FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Courbet - W atelier malarza
Courbet - W atelier malarza

Programy wspomagające kolekcjonowanie

Profil Profesjonalny Moderator
14 lutego 2010
Jeżeli znacie jakieś programy pomocne w organizacji kolekcji to piszcie.

Na pierwszy rzut polecam Kexi. Niestety od 3 lat nie rozwijany, ale pozwalający w prosty sposób na utworzenie dowolnej zorganizowanej bazy danych.

http://www.kexi.pl/Start

Cytując ze strony:

Kexi to łatwa w użyciu aplikacja przeznaczona do wizualnego tworzenia baz danych dla MS Windows i Linux. Ten w dużej mierze polski program, konkuruje z aplikacjami typu MS Access, FoxPro, Oracle Forms czy FileMaker.

Cechy

Kexi posiada szereg cech niespotykanych u konkurencji:

* Wieloplatformowość: Linux, Windows, Macintosh
* Przenośność danych między ww. platformami
* Obsługa wielu silników baz danych. Obecnie: serwer MySQL i serwer PostgreSQL
* Obsługa baz plikowych .kexi: dane i projekt znajdują się w pojedynczym pliku, który można wysyłać e-mailem
* Opcje importu i eksportu danych: import i eksport do formatu CSV i schowka; cechą unikalną na rynku jest import danych z MS Access
* Możliwości wygodnej konfiguracji, dostosowania aplikacji.
* W pełni spolonizowany interfejs użytkownika. Aplikacja istnieje w wielu wersjach językowych, bez konieczności wykonywania oddzielnych instalacji.
* Doskonała integracja zarówno w popularnym środowisku KDE systemu Linux jak też w Microsoft Windows.
17 lutego 2010
Chętnie również poczytamy o tym, jakich funkcji oczekiwalibyście od dobrego programu do katalogowania kolekcji.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 lutego 2010
tia...
kexi - próbowałem wstawić pole graficzne - jako element rekordu

pewnie jeszcze nie dorosłem...
Profil Profesjonalny Moderator
18 lutego 2010
Głowę bym dał że "bawiąc" się Kexi utworzyłem prosta bazę kolekcji wraz z polem graficznym.
19 lutego 2010
Przez jakiś czas testowałem różne rozwiązania. Jednym z ciekawych był Collectify, tylko cena za licencję wynosi $149.95...
Profil Profesjonalny Moderator
7 marca 2010
A czy ktoś organizuje swoje kolekcje zwykłym excelem albo odpowiednikiem np. z Open Office?

Jeżeli tak to może udostępni szablon kolekcji?
9 marca 2010
Witam.
Ja organizuje swoją kolekcję na Excelu.



Kolorami z lewej strony oznaczyłem układ banknotów w klaserze.
Na dole dla każdego okresu utworzyłem nowe zakładki, żeby wszystko było wyraźne.
Pozdrawiam!
Profil Profesjonalny Moderator
10 marca 2010
DamianK w jaki sposób wiążesz to ze zdjęciami banknotów? I jaki jest cel pozycji Suma (cen)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 marca 2010
no właśnie - kiedyś ktoś się chwalił, że to zrobił...

__________________
Bocian - był kiedyś Lotus-Notes - PIM na którym były możliwości tworzenia baz osobowych z fotografiami - dawno temu - nawet COCOM-em był objęty... że taki dobry
10 marca 2010
Fotografii nie zamieszczam w Excelu, nie jest mi to potrzebne. Od tego mam numer serii danego banknotu. Ceny podałem po to, żeby wiedzieć ile już wydałem na dany okres oraz czasami zapisuje obok ile ogólnie będzie wynosiła przewidywalna cena danego zestawu :)

Jeżeli chodzi o katalogowanie innych eksponatów za pomocą pakietu office wydaje mi się, że odpowiedni był by nawet MS Word.... Dlaczego? Również można utworzyć tabele, w której zamieścimy numer katalogowy, nazwę, miejsce znalezienia, oraz fotografię (okład strony wybrał bym poziomy) . Rozumiem, że wklejenie do osobnej kolumny zdjęcia nie będzie miało sensu, ponieważ nie będzie to wyglądało zbyć ciekawie i estetycznie. Zawsze możne pokombinować i wstawić odnośniki (hiperłącza) do danej fotografii.

Nie jest to dokładnie to czego bym oczekiwał ale za przykład może podam taką stronę:

http://monety.banknoty.pl/countries/poland.html

Pozdrawiam
Profil Profesjonalny
10 marca 2010
Osoba dobrze obeznana w Excelu (i innych akuszach kalkulacyjnych) potrafilaby stworzyc prawdziwe cudenko. Sortowanie, kolorowanie wierszy, zliczanie, jakas wyszukiwarke prosta przy pomocy makr...

Ciekawe czy gdzies w sieci krazy jakis "uniwersalny" gotowiec do roznego rodzaju kolekcji
10 marca 2010
Przecież takie funkcje jak sortowanie czy wyszukiwarka są dostępne seryjnie, nie trzeba się w nic bawić, kombinować..
Zliczanie można zastosować stosując funkcję SUMA (w tym wypadku ilości zapisanych komórek)
Profil Profesjonalny
10 marca 2010
Proste funkcja typu SUMA czy sortowanie kolumn pewnie wiekszosc osob ogarnie. Ale do bardziej zaawansowanych funkcji typu tabela przestawne czy jakies automatyczne filtrowanie, to juz trzeba troche drygu i wprawy.
10 marca 2010
Pisałem sporo w VB ;-) Wtedy można cuuuuda robić ;-)
Profil Profesjonalny Moderator
10 marca 2010
Tak tylko jedna mała uwaga.

Pakiet Office wraz z Excelem kosztuje prawie 2000zł.



*errata - właśnie sprawdziłem z ciekawości i dla użytkowników domowych kosztuje 269zł - za moich czasów nie było takich licencji i każdy ratował się StarOffice albo OpenOffice a tu niespodzianka, Bill zszedł do ludu pod strzechy.
10 marca 2010
Co jakiś czas rzucają promocje i dają nawet trzy licencje (dla całej rodzinki) za niecałe trzy stówki, MSDN AA dla studenciaków, darmowe i legalne bety (od kilku miesięcy lecę na Office 2010) i jakoś da się w legalnie popracować. A i OpenOffice coraz lepszy.
10 marca 2010
True, nie ma jak to MSDN AA :) A btw.. to M$ jakieś pieniądze bierze za soft ?;-) Nieźle
11 marca 2010
A btw.. to M$ jakieś pieniądze bierze za soft ?;-) Nieźle


No tak, studentom to dobrze. A potem trzeba zakupić zestaw oprogramowania do firmy i zonk gdy przychodzi opłacić fakturę na kilka tysięcy...
21 lipca 2014
Witam serdecznie

Niedawno został stworzony program przeznaczony do katalogowania banknotów. Zawiera w sobie wiele funkcji i myśle że spełni oczekiwania wielu kolekcjonerów. Oto link:

http://www.largosystem.pl/pl/projekty/kolect-program-do-katalogowania-banknotow/
27 lipca 2014
do katalogowania monet polecam
cenum.pl
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.