widoku: http://myvimu.com/panel2/additions/cards
bym sobie wygenerowała karty zawierające kilka kolekcji jednocześnie a nawet katalog zawierający wszystkie kolekcje.

Może to ktoś już proponował - tego nie wiem .....

i jeszcze jedno (mało istotne):
czy jest możliwość zmiany kolejności w działach muzeum ? Baba by chciała aby jej nowo utworzony dział był na samej górze ....sprawa czysto estetyczna..
15 marca 2011
Ja poproszę jeszcze o przycisk "Usuń wszystko" w powiadomieniach :)
17 marca 2011
A ja bym chciał taką opcje...bo nie widziałem, że taka jest ale może po prostu nie zauważyłem no ale takie cuś :
Jest sobie jakiś eksponat w kolekcji ale chcę go przenieść do innej kolekcji i żeby nie dodawać opisów i zdjęc od nowa to po prostu guzik "przenieś do innej kolekcji" lub coś takiego :).
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
17 marca 2011
przecież tak jest i można przenosić eksponat między swoimi kolekcjami.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
17 marca 2011



też miałam z tym problem ;( - w widoku edycji, wybrac kolekcję, w jakiej ma byc zapisany eksponat i zapisac ;(......

Osobiście wolałabym aby takie operacje można było robic przy pomocy "przeciągnij i upuśc" i po przerzuceniu przedmiotów do wybranych kolekcji, zapisac ale tylko jeden raz a nie za każdym razem przy odwiedzaniu każdego przedmiotu......;( ....

Artur już chyba nad tym pracuje, prawda ;)))))???
Ułatwicie rozpieszczonym leniuchom przerzucanie towaru między kolekcjami ???? ...Plisssssss
18 marca 2011
Ja trochę z innej beczki.
Myślę, że nadszedł już czas żeby podnieść limity w niektórych rankingach. Portal jest już na tyle dojrzały że należy to także uwzględnić w przyjętych progach rankingowych.
Ciekaw jestem co myślicie na ten temat.

R..s racjonalizator (od siedmiu boleści :))
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
19 marca 2011
jakie limity ? ...
Starszy kustosz
19 marca 2011
Jakiś czas temu ( dość dawno:) był już przerabiany temat rankingów z uwzględnieniem średniej za eksponaty i systemu oceniania.Wywołał on dość mocną dyskusję (zainteresowani wiedzą co i jak:).Nie wiem na czym tym razem miały by polegać jakieś limity,ale może zostawmy rankingi w spokoju bo wyczuwam kolejną burzę ;)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
19 marca 2011
absolutnie nie;) tylko z ciekawości pytam - rzadko zaglądam w rankingi i dlatego nie kumam.... ...
Starszy kustosz
19 marca 2011
No ja też nie bardzo wiem na czym miała by polegać propozycja Rumcajsa,ale pamiętając ostanie przepychanki związane z rankingiem ocen za wystawiane eksponaty proponuję nie brnąć w zmiany w rankingach ;);)
21 marca 2011
Chodzi mi o to żeby podnieść limity po przekroczeniu których trafia się na listy rankingowe. Dzięki temu rankingi staną się bardziej obiektywne i bardziej stabilne.

Chodzi mi na przykład o ranking: "Najwyżej oceniane muzea (z najwyższą średnią głosów na eksponaty)". Dzisiaj wystarczy mieć 100 ocen aby trafić do tego rankingu. Wydaje mi się, że jest to zbyt niski próg. Tak jak napisałem wcześniej, portal jest już na tyle dojrzały, że powinno się ten próg podnieść na przykład do 500, a najlepiej do 1000 ocen. Podobne zmiany (podwyższenie progów) proponuję zastosować dla innych rankingów.

Póki co najbardziej obiektywnym rankingiem jest ranking: "Najczęściej odwiedzane (ostatnie 7 dni)", gdyż tam się głosuje tzw. "nogami". Jak obserwuję, to ścisła czołówka jest od dawna niezmienna. W tej czołówce są duże i wartościowe muzea. Oglądalność na poziomie 1000, niekiedy i 2000 eksponatów dziennie robi wrażenie - gratuluję kustoszom.

Ps. Zapomniałem się podpisać
Hołk Wasz R..s
Starszy kustosz
23 marca 2011
Mamy kilka tekstów, które chcielibyśmy opublikować i "podpiąć" do konkretnych kolekcji i nie wiemy jak to zrobić. Teksty są różne, od dwóch do kilkunastu stron w formacie A4. Prośba do Administratorów, pomyślcie Panowie nad możliwością publikowania takich testów. Najlepiej gdyby była jeszcze możliwość formatowania testu i wzbogacania go zdjęciami. Może to być coś podobnego jak jest teraz na Blogu.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 marca 2011
no to jeszcze jedno mam życzenie - chętnie bym obejrzała w serwisie zbiory prawdziwych muzeów;) na początek, żeby było mniej boleśnie - mniejsze, tematyczne muzea jak np. Muzeum Filumenistyczne z Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Kina z Pułtuska ... etc ...a potem, potem kiedyś może nawet MNW ..... studenci i uczniowie w ramach praktyk by mogli "dygitalizować" zbiory ......takie konta "prestige" to by była super sprawa; nie to, że mi się nie chce do muzeów jeździć...
Profil Profesjonalny
27 marca 2011
Niebawem uruchomimy zupełnie nowe konta, także te dla instytucji.

Prace nad ich wprowadzeniem do serwisu są praktycznie zakończone.

Więcej na ten temat także już niedługo.
Starszy kustosz
30 marca 2011
Czy istnieje jakaś szansa, że zostanie spełniona nasza prośba o możliwości publikowania nieco dłuższych tekstów przy konkretnych kolekcjach - tylko tak, żeby można było je edytować i wklejać jakieś zdjęcia. Pytam, bo nie uzyskałem odpowiedzi.
Profil Profesjonalny
30 marca 2011
Witam i zapraszam na rozmowę via PW.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 kwietnia 2011

odświeżanie serwera?
błąd aplikacji?

powtarza się...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
17 kwietnia 2011
może wszędzie dał taki komentarz ? bo czas dodania komentarza różni się - nie był wspólny. ot zwykłe spamowanie w komentarzach ??
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
17 kwietnia 2011
Ctrl+C
Next
Ctrl+V
Next
Ctrl+V

STOP!!!
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
17 kwietnia 2011
http://myvimu.com/thread/369-przestrzeganie-regulaminu/1#130261048118463
Starszy kustosz
20 kwietnia 2011
Napisałem komentarz do wystawy o plombach:
http://myvimu.com/exhibition/5945118-plomby-wzgardzona-pieknosc
ale okazuje się, że nie jest on widoczny na stronie głównej, dlatego tutaj postanowiłem powiadomić szersze grono odbiorców o swojej prośbie - patrz komentarz do wystawy.
22 kwietnia 2011
Prosił bym aby osoby które nie mają eksponatów nie mogły oceniać
Profil Profesjonalny Moderator
22 kwietnia 2011
Niestety ale takiej blokady nie wprowadzimy. Natomiast każdy kustosz może wyłączyć ocenianie lub komentowanie swoich eksponatów.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 kwietnia 2011
to ja dalej swoje jak namolna mucha albo coś gorszego ...

post w tym wątku :

tyfus - 17 lutego 2011, edytowany: 18 lutego 2011
tyfus - 6 marca 2011

no i teraz ... cytuję siebie :

"ja jeszcze poproszę o dodanie nowych atrybutów, pod tytułem :

1. Krause (nr katalogowy)
2. Ilość sztuk

przy numizmatach - przydatne"

ni ma :(
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 kwietnia 2011
a może spróbuj przez opcję " Zasugeruj nowe atrybuty " - na samym dole formularza "Dodawanie nowego eksponatu"
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 kwietnia 2011
yuppi - moja droga :)
już też ze dwa czy trzy razy poszło :))
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 kwietnia 2011
no to może po prostu nie chcą ....;( ale proponuję męczyć do znudzenia...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
odnośnie oceniania:
jak widzimy - występują przypadki wandalizmu
rejestracja pod "zerowym" nickiem - tylko po to by zwalić czołówkę rankingu

anonimowość oceniania tylko wspomaga takie zjawisko

grisza 1 - przejechał się po czołówce rankingu dostawiając jedynki

zrobił ruch w pozycjonowaniu

1 nie jest akceptowalne takie zachowanie
2 system powinien bronić się przed takimi sytuacjami
3 brak obrony - podważa sens rankingowania ocenami w postaci średniej

użycie - "sumy ocen" uodporni ranking na tego typu wandalizmy
27 kwietnia 2011
A czy rankingi nie wypaczają idei naszej pasji ? Nie to jest chyba najważniejsze choć przyznam że nie jest to gra uczciwa .Chodzi oczywiście o t.z.martwe dusze.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
nie tylko "martwe dusze" czy ci z zerowym nickiem ...

odczułem to na sobie - mimo, że do tej pory rankingi mnie nie podniecały.
Ważniejsze dla mnie było :
- statystyka odwiedzin
- wejścia na moje zbiory

ale jakaś gnida zepsuła, nie mnie humor, tylko pracę 25 osób, które zainteresowały się moim eksponatem i bardzo wysoko oceniały zawartość merytoryczną.

jednym ruchem "strącił" eksponat w czarną dziurę - mam nadzieję, że dzięki temu ma dobre samopoczucie ... zasadniczo nie mam pojęcia jakie prymitywne pobudki nim kierowały ? zazdrość ? zawiść ? może zwykła głupota - bo co dzięki temu osiągnął ?

nic ... kompletnie nic - ocenił nie mnie, tylko tych, którzy mnie do tej pory oceniali, a konkretnie mój eksponat.

dlatego, aby nie niszczyć ocen innych, którzy doceniają moją pracę i dla siebie samego - system ten, w moim muzeum, został wyłączony.
27 kwietnia 2011
Tyfus wiesz jak cenie twoją prace :) Przemyśl swoją decyzje bo powiem szczerze lubię oceniać dobre eksponaty i chyba zrobisz tym którzy Cię lubią nie zasłużoną krzywdę.
michu
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
z myvimu prawie od samego początku byłem związany ... starałem się ...

moje zbiory, to moje oczko w głowie, pasja i namiętność ... mój wolny czas, bardzo dużo mojego czasu, gdzie mógłbym robić wiele innych rzeczy, zarwane noce, rycie w internecie w poszukiwaniu ... by wzbogacić swoją wiedzę i podzielić się z innymi ... pomagać

często podaję eksponaty z myvimu jako przykłady do identyfikacji dla innych ... mniej doświadczonych, może mniej zorientowanych ....

i po co ?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
czytam...
problemem jest by zasady zabawy bawiły wszystkich tych którzy biorą udział w zabawie...

Ci którzy się "pocą nad kolekcjami" - stoją w nierównoprawnej sytuacji z tymi - których zabawa ma inne cele...

Dążmy do tego by "system" regulował - a nie wandale...

34 - wybory po 10
a przy pomocy jednej 1 - te wybory poszły do kosza...
czyli jedna osoba ma większą władzę niż 34...
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
Tak,ten smutny fakt stwierdziłem dużo wcześniej i dlatego moich zbiorów już od dawna nie można oceniać,no chyba że w komentarzach.Od tej pory mam lepszy sen i lepsze samopoczucie gdy nie śpię...:)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
dokładnie !

Sala216 proponował system ocen - nawet aktualizował swój ranking co jakiś czas

jego obliczenia miały sens, i nie były pustą średnią arytmetyczną.

dodatkowo uważam - że ocenianie nie powinno być anonimowe.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
owszem - nie powinno
ale również niczego nie zmienia informacja, że jakiś grisza1 - wstawi 1
-----------
ja pod każdą oceną mogę się "podpisać"
ale też - nie sieję ocen na prawo i lewo
i "raczej" nie wystawiam "nie-dziesiątek"
27 kwietnia 2011
Właśnie sam sobie odpowiedziałeś :) Dla wszystkich którzy są mniej zorientowani i mniej doświadczeni . Ich opinia jest Twoją nagrodą i nawet jak na tej drodze ktoś podłoży Ci noge to naprawdę warto ,wiesz o tym.Pisze to nie tylko do Ciebie ale do wszystkich którzy TWORZĄ wspólnie nasze muzeum. Nie poddawać się .Pozdrawiam michu.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
uważam RZE ;)

1.
- anonimowość oceniania powinna być zachowana aby nie dopuszczać do sytuacji, kiedy osoba nisko oceniana (słusznie lub nie) będzie chciała się odegrać na "winowajcy" i zacznie jej wystawiać same pały w ramach rewanżu; z innej strony możemy sobie także wyobrazić sytuację, gdy użytkownicy będą się wzajemnie adorować wystawiając sobie same dyszki. Ujawnienie takiego "zerowego" nicka nic nie da - "zeru" nie zależy na opinii społeczności o jego dorobku, bo przecież niczego sam nie prezentuje, a w przypadku osób już aktywnych od jakiegoś czasu, może negatywnie wpływać na ich decyzję o ocenie. Nie chodzi nam chyba o to, abyśmy się obawiali oceniać obiektywnie, tylko o wyeliminowanie szkodników.
- akty "wandalizmu" powinny być ograniczone do minimum ale wg. mego skromnego zdania są nie do uniknięcia w rzeczywistości;) Jestem zdania, tak jak gieorgijewski, że osoby z zerowym dorobkiem nie powinny mieć możliwości oceniania.

Aby nowy użytkownik mógł oceniać eksponaty, powinien spełnić kilka warunków, np :
- czasowy - być zarejestrowany od np. 7 dni ( lub. 14, 30 - do wyboru, jak uważacie?)
- jakościowy - powinien mieć sam przynajmniej 3 eksponaty na koncie ( lub też inną liczbę ); co więcej, eksponaty te powinny być ocenione pozytywnie ( przynajmniej 5 gwiazdek) przez przynajmniej 5 osób (jeżeli nie będzie chętnych do oceniania, jest forum, gdzie taki delikwent będzie mógł wystosować odezwę do narodu w postaci "proszę o ocenę moich eksponatów" lub podobną i wtedy zapewne chętni się znajdą.
- jakieś inne (?)

2.
Druga sprawa dotyczy samych rankingów. Czy one w ogóle są potrzebne? Nie wiem, może Państwu tak ale ja tam rzadko zaglądam.
Nie tak dawno wysłałam info z propozycją zastąpienia rankingów, systemem oceniania, gdzie oceniane będą nie tylko nasze eksponaty ale także nasze komentarze do eksponatów (anonimowo), udział na forum, pomoc innym użytkownikom w uzupełnianiu ich opisów. Oceny te będziemy wystawiać zarówno my sami, jak i system. Za każdy taki ruch użytkownicy powinni otrzymywać "punkty", które system będzie przeliczał i wystawiał każdemu z nas "ocenę" moim zdaniem bardziej obiektywną niż ranking. W ten sposób użytkownicy aktywni, dzielący się wiedzą będą "promowani" przechodząc kolejne etapy wtajemniczenia, a ich status będzie widoczny przy nicku.
Na tym rożnie będzie można jeszcze upiec jedną pieczeń - mianowicie wprowadzenie podobnego systemu, jak wyżęj opisany, umożliwiłoby obiektywniejsze ocenianie
eksponatów innych użytkowników; głos użytkownika, który ma wysoką "ocenę" (czyli np. ma dużo wysoko ocenionych eksponatów, udziela się na forum, dodaje wartościowe merytorycznie komentarze etc.) powinien się liczyć bardziej niż głos osoby, która zarejestrowała się dwa tygodnie temu nie ma nic na koncie i wpada prozrabiać i popsuć innym humor. Jeżeli się nie mylę, to można to porównać do średniej ważonej - wysoko ceniony użytkownik oceniający ma odpowiednio "mocniejszy" głos niż użytkownik niżej oceniony.

Mam nadzieję, że to co napisałam, jest jako tako zrozumiałe. Chcę podkreślić, że nie chodzi mi tutaj o podział na lepszych i gorszych. Moim zdaniem wszyscy, którzy prezentują tu swoje zbiory zasługują na najwyższą ocenę, chociaż wiem, że nie jest to sprawiedliwe względem tych, którzy poświęcają swej pasji znaczenie więcej uwagi, wrzucają piękne fotki i opracowują ciekawe, pouczające opisy.

Ostatnia sprawa - nie powinniśmy nikogo zmuszać do kochania w ten sam sposób. Przez to musimy zaakceptować fakt, że pośród tłumu padającego z zachwytu
na widok "malczewskiego", znajdzie się ktoś, komu będzie nie na rąsię... .
System ocen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania serwisu ale w moim rozumowaniu kłóci się z pojmowaniem "zbieractwa", "kolekcjonerstwa", 'pasji".



Pozdrawiam ja i koty moje (wszystkie dwa)! :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
michu - Ty mnie nie pocieszaj...
:)
ja robię swoje od wielu lat

a tu - staram się wytworzyć COŚ - by wszystkim - było miło...
27 kwietnia 2011
Koty mądre są :) Pozdrawiam głos rozsądku michu
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
mi już jest miło....ale jak będzie milej to się doczekać nie mogę....
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
jedynym - rozsądnym rozwiązaniem - jest odejście od średniej

wpływ 1 - na na 340 - jest żaden...
27 kwietnia 2011
W moim muzeum jest dużo łusek i zdaje sobie sprawę że jest to pasja niszowa dosyć i nie tak popularna jak inne rzeczy przyciągające rzesze odwiedzających.Spotykałem się z opinią że to nudne jak flaki z olejem , bo co ciekawego może być w łusce? Jednak nie poddaje się i mam jeszcze dużo łusek do dodania . Nawet jak zarażę jedną jedyną osobę swoją pasją to już warto .Oceny nie zawsze są ważne bo mamy szanse pokazać swoje zbiory wielu ludziom i to jest super.michu
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 kwietnia 2011
I chyba większość z nas tak ma ;). Mam podobne odczucia, co do swoich zbiorów.
Z podziwem patrzę, jak Panowie tu obecni wykopują "skądś" "jakieś" przedmioty i co ciekawe, za chwilę pojawia się mnóstwo entuzjastycznych komentarzy osób, które wiedzą o co chodzi. Mam nadzieję, że z czasem pojawi się więcej maniaków mojej "makulatury" ...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
28 kwietnia 2011
nie rozmydlajmy tematu...
system powinien być odporniejszy na cyberterroryzm...

w chwili obecnej ranking ocen - to "obiekty bez skazy - oceny innej niż 10"
i w tym rankingu - na pozycji 200 - znajduje się obiekt z 11 x 10

a obiekt 36 x10 +1 nie ma z nim szans...
28 kwietnia 2011
Długo nie mogłem sobie przypomnieć gdzie to było, ale w końcu się udało.

http://myvimu.com/exhibit/2765-podchorazy-na-cwiczeniach-zdjecie-010

Nie chodzi mi o ten konkurs (dawali kiepskie nagrody :)) tylko o pomysł nowego rankingu - patrz kolejne zdjęcia w tym eksponacie. Gdzieś był jeszcze opis do tego, ale nie pamiętam gdzie. Pomysł jest dobry i ja Rumcajs popieram go w całej rozciągłości :))
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
28 kwietnia 2011
Wracające jeszcze do tego, co wczoraj napisałam - faktycznie, masz racje, że jest to niedociągnięcie. Obiekt przyciągający dużą rzeszę oglądających ma teoretycznie większą szansę na utratę pozycji, podczas gdy obiekt, który ma dwa wejścia i dwie oceny x 10, wygląda na pierwszy rzut oka lepiej.
Nie wiem jak problem jest technicznie rozwiązywany przez inne strony ale na mój babski rozum pewmym rozwiązaniem mogłoby być odpowiednie "ważenie" głosów (a może i nawet do tej wagi dorzucanie ilości wejść na obiekt), zarówno ilości oddanych głosów, jak i "ważenie" samego głosującego, o czym pisałam wcześniej.
Jest jednak zagrożenie takiego rozwiązania - użytkownicy, których zainteresowania są niszowe lub za takie mogą uchodzić z uwagi na to, że serwis jest jeszcze młody będą mieli mierne szanse na osiągnięcie wysokich not.
Dlaczego ?
Jeżeli weźmiemy 10 zbieraczy i
- 8 z nich zbiera kulki czerwone, 2 zbiera sześciany białe to przeważnie
- 8 będzie się oceniać wzajemnie, bo się na tym znają najlepiej i to ich rajcuje
- a 2 będzie oceniać swoje sześciany, bo tylko się na tym znają i nie interesują ich kulki czerwone
Jak więc pomóc tym 2 niszowcom przebić się ze swoimi, zapewne ciekawymi eksponatami ?
Może wprowadzić ranking w podziale na kategorie ?
(no. militaria, znaczki, papier, pieniądz etc. ). Z uwagi na fakt, że kategorii jest sporo, można losowo co miesiąc prezentować jedynie ranking 3 wybranych kategorii, żeby nie było zamieszania.
Z uwagi na bogactwo naszych zainteresowań, ranking stawiający zabawki obok autografów czy łusek i klamr wydaje się być ułomny.
"Zwycięzców" powinno być więcej niż 1, powinni się zmieniać i być widoczni na stronie głównej ;).
To, że jakiś obiekt jest w rankingu rok na topie osobiście mi nie przeszkadza ale uważam, że jest ze szkodą dla serwisu, bo nie pozwala na zapoznanie się społeczności z ciekawymi zainteresowaniami innych.

Dodatkowo można wprowadzić też coś takiego, jak głosowanie eksponat tygodnia i miesiąca, które by były prezentowane na stronie głównej przez kolejne dni do wybrania następnego eksponatu (ewentualnie taki eksponat mogłoby wybierać jury złożone np. losowo z nas użytkowników, użytkowników zwycięzców
poprzednich głosowań lub też jury, które do tej pory wybierało zwycięzców konkursów).

Podsumowując:
1. ograniczyć szkodnictwo (limit czasowy i jakościowy dla nowych użytkowników, o czym pisałam wczoraj)
2. ważenie głosów
3. podział na kategorie
4. dodatkowo głosowanie/wybór eksponatów tygodnia i miesiąca
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
28 kwietnia 2011
Się miałem nie odzywać, coby nerwów oszczędzić... wszystko już było...
Najważniejszy jest tu czynnik ludzki, zawsze znajdzie się "odpowiedni".
I wcale nie chodzi mi tu tylko o puste muzea, z kilkoma eksponatami, doświadczyłem, że mściwość dotyczy także kustoszy z bogatym dorobkiem i kolekcjami. Np. jeden z kolegów, który w rankingach na ilość obejrzanych i ocenionych łapie się w czołówkach pięknie obniża punktację innych mimo, że sam wyłączył sobie już jakiś czas temu ocenianie.... a może nieocenianie powinno obowiązywać w obie strony, a może przy opisie każdego muzeum powinna być średnia punktacja jaką kustosz wystawił innym...

Przykro.....
I po raz kolejny - chciałbym mieć informację ilu w danej chwili ludzi(zalogowanych i nie) korzysta z serwisu....może sobie a muzom...
I po raz kolejny - na siłę zasłonkami na eksponatach zmuszamy laików do zalogowania, to jak już są to czemu nie...
I po raz kolejny - prośba o pasję w znaczeniu hobby.
28 kwietnia 2011
Apelowałem już wcześniej o to, żeby osoby które nie mają NIC w zbiorach nie mogły wystawiać ocen, ponieważ dwie osoby, które nie miały nic w eksponatach wstawiły mi po tzw. 'jedynkach'. I to jeszcze w najlepszych 4 eksponatach! A w takich, w których sam bym z wielką przyjemnością wstawił sobie jedyneczke, średnia została bez zmian.

Zauważyłem również, że te osoby odwiedzały o wiele lepsze kolekcje kolegów z Myvimu i od razu spadał ranking. Dziwny zbieg okoliczności!!
3 maja 2011
Nie wiem czy inni tak mają, ale w raportach chyba juz po raz trzeci miałem wiadomosc, ze ktos lubi moje muzeum, a na profilu tych osób nie ma . O co chodzi ?
Profil Profesjonalny
3 maja 2011
Zauważyłem tez sam problem co MarcinM. Nie można również założyć nowego działu muzeum.
4 maja 2011
Dzień dobry. Problem z zliczaniem fanów jest nam znany i jesteśmy w trakcie testowania poprawki. Naprawione zostanie w kolejnej wersji (0.51)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
19 lipca 2011
uprzejmie proszę o dodanie opcji kasowania wygenerowanych kart katalogowych ;)
Moderator
21 lipca 2011
Tak, usuwanie będzie możliwe - generowanie nowej karty powinno usuwać starą. Nowa będzie miała unikatowy adres URL więc jeśli jej nikomu nie podamy to nikt nie będzie miał do niej dostępu.
Na dzień dzisiejszy nie jestem w jeszcze stanie podać terminu.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 lipca 2011
w kontekście tego eksponatu http://myvimu.com/exhibit/10460717-atlas-wojna-polsko-rosyjska-1830-i-1831#comments
i tego http://pbc.biaman.pl/dlibra/doccontent?id=8857&dirids=1

uważam, że warto pomyśleć o udostępnieniu narzędzia umożliwiającego generowanie *pdf z dodanych skanów tak aby móc wrzucać do muzeum kompletne egzemplarze książek, rękopisów, zeszytów etc..
Alternatywnie (lub równolegle) można też umożliwić dodawanie własnych plików pdf lub doc utworzonych na własnym komputerze.
2 sierpnia 2011
O, jestem za, bo sam u siebie mam jedną fajną książeczkę w muzeum, a dwie już czekają na wrzucenie. Może się przydadzą komuś w pdf
Profil Profesjonalny Moderator
2 sierpnia 2011
Kolejne wersje MyViMu przewidują dodawanie jako eksponaty nie tylko zdjęć ale również nagrań dźwiękowych, plików PDF oraz podobnych.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 sierpnia 2011
Mi osobiście, przydałaby się możliwość ściągania moich zdjęć, z moich własnych kolekcji, na komputer ale bez logo serwisu i w jakości oraz rozmiarze, w jakim były przeze mnie załadowane. Funkcja obowiązująca tylko w obrębie własnego muzeum.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
31 sierpnia 2011
i jeszcze pytanie - czy i jak mogę pobrać link do samego zdjęcia z mojej kolekcji aby nie było białych marginesów jak np. tutaj:
http://static.myvimu.com/photo/73/11397323_l.jpg

Zależy mi na wklejeniu linku na innej stronie ale białe brzegi nie komponują się z tłem.
dziękuję
Profil Profesjonalny Moderator
31 sierpnia 2011
To ne take proste. System sam dokłada marginesy żeby zachować proporcje.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
25 września 2011
a propos wyszukiwania (ostatnio poruszany był ten temat ale nie mogę znaleźć tamtego wątku.
Problem: adekwatność wyników wyszukiwania do zapytania
- do wyszukiwarki wpisuję "Pola Raksa" (bez "")
i wyskakuje 20 podstron, i np. weźmy ten eksponat http://myvimu.com/exhibit/2761-podchorazy-na-cwiczeniach-zdjecie-007
W treści opisu jedynie trzy litery mają coś wspólnego z moim zapytaniem, tj. "pol" w słowach "Polu" i "Polska".

i pytanie:
Czy w serwisie jest jakaś forma zaawansowanego wyszukiwania, gdzie, tak jak w googlach, można za pomocą ("") wyszukiwać dokładne wyrażenie (tutaj próbowałam "Pola Raksa" ale nie działa).

i 2-gie pytanie:
Czy i jak można wyszukiwać wybranych wyrażeń w:
- wybranych kategoriach (po wyszukaniu w oknie głównym i wyborze kategorii, jestem przekierowana w różne ciekawe miejsca ale nie tam, gdzie należy)
- wybranych muzeach (opcji brak?)
- wybranych kolekcjach (opcji brak?)
dziękuję
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
25 września 2011
jeszcze jedna rzecz: jak działa szybkie szukanie: Kolekcje w działach muzeum>> Szybkie szukanie

Będąc w swoim muzeum i widząc wszystkie moje kolekcje wpisuję "krasnal" i system wyrzuca :
"Załóż nowy dział
dodaj dział
Jeśli Twoje muzeum się rozrasta i nie wystarcza Ci podział na kolekcje,
Utwórz nowy dział muzeum
(Pamiętaj jednak, że nie warto tworzyć działu dla kilku kolekcji, możesz w ten sposób zniechęcić zwiedzających.)"


jak więc działa "Szybkie szukanie", opcji tej nie widzę w innych muzeach - czy to znaczy, że mogę szukac tylko u siebie ? i jak, jeżeli nic mi się nie wyświetla, gdy szukam u siebie?
Starszy kustosz
25 września 2011
Tak ja ostatnio pisałem podobny post odnośnie wyszukiwania.
http://myvimu.com/thread/484-wpisywanie-w-wyszukiwarce-poszukiwanych-rzeczy-problemy
Profil Profesjonalny Moderator
27 września 2011
No za wyszukiwarkę czas się zabrać tym bardziej że eksponatów nam mocno przybywa a dotarcie do tych cennych jest coraz trudniejsze. Powstały już pierwsze założenia co do nowego wyszukiwania.

Natomiast nadal wahamy się w sprawie zmiany sposobu oceniania eksponatów. Ewolucja czy rewolucja :)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
8 października 2011
jeszcze w wolnej chwili, jeżeli to nikomu nie przeszkadza, można dodać taki wodotrysk umożliwiający zarządzanie ulubionymi, w szczególności tworzenie folderów na segregowanie eksponatów w "ulubionych".
Ja lubię dużo i z czasem będzie mi coraz trudniej się w tym odnaleźć
Profil Profesjonalny Moderator
8 października 2011
Ja za to cieszę się bardzo że mamy możliwość w MyViMu dodawania również dźwięku.
Fantastyczna możliwość również posłuchania naszych eksponatów. Ma ktoś może zbiór starych grających kartek?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
8 października 2011
ja też się cieszę i też chętnie posłucham ;) sama mam kilka ale nie mam na czym tego odtworzyć.... może ktoś ma taki sprzęt do tych starych kartek ?
Profil Profesjonalny
19 października 2011
Przeczytałem wszystkie odpowiedzi dotyczące tego wątku (147) i już za sam ten fakt medal mi się należy. Z wieloma poruszonymi problemami jeszcze się nie spotkałem, ponieważ staż w muzeum mam krótki. Na razie poruszę dwie sprawy:
1. Bardzo podobała mi się propozycja umożliwienia muzealnikom ściągania na swój komputer swojej kolekcji (bez możliwości manipulowania przy niej, bo na to prawdopodobnie nie zgodziłby się Admin). Niestety nie zauważyłem, by Admin ustosunkował się do tej propozycji. Jeśli przegapiłem ten fakt, to medal zwracam.
Moim zdaniem taka możliwość ma same zalety:
a) Pozwala zabrać pod pachę laptopa z płytą CD na której mamy naszą kolekcję i udać się np. do cioci-babci na herbatkę okraszoną prezentacją naszych zbiorów. Już słyszę te okrzyki: och! i ach! Cioci-babci i jej przyjaciółek.
b) Pozwala też cieszyć się swoimi zbiorami podczas wyjazdu na działkę w głębi lasu. Przecież żaden prawdziwy kolekcjoner nie lubi rozstawać się na dłużej ze swoimi skarbami. A tak może je mieć przy sobie chociażby w wersji elektronicznej.
c) W razie fizycznej kradzieży zbiorów, posiadanie ich zdjęć i opisów w formie oferowanej przez MyViMu, ale na własnej płycie CD bardzo ułatwi naszą wizytę na Policji. Proponowanie Policji, by obejrzała przedmioty z pomocą Internetu jest skazane na niepowodzenie (dlaczego, to inna sprawa).
Dodatkowo rozszerzam propozycję o „sprzężenie zwrotne” tzn., że nie tylko ja mogę ściągnąć kolekcję, ale mogę ją również odesłać do serwisu MyViMu. Po co? Nie oszukujmy się, technika jest zawodna. Wystarczy awaria serwera i nasze z mozołem wklikiwane zbiory ulatują jak duszyczka do nieba. Nieodwracalnie. Komu będzie się chciało jeszcze raz zaczynać od początku? Szczególnie gdy zbiór liczy setki, albo tysiące obiektów. Natomiast mając kopię archiwalną na własnym komputerze odsyłamy ja do serwisu i po chwili wszystko jest jak dawniej. Co na to powie Admin?

2. Dużo miejsca poświeciliście sprawie oceny eksponatów i systemowi, który wyżej klasyfikuje muzealnika z kilkoma „dziesiątkami”, niż tego który ma kilkaset „dziesiątek” i jedną „pałę” wstawioną przez jakiegoś złośliwca. Jeśli dobrze zrozumiałem opisane zasady, to rzeczywiście Admin przyjął jakieś szatańskie rozwiązanie.
Moja propozycja jest następująca: zauważyłem, że 99% wystawianych ocen to „dziesiątki”. W tej sytuacji zachodzi pytanie: po co inne możliwości? Proponuję pozostawić tylko jedną gwiazdkę. Podoba ci się przedmiot – klikasz gwiazdkę. Nie podoba się, albo jest ci obojętny – przechodzisz do następnego eksponatu. Takie rozwiązanie wyklucza złośliwe pomniejszanie atrakcyjności naszego „skarbu”.
W rankingu ustawiamy muzea w kolejności odpowiadającej ilości zdobytych gwiazdek. Mam jeszcze inny pomysł na ocenianie muzeów, ale i tak się rozpisałem, więc na dzisiaj koniec.
Pozdrawiam.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 listopada 2011
nie wiem czy temat był poruszany - jeżeli tak to najwyżej odświeżę :)

na Forum mamy u góry opcje tekstu : pogrubienie, kursywa, podkreślenie itd
czy takie opcje można by wprowadzić do opisu eksponatu ? Nie musi być to aż tak "wypasiony" - wystarczy najprostszy HTML na zasadzie b (wyraz) /b - ze znaczkami i mamy pogrubiony tekst.

często pewnie kustosz w opisie chciałby coś zaakcentować, podkreślić, wyróżnić, zwrócić uwagę zwiedzającego na jakieś ważne informacje itp.

myślę, że narzędzie takie byłoby dość przydatne ...
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 listopada 2011
Obie propozycje kolegi tomatora uważam za mądre i cenne.Od dawna prześladuje mnie koszmar że wszystko co do tej pory wstawiłem do mojego muzeum nagle znika i cała praca wykonana przez półtora roku idzie na marne.Na pewno nie miałbym ochoty zaczynać od nowa.A pomysł sposobu oceniania jest niesłychanie prosty a przy tym eliminujący wszystkie problemy jakie występowały do tej pory,aż dziwne że podczas wielu prowadzonych na ten temat dyskusji nikt nie wpadł na takie rozwiązanie.Popieram i oczekuję wprowadzenia tych zmian.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 listopada 2011
A może by tak wprowadzić w pryw. wiadomościach możliwość dodawania zdjęć?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
14 listopada 2011
popieram pomysł ;) ..wrzucanie linków do zewnętrznych hostingów jest strasznie wyczerpujące takiego leniucha, jak ja...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 listopada 2011
Ja z tego samego powodu...;)
Profil Profesjonalny Moderator
15 listopada 2011
No to ja odpiszę żeby nie było że opinie nie docierają do Olimpu :)

Tomator:

1. To rozwiąże program dla kolekcjonerów który będzie współpracował z serwisem. Będzie można trzymać całą swoją kolekcję z MyViMu na komputerze i odwrotnie.

2. Taki system ocen był rozważany lecz pojawiały się głosy sprzeciwu że oprócz samych plusów powinno być narzędzie do zwrócenia uwagi na eksponaty które znaleźć się w kolekcjach nie powinny. Natomiast cały czas bardzo wysoki poziom wszystkich kolekcji pokazuje że jest to narzędzie zbędne a było w paru przypadkach wykorzystane do manipulacji rankingami. Stąd do końca roku zmienimy system ocen na sam plusik.

Jurand - nic nie zniknie, wszystkie pliki na serwerach są zabezpieczane codziennie w dodatkowych 2 miejscach, są to dodatkowe dla nas koszty ale Wasza praca jest bezcenna i chcemy ją chronić.

Tomek112 i Yuppi - pomysł w sumie bardzo ciekawy i nie jest to technicznie problem, natomiast wykorzystamy do tego nasz lekko zapomniany schowek który został pomyślany jako prosty mechanizm do obsługi wszelkich zdjęć z kolekcji.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 listopada 2011
Bocian - słychać było u Was ten huk? To kamień spadł mi z serca :) Dzięki za dobre wiadomości...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 listopada 2011
a mła ?
Profil Profesjonalny Moderator
15 listopada 2011
nie wiem czy temat był poruszany - jeżeli tak to najwyżej odświeżę :)

na Forum mamy u góry opcje tekstu : pogrubienie, kursywa, podkreślenie itd
czy takie opcje można by wprowadzić do opisu eksponatu ? Nie musi być to aż tak "wypasiony" - wystarczy najprostszy HTML na zasadzie b (wyraz) /b - ze znaczkami i mamy pogrubiony tekst.

często pewnie kustosz w opisie chciałby coś zaakcentować, podkreślić, wyróżnić, zwrócić uwagę zwiedzającego na jakieś ważne informacje itp.

myślę, że narzędzie takie byłoby dość przydatne ...


Jest to możliwe natomiast trochę się boję że będzie nadużywane przez nowych użytkowników.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 listopada 2011
rozumiem - kolejne pytanie

czerwona, zielona kropka - info, że dany kustosz jest on-line lub nie ?
Taka pierdołka ... przydatna jak priv z myvimu wysyłamy lub chcemy wysłać.
Profil Profesjonalny Moderator
15 listopada 2011
rozumiem - kolejne pytanie

czerwona, zielona kropka - info, że dany kustosz jest on-line lub nie ?
Taka pierdołka ... przydatna jak priv z myvimu wysyłamy lub chcemy wysłać.



No to już inwigilacja, nie wszyscy sobie życzą aż takiej kontroli. :)
Natomiast widać w PW czy ktoś przeczytał naszą wiadomość czy nie.
Kolejny problem to dla większej wydajności mocno "keszujemy" serwis. Taka mała kropeczka to kolejne zapytanie oraz wyjątek od tego mechanizmu. Technicznie nie jest to problem natomiast taka mała kropeczka używana okazjonalnie może nam zwiększyć koszty miesięczne utrzymania serwisu o kolejne "set" złotych.
Tutaj muszę zawsze wybrać "mniejsze zło"
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 listopada 2011
i wszystko jasne :)
Starszy kustosz
16 listopada 2011
Jak dla mnie to taka kropka kolorowa, nie jest potrzebna, ale to tylko moje zdanie. Zawsze można wejść na profil osoby jeśli się chce wiedzieć czy jest ON-line czy nie. To nie takie trudne i dużo czasu nie zabiera......
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 grudnia 2011
coś działaliście na serwerze myvimu ?

kolekcje w działach mam pomieszane - znaczy w danym dziale zrobiła się wirówka z kolekcjami ... hmmm
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 grudnia 2011
kombinowałem kilka razy

Opcje działu ---> Zmień kolejność kolekcji w dziale ...

brak reakcji systemu - jest tak jak było.
8 grudnia 2011
Proszę zgłaszać takie sprawy poprzez zgłoś błąd.
Jest to najbardziej pożądana forma zgłaszania. Razem z takim zgłoszeniem zapisuje się nazwa i wersja przeglądarki oraz adres poprzedniej strony, który zawiera bardzo ważne informacje - w tym przypadku w której kolekcji coś nie działa. Dane te bardzo pomagają i przyspieszają rozwiązanie problemu.

Natomiast ten temat, jest w celu wprowadzania i omawiania nowych funkcjonalności.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
10 grudnia 2011
czy jest opcja filtrowania/wyszukiwania eksponatów wg typu udzielonej licencji CC ? Jeżeli nie, to może by się przydało jeszcze komuś oprócz mnie ;) ....
Profil Profesjonalny Moderator
14 grudnia 2011
Weźmiemy to pod uwagę gdyż wyszukiwarka będzie kompleksowo przebudowana ale w planie to dopiero początek lutego.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 grudnia 2011
Jeszcze taki pomysł... żeby można było pw pisać jednocześnie do iluś tam użytkowników wybieranych z listy, choćby alfabetycznego spisu kustoszy... są takie, choć rzadko sytuacje...
Profil Profesjonalny Moderator
14 grudnia 2011
Tomek taka funkcja jest blokowana specjalnie aby zmniejszyć ryzyko rozsyłania spamu.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 grudnia 2011
Szkoda.. choć rzadko szkoda.
Profil Profesjonalny
14 grudnia 2011
A ja mam propozycję, aby eksponat dodany na zasadzie "Dodaj podobny" był automatycznie umieszczany w kolekcji za eksponatem na bazie którego został utworzony, a nie na końcu kolekcji.
Przy obecnym systemie, jeśli chce się układać eksponaty podobne obok siebie, trzeba je po dodaniu przenosić "ręcznie", co przy dużej kolekcji jest niewygodne (szukanie w mini-miniaturkach tej, po której chcemy wstawić ten nowy).
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Witam Koleżanki i Kolegów oraz Administratora (Bociana tudzież Zbieracza).
Wszystkim życzę Pomyślnego Nowego Roku 2012, Kolekcjonerom pomnażania zbiorów, a Administratorom dobrych pomysłów do poprawiania funkcjonalności naszych muzeów.

A. Niestety widzę, że mój pomysł (poprzedni wpis) dotyczący automatycznego umieszczania nowych eksponatów podobnych do poprzednich bezpośrednio za nimi, a nie na końcu kolekcji, nie wzbudził niczyjego zainteresowania. Nikt z innych użytkowników portalu go nie poparł, nie ustosunkowali się do niego Administratorzy. Mnie osobiście brak takiej zasady bardzo przeszkadza, ponieważ często dodaję pojedyncze eksponaty do istniejącej już kolekcji, uformowanej jako logiczny ciąg i za każdym razem muszę "ręcznie" umieszczać dany eksponat na właściwym miejscu. Dlatego ponawiam swoją propozycję.

B. Mam też drugą: aby była możliwość oceniania nie tylko pojedynczych eksponatów, ale także całych kolekcji. Prawdziwy kolekcjoner tworzy kolekcje z byle cz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 stycznia 2012
To ja się ustosunkuję... nie popierając. Kolekcje typu mojej - karty pocztowe SKK, numerowane, gdzie każda następna jest kontynuacją poprzednich.... musiał bym 200 sztuk ręcznie ustawiać, a tak bez kombinacji otwieram pierwszą, klikam dodaj podobny eksponat i wskakują same na swoje miejsce...
Wybacz tomatorze...
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Jeszcze raz, bo coś "pokiełbasiłem".
Witam Koleżanki i Kolegów oraz Administratora (Bociana tudzież Zbieracza).
Wszystkim życzę Pomyślnego Nowego Roku 2012, Kolekcjonerom pomnażania zbiorów, a Administratorom dobrych pomysłów do poprawiania funkcjonalności naszych muzeów.

A. Niestety widzę, że mój pomysł (poprzedni wpis) dotyczący automatycznego umieszczania nowych eksponatów podobnych do poprzednich bezpośrednio za nimi, a nie na końcu kolekcji, nie wzbudził niczyjego zainteresowania. Nikt z innych użytkowników portalu go nie poparł, nie ustosunkowali się do niego Administratorzy. Mnie osobiście brak takiej zasady bardzo przeszkadza, ponieważ często dodaję pojedyncze eksponaty do istniejącej już kolekcji, uformowanej jako logiczny ciąg i za każdym razem muszę "ręcznie" umieszczać dany eksponat na właściwym miejscu. Dlatego ponawiam swoją propozycję.

B. Mam też drugą: aby była możliwość oceniania nie tylko pojedynczych eksponatów, ale także całych kolekcji. Prawdziwy kolekcjoner tworzy kolekcje z byle czego (taka natura). Oglądając "obce" kolekcje mam często opory w ocenianiu np. papierka od cukierka, chociaż całą kolekcje i jej autora doceniam. Dodanie takiej kolekcji do ulubionych, to nie to samo, co oddanie na nią głosu, który zsumowany z innymi świadczyłby o atrakcyjności kolekcji. Tylko błagam, sumowanie od "początku świata", a nie w ciągu ostatnich 7 dni. Ciekawa kolekcja jest zawsze ciekawa, niezależnie od chwilowej mody, promocji czy znalezienia się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu.

C. Trzecia propozycja: Obecnie organizacja muzeum jest 3 stopniowa (Dział, Kolekcja, Eksponat). Brakuje mi czwartego stopnia pomiędzy Działem, a Kolekcją. Mogłaby to być np. Sala. Dla zbioru monet wyglądałoby to tak:
1. Dział - Monety
2. Sala - Monet polskich, rosyjskich, francuskich, japońskich, ... itd.
3. Kolekcja (w ramach np. Sali monet polskich) - Monety przedrozbiorowe, z okresu zaborów, z okresu II Rzeczpospolitej, PRL itp.
4. Eksponat - konkretna moneta w danej Kolekcji.

Taki podział byłby przydatny do wszystkich zbiorów charakteryzujących się dużą różnorodnością. Ja np., mam już 5 działów poświęconych pocztówkom, a powinien to być tylko jeden dział, po prostu - "Pocztówki".

D. Na zakończenie pytanie: jak zmienić kolejność działów (analogicznie do zmiany kolejności kolekcji w dziale, albo eksponatu w kolekcji)? Nie mogę znaleźć takiej opcji, a jej obecność wydaje się logiczna i potrzebna. Obecnie działy są ułożone w kolejności ich utworzenia. Z czasem powstają nowe działy i czasami chciałoby się nowo utworzony dział wywindować z ostatniego miejsca na początek, aby był wizytówka muzeum.

Uff..., ale się rozpisałem i do tego jeszcze ta wpadka na początku, która zmusiła mnie do powtórki.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
2 stycznia 2012
tomek112 - nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ... jeżeli otworzę swój eksponat, na przykład 25 Bani, Rumunia - kliknę dodaj podobny, dodaję kolejną monetę, czyli kolejne 25 Bani, Rumunia z innego rocznika - to te dwie monety będą obok siebie, tak ?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 stycznia 2012
No właśnie,będą po sobie tylko wtedy gdy będą dodawane w kolejności i gdy kolejna np.35 zostanie dodana do 34.Ale jeśli tak jak u mnie w kartach telefonicznych uzupełniam po jakimś czasie brakujące do tej pory karty to uzupełniane nie wskoczą na właściwe miejsce tylko na koniec a stamtąd trzeba je ręcznie ustawić na właściwym miejscu.Nie jest to wielki problem ale zawsze.Natomiast rzeczywiście brakuje mi funkcji przestawiania działów.Popieram też by ocenianie działało od zawsze a nie przez ostatni tydzień.
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Do tomka112.
Jurand to dobrze wyjaśnił. Ja tylko dodam tyle: znalazłeś nowa pocztówkę prawie identyczną z numerem np. 12. Chcesz ją umieścić obok nr 12, aby było łatwo je porównać. Klikasz na pocztówkę numer 12 i "Dodaj podobny". Dodajesz i gdzie ona się znajduje? Na końcu kolekcji jako ostatnia. Teraz musisz ręcznie wepchnąć ją pomiędzy nr 12 i 13.
W Twoim przypadku będzie to dodatkowo kłopotliwe, ponieważ należałoby wszystkie numery od 13 do końca powiększyć o jeden. O wiele prościej byłoby z tej nowej zrobić nr 12A, czy coś takiego. Ale to nie zmienia faktu, że przenosiny odbywają się ręcznie.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 stycznia 2012
Mi chodzi o inną rzecz, dodaję 199 pocztówkę do kolekcji(mówię o kolekcji składającej się z ciągu eksponatów które muszą być po sobie, nie chcę się reklamować ale np: http://myvimu.com/2/901519), otwieram kolekcję, otwieram pierwszy eksponat, klikam dodaj podobny i mam 199 po 198, w proponowanej zamianie prawie 200 razy aby dodać następną muszę otworzyć ostatnią w kolekcji lub przenosić ręcznie z drugiej pozycji, jest to moim zdaniem bardziej uciążliwe niż raz na jakiś czas ręczne przeniesienie jednego lub kilku eksponatów...
Profil Profesjonalny
2 stycznia 2012
Rozumiem. Ale Twoja kolekcja jest specyficzna, ponieważ jest "zamknięta". Wprowadziłeś wszystkie eksponaty, z góry wiedząc, że będzie ich 200 i nic nowego do tej kolekcji w przyszłości nie przybędzie.
A moje kolekcje, tak jak większości kustoszy są "otwarte". Mam tysiące pocztówek, nie zawsze dokładnie posegregowanych. Tworzę z nich kolekcje tematyczne. Ale nawet w takiej kolekcji nie zawsze jest wszystko jedno, na którym miejscu znajduje się dana pocztówka. Co pewien czas znajdę coś nowego (lub dokupię) i chcę dodać do kolekcji w konkretnym miejscu. Wyszukuję podobną pocztówkę i klikam na "Dodaj podobny" i chciałbym żeby po zatwierdzeniu nowa znalazła się na właściwym miejscu, a nie na końcu kolekcji. Może Admin znajdzie jakieś rozwiązanie, które pogodzi Twoje i moje potrzeby? Tylko, jak Go zainteresować tematem?
A co sadzisz o pozostałych moich propozycjach? Jurand większość poparł, chociaż o zwiększeniu organizacji muzeum do 4-ro stopniowej nie wypowiedział się.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 stycznia 2012
Ja tak z innej beczki, mam sugestię w kontekście Prawa autorskie - prawem własności, czy MYVIMU mogło by dać nam narzędzie do walki z kradzieżami naszych eksponatów w postaci jakiejś opinii prawnej, skondensowanego wyciągu z prawa z powołaniem się na paragrafy i Dzienniki ustaw...? Laikowi ciężko samemu coś wygrzebać... Kilkuset kustoszy było by wdzięcznych...
13 stycznia 2012
Chcesz, masz : http://www.egospodarka.pl/63360,Naruszenie-praw-autorskich-w-Internecie,1,20,2.html
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 stycznia 2012
Czy mamy jakąś awarię?
15 stycznia 2012
witoldo125 chodzi Ci o dodawanie zdjęć do eksponatów ?
Mam ten sam problem - zgłaszałem już to dziś.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 stycznia 2012
Tak. Zdziwiłem, się, że nikt nic nie dodaje od paru godzin.
15 stycznia 2012
Mam nadzieję, że usterka zostanie naprawiona dziś lub jutro :).
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 stycznia 2012
Przed chwilą próbowałem dla sprawdzenia. Dodałem bez problemów, no i zaraz usunąłem... też bez problemów.
15 stycznia 2012
Tak, już wszystko działa.
Profil Profesjonalny Moderator
16 stycznia 2012
Przepraszam za nie planowane przestoje w dodawaniu eksponatów. Uaktualniamy serwer i jak w życiu wyszło parę zaległych błędów.

Odniosę się do propozycji aby eksponat dodawany poprzez opcję "dodaj podobny" ustawiał się automatycznie za tym z którego kliknięto.

Mianowicie poszło już do rozpatrzenia dla programisty, terminu wdrożenia nie podam gdyż cały czas na tapecie tłumaczenia oraz wirtualna waluta serwisu MyCon.
Jedna uwaga, musimy dodać do formularza dodawania jeden mały wybieralny "ptaszek" tak aby świadomie móc dodać go tam gdzie chcemy lub bez zaznaczenia aby dodał się na końcu kolekcji.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 stycznia 2012
Ptaszkiem zadowolisz wilki i owce....
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 lutego 2012
Właśnie - Tomek zrobił coś, co mi chodziło po głowie już jakiś czas ....a więc

oto propozycja do obgadania
w przypadku niektórych przyszłych konkursów

- użytkownicy proponują do udziału w konkursach eksponaty innych użytkowników
- właściciele eksponatów wyrażają zgodę na udział w konkursie (tak jak wyrażają zgodę np.
w przypadku włączenia eksponatu do wirtualnych wystaw)
- tożsamość użytkownika zgłaszającego eksponat nie jest znana właścicielowi zgłaszanego eksponatu
- wybór laureatów na obradach komisji jak to miało miejsce dotąd lub (ewentualnie) na końcu użytkownicy głosują na swojego faworyta/faworytów

Jeden z minusów tej propozycji to dodatkowa praca dla programisty ;(

Proszę o ewentualne wypowiedzi i komentarze do propozycji.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 lutego 2012
Zabawa polega na zgłoszeniu tak swojego opisu, opisu Kolegi jak i propozycji opisu podanej przez innego Kustosza do danego – własnego czy innego eksponatu.

Te słowa spełniają pierwszy postulat koleżanko yuppi...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 lutego 2012
problemy z czytaniem ma koleżanka yuppi do dziś ;) ...najgorzej było na matmie - zadanka się rozwiązywało bez przeczytania, co dokładnie trza wyliczyć.......

P.S.
ale te zgłaszanie i tak można trochę usprawnić i propozycję obgadać......
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
19 lutego 2012
Sugestia wynikła z płodności niektórych koleżanek i kolegów...
Mam w powiadomieniach - kustosz X dodał 31 eksponatów - żeby zobaczyć wszystkie klikam - moje konto(widzę 9 dodanych) - oglądam każdy - i tu bym chciał skasować z powiadomienia te 9 zobaczonych (malutki krzyżyk do kasowania w różku ikonki eksponatu chociażby)ponieważ już teraz aby zobaczyć każdy następny muszę - moje konto... więcej...eksponat...- i tak 22 razy...albo i więcej uwzględniając pomyłki w odliczaniu do 31...
Profil Profesjonalny
19 lutego 2012
Popieram propozycję "tomka112". Mnie też to samo irytuje (i jeszcze trochę innych rzeczy, ale po kolei, nie wszystko na raz).
Mogłoby też być tak, że po kliknięciu na nowy dodany eksponat i obejrzeniu go, jego ikonka w powiadomieniach automatycznie znika (bo już został obejrzany i przestał być nowy).
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
19 lutego 2012
to ja dodam od siebie:
mi przeszkadza w powiadomieniach o nowych eksponatach to, że nie można wszystkich nowych eksponatów dodanych w ramach jednego muzeum obejrzeć w osobnym panelu;

dlaczego?

bo jak klikam na nowo dodany eksponat, otwiera się standardowy panel eksponatu i żeby obejrzeć następny nowo dodany do tego muzeum muszę wrócić do panelu powiadomień; jest to szczególnie przykre, i tu trochę przesadzę, gdy kustosz doda do swojego muzeum np. 20 eksponatów i każdy będzie w innej kolekcji.

Jeżeli kustosz doda np. 5 eksponatów do jednej kolekcji problem nie jest tak dokuczliwy, bo nowe eksponaty mogę obejrzeć klikając na "następny".

moja propozycja, nieco zagmatwana, to stworzyć możliwość oglądania wszystkich nowo dodanych eksponatów w jednym oknie tzn. klikamy na pierwszy nowo dodany eksponat w muzeum kustosza X > otwiera się nowe okno, gdzie oglądamy dany eksponat i możemy za chwilę przejść do kolejnego nowo dodanego eksponatu tegoż kustosza, bez względu na to czy kolejny eksponat należy do innej, czy też tej samej kolekcji. I na koniec niechby obejrzane eksponaty znikały - same lub po zaptaszkowaniu.


Dodatkowo ponawiam propozycję rozbudowania "ulubionych", bo teraz mam tam groch z kapustą.
Profil Profesjonalny
19 lutego 2012
Yuppi też dobrze gada. Jak to wszystko Admin zrealizuje - będzie prawie ideał (mówię "prawie", bo nigdy nie jest tak, że lepiej być nie może).
Profil Profesjonalny
2 marca 2012
I tak cichaczem, Admin nic nie ogłaszając wprowadził postulowaną przeze mnie zmianę (możliwość zapisywania nowego eksponatu tuż za "podobnym"). Super. Bardzo dziękuję.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 września 2012
Tak na gorąco... chciałbym mieć możliwość dodawania komentarzy do blogu. Choćby po to aby podyskutować na bardzo ciekawe i poruszane tam tematy, albo poinformować, że link z artykułami "Od denara do złotówki" nie działa...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
4 września 2012
tomku ... u mnie działa :)

masz wstępniaka pod linkiem http://myvimu.com/blog/od-denara-do-zlotowki-seria-archiwalnych-artykulow/
i pierwszy art po wejściu w link na samym dole wstępu, lub
http://myvimu.com/blog/celtycka-rewelacja-1978-r/

dodam na marginesie, że będzie około setki takich artykułów z różnych epok, więc chyba warto poczytać ... mnie lektura wciągnęła jak dobra powieść :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 września 2012
No właśnie ten link mi nie działa, w ogóle piszę posty na forach dla próby w różnych wątkach i też się nie pokazują...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
4 września 2012
myślę, że tu jest wyjaśnienie ...
http://myvimu.com/thread/678-nowa-wersja-serwisu-0-82#comment_44519026
29 grudnia 2014
Tak się uczepię nieco...
30 grudnia 2014
Lekki poślizg :)
30 grudnia 2014
Takich kwiatkow w jezyku polskim sa tysiace.
O ile nie wiecej ...
Dziesiatki Uniwersytetow, setki Profesorow, tysiace naukowcow nizszych stopni, dziesiatki tysiecy studentow pracuje nad tym setki lat DZIEN W DZIEN w pocie czola i krzesla ! Podobno rozwiazanie jest bliskie ...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.