FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
1 Reichspfennig 1927 rok
1 Reichspfennig 1927 rok

Dział fachowy

20 czerwca 2010
Masz problemy z zegarem/zegarkiem? Napisz o tym.
Profil Profesjonalny Moderator
29 czerwca 2010
Może to nie jest problem ale zawsze mnie ciekawiło jak są rozwiązane mechanizmy w stoperach mechanicznych z dwoma wskazówkami?
6 lipca 2010
Niestety Bocian, jest to za długi temat do wyjaśnień. Proponuję lekturę "Zegarmistrzostwa" pióra brata Podwapińskiego, 6 - ty tom: Konstrukcja zegarów i zegarków mechanicznych. Jest ona ciężka do zdobycia. Są na Allegro, ale "chodzą" po ok 300 zł. Ale jak się naprawdę interesujesz to jest to pozycja obowiązkowa. Proponuję Ci również www.zegarkiclub.pl. Arcyciekawy portal. Żeby się zarejestrowac trzeba dwóch wprowadzających. Jak będziesz chciał, to nie ma sprawy. Jednego już znalazłeś. Pozdrawiam.
Profil Profesjonalny Moderator
6 lipca 2010
Dziękuje tylko szczerze napiszę że moje pytanie wynikło bardziej z ciekawości niż pasji do zegarmistrzostwa. Aczkolwiek lubię zegarki, plecaki i smyczki :) W sumie zegarków uzbierałoby się z parenaście sztuk tyle że współczesnych, no może takich max 20 letnich.

Co do stopera po prostu byłem zawsze ciekawy czy są to całkiem osobne dwa mechanizmy czy tyko jakiś mechanizm zatrzymujący drugą wskazówkę.

I tak pełen szacunek jak zobaczyłem wnętrze mechanicznego kalkulatora :)

Znalazłem taką definicję:

Split-second (ang.) – typ chronografu z podwójną wskazówką stopera, służącą do dokonywania pomiarów międzyczasów. W praktyce, po uruchomieniu stopera obie wskazówki przemieszczają się wokół tarczy razem, jednakże w dowolnym momencie można zatrzymać jedną z nich, nie przerywając biegu drugiej. Po odczytaniu międzyczasu i zwolnieniu zatrzymanej wskazówki dogania ona tą, która pozostała w ruchu.

No fajnie tylko niech mi ktoś wytłumaczy jak ta zatrzymana dogania poprzednia wskazówkę :)
6 października 2010
2 października 2011
Jest ktos moze zainteresowany kupnem Stoperem Slava? Slava stoper-precyzyjny

Stoper ten charakteryzuję się bardzo wysokiej jakości precyzyjnym mechanizmem. Posiada możliwość mierzenia międzyczasów. Stoper jest nakręcany ręcznie. W pełni nakręcony chodzi około 10 godzin. Zegarek waży 218 gram, a jego średnica to 65mm. Zegarek wyprodukowany w latach 80-tych w Związku Radzieckim
1 września 2016
Witam serdecznie, czy ktoś tutaj jeszcze zagląda ? Poszukuję specjalisty od zegarków naręcznych którym pomorze mi w ustaleniu producenta
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.