FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
karta nr.7
karta nr.7

"Najnowsze eksponaty"

Kustosz
26 listopada 2021
Piszę tutaj bo niewątpliwie podpisze się pod tym postem jescze kilka osób a sam problem był już zgłaszany dawno temu. Chodzi o spadające przedwczesnie nowe eksponaty, które na głównej stronie są "spychane" pomiedzy eksponaty które zostały dodane nawet i kilka dni wcześniej. Z tego co pamiętam, gdy zgłosiłem ten problem, otrzymałem odpowiedź że administracja pracuje nad rozwiązaniem problemu. Po tym, jakiś czas faktycznie było lepiej ale ostatecznie, chochlik dalej rozrabia. Nie jestm webmasterem ale czy nie można by podzielić nowych eksponatów które są prezentowane na głównej stronie na zasadzie że w tym zbiorze widnieją tylko przedmioty wystawione w ciągu ostatnich 24 godzin zaś wszystkie pozostałe (na przykład 4- 5 dni wstecz) odnajdowałoby się nie poprzez rozwinięcie "zobacz więcej" a w całkowicie osobnej zakładce (zbiorze)? Myślę że takie odseparowanie najnowszych od kilkudniowych mogło by załatwić sprawę, Jadnak, jak wspomniałem, nie jestem webmasterem i ani nie wiem czy można to zrobić ani jak zrobić. Pozdrawiam, Grzegorz.
27 listopada 2021
Signed
Kustosz
27 listopada 2021
Podpisuję się.
30 listopada 2021
Na stronie głównej wyświetla się 14 ekspoantów dodanych ostatnio przerz 14 różnych Użytkowników. To jest najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu nie mamy np. 14 niemal identycznych eksponatów jednego Kustosza ;) Nie chcemy tu dawać ograniczenia czasowego jak proponuje Jurgen, bo - teoretycznie  - może się zdarzyć, że przez 24h, ba! przez 48!, nikt nic nie doda ;)
Dlaczego natomiast niekiedy pojedyńcze nowe eksponaty "spadają" nie jesteśmy wciąż w stanie zidentyfikować. Tym bardziej, że nie ma tu żadnej logiki ani regularności. 
Problem nie wstępuje też w ogóle, jeśli wybierzecie opcję "wszystkie najnowsze" zamiast "ostatnio aktywne muzea". Warto tam zaglądać w poszukiwaniu skarbów.
My dalej monitorujemy sytuację. 
Kustosz
3 grudnia 2021
Chochlik już mnie ukarał za to że próbowałem z nim walczyć.
Kustosz
3 grudnia 2021
A co do monitorowania- ostatnio zarówno mój eksponat, jaki koleżanki Ewy jak i kolegi Wieśka 1889 spadły bardzo szybko a to co łaczy je wszystkie ze sobą to fakt że w bardzo krótkim czasie od opublikowania pjawiły się pod nimi komentarze... Nie to żebym był foliarzem, albo szukał teorii spiskowych ale może to jakis trop?
6 grudnia 2021
Nie, to nie to. Eksponaty bez komentarzy też spadają 
Kustosz
6 grudnia 2021
Co do spadania, to faktycznie trudno zauważyć jakiekolwiek reguły. Ponieważ ostatnio dopadło mnie to parę razy pod rząd, zacząłem się przyglądać, a nawet sprawdzać czas. Rekordem  był spadek po 3 (trzech) minutach - żaden komentarz, czy lajk nie zdążył się oczywiście pojawić. Nie było też w międzyczasie edycji, ani nie pojawił się żaden inny nowy eksponat, który mógłby "zepchnąć" mój.
6 grudnia 2021
Dlatego tak trudno znaleźć przyczynę tego draństwa i naprawić je :/ Dzięki za Wasz wkład i zaangażowanie!
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.