FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Florencja - Piazzale Michelangelo

Kupię - Pamiątki z Beuthen - przedwojennego Bytomia, dzielnic miasta oraz okolic (w tym Gliwice, Katowice, Chorzów, Zabrze, Tarnowskie Góry itd)

7 października 2018
Witam,

poszukuję do kolekcji pamiątek z przedwojennego Bytomia oraz dzielnic tego miasta. Interesują mnie również materiały o znaczeniu historycznym (nie tylko bibeloty, im starsze, ciekawsze, tym lepiej). W szczególności byłbym zainteresowany: pieczęciami, sztandarami, kronikami, odznakami, medalami, pucharami, nagrodami. Jednak fajnie jest również umieścić w witrynie porcelanę, szkło czy inne przedmioty codziennego użytku. Poszukuję również fotografii i pocztówek.

Zainteresowany jestem też ciekawymi pamiątkami z miast ościennych takich jak Gliwice, Katowice, Chorzów, Zabrze, Tarnowskie Góry, Pyskowice i pozostałe miasta Górnego Śląska. Zapraszam do kontaktu.

Przedmioty tylko przedwojenne.

Również chętnie się wymieniam.
17 października 2020
Pozwolę sobie przypomnieć o moim zbiorze. Zapraszam kolegów do wymiany.
Kustosz
17 października 2020
Witam !
Pytanie mam,co Kolega ma do zaoferowania na wymianę lub sprzedaż z Oberschlesien lub Niederschlesien...
Pozdrawiam !
21 października 2020
Głównie medale i odznaki przedwojenne z miast Gónego Śląska jak i Dolnego Śląska, ale też inne przedmioty jak dzwonek rowerowy, porcelany kantynowe itd - około 100 pozycji, które chętnie wymienię za Bytom.
1 listopada 2020
Dzien dobry ,o ile chodzi o Bytom i okoliczne miasta i miasteczka to posiadam nieco starych map sztabowych  przedwojennych  w skalach od 1:25 tys bardzo dokladnych z Bytomiem i okolica oraz w skali 1:100 tys gdzie pokazano i miasta  i miasteczka sasiednie.Moglbym  te pozycje sprzedac lub wymienic  na inne  stare mapy lub regulaminy i instrukcje wojskowe.Pozdrawiam- Stefan.
12 listopada 2020
Witam !
Mam jeszcze parę znaczków z Twoich okolic z czasów Plebiscytu. Oczywiście z Bytomia , Beuthen .
Daj znać czy jesteś zainteresowany ?
Pozdrawiam
Zeno
18 września 2022
Przeprzaszam kolegów za brak kontaktu - nieczęsto tu zaglądam. Jeżeli dostaję wiadomość prywatną wówczas mam powiadomienia. Mapy i znaczki są poza moim zainteresowaniem toteż nie wymieniłem ich na poaczątku wątku. Jeszcze raz dziękuję za odzew.
3 października 2022
Hello ! Znalazłem u siebie wieszak z napisem E.Paulsen & Co  - Beuthen O./S.  Ring 7 . Mogę go wymienic na coś Chorzowskiego . Pozdro !
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.